Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    При най-ниския клас компактни апарати,наричани галено "сапунерки" значение имат три - четири неща... 1 и най-важно - размер на матрицата. Каквото и да пишат по рекламите - размерът е най-важното по което трябва да се избира. 2 - оптика - тук не знам даже дали може да се избира нещо - всичко за тези пари е евтина пластмаса... 3 - производител - все пак има компании които правят "сапунерки" откак са измислени. Например - Олимпус, Сони, Канон, Никон, Панасоник... не бих заложил на други производители. 4 - батерия - дали е акумулаторна със зарядно или работи с АА батерии. Естествено за предпочитане е с акумулаторна... Моето лично мнение е, че до 700-800 каквото и да купиш ще снима като телефон от висок клас, просто няма да има "зум" голям. Ако имам нужда от толкова компактно тяло, което да нося в джоба си, бих си купил Sony QX 10 или QX 100. Все пак 21 век сме Забравих - какъв шум имала едната или другата микроскопична матричка... Все тая... шумът е обратно пропорционален на размера. На тоя размер и органичен да е сензора - ще се повторя - все тая

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
      . 4 - батерия - дали е акумулаторна със зарядно или работи с АА батерии. Естествено за предпочитане е с акумулаторна...
      С Това не съм съгласен.
      Според мен правилното е да може да работи с АА акумулатори, както и с ААбатерии.

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        И на двата модела е ясно че матриците са малки, 1/2,3". Единия от въпросите е кое е за предпочитане - CMOS или CCD, как/дали би повлияло на качеството на снимките . Канона е с 2хАА батерии, но в сравнението между двата пише, че издържат по-дълго отколкото на Олимпуса който е с акумулаторна. Като цяло са изброени повече предимства на Олимпуса отколкото на Канона - въпроса е кои са всъщност по-съществените и важни.
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          АА - обикновена, АА алкална, АА акумулаторна от една страна - това е кофти вариант. Собствена специална, заводска, акумулаторна, литиево - йонна, със собствено зарядно - това е добрият вариант.

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
            АА - обикновена, АА алкална, АА акумулаторна от една страна - това е кофти вариант. Собствена специална, заводска, акумулаторна, литиево - йонна, със собствено зарядно - това е добрият вариант.
            Защо така смяташ?
            Като свърши специалната заводска в най-интересния момент, какво правиш?
            Щото аз вадя акумулаторните и бъркам в раницата или купувам от супера други АА батерии.

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              Мен точно от тези обективи ме е страх , защото нищо все още не им разбирам, но определено виждам качеството на снимката с малката матрица и с голяма матрица. Та ако взема G5 ще трябва да си взема и тези обекттиви или мога да пропусна някой от тях:

              Olympus Digital M.Zuiko 17 mm f/2.8 Pancake 269.00 лв.


              Olympus Zuiko Digital 70-300 f 4 - 5.6 286.00 лв.


              Olympus M.ZUIKO DIGITAL 17mm f/1.8 MSC 450.00 лв.

              и накрая като тегля чертата и се плаша 700+269+286+450=1705лв или купувам си апарат и после още 1000лв за обективи, е точно това не ми се връзва и като видях ревюто на FZ200 с този светъл обектив и много почнах да се замислям.
              И трите не, и трите не

              - 17мм 2.8 не се слави с някакво особено качество.
              - 70-300мм ф4-5.6 е 4/3 обектив, а не м43. Можеш да го ползваш с преходник, но ще фокусира бавно и несигурно. Правилните зумове с такъв диапазон са 75-300мм на олимпус и 100-300мм на панасоник.
              - 17мм 1.8 е красив и читав но май не всички са доволни от него. Панасоник 20мм 1.7 май е по-сигурна покупка, и вероятно ще е по-евтин.

              Вземи си го с два китака - 14-42мм + 40-150мм при Олимпус, или 14-42мм и кое беше - май 45-150мм на панасоник, или ако си супер късметлия - новото китаче 12-32мм което идва с GM1-цата, и което разправят че било много добро, и ще си в общи линии загащен за дълго време.

              Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
              Между nex 5 и FZ 200 общото е, че и на двете казват фотоапарат Нексът е с огромна матрица, десет (10) пъти по-голяма като площ в сравнение с Панасоника ( некс - около 380мм, фз - около 40 мм. площ на матрицата). Едното е "сапунерка" - другото е пълноценна фото-камера.
              Естествено при покупката на Панасоника разходите приключват.. При покупката на Сонито - само започват
              За Панасоник G5 иде реч, но иначе сравнението си остава валидно.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                С Това не съм съгласен.
                Според мен правилното е да може да работи с АА акумулатори, както и с ААбатерии.
                Пенчо, вероятно съм предубеден, но Пентакса ми "глътваше" батериите за нула време - NiMH AA 2100mAh. Снимал съм и с една стара служебна Коника с акумулатор, издържаше в пъти повече макар и със доста по-стара батерия.
                Възможно е да зависи и от конкретния модел фотоапарат, знам ли .
                Последно редактирано от l.m; 13-12-13, 18:17.
                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Точно така е. Литиево-йонният акумулатор трае повече, зарежда се по-бързо, може да се дозарежда, няма мемори ефект като никел метал хидридните акумулатори... Литиево - йонните акумулатори имат и по-високо напрежение. Единственото предимство на АА батериите че можеш да ги купиш в магазина и с това приключват предимствата. НЯма сериозен апарат с АА батерии. Ако искаш резервна батерия, просто си купуваш още една.

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                    ...НЯма сериозен апарат с АА батерии. Ако искаш резервна батерия, просто си купуваш още една.
                    Цялото поколение цифрови Пентакс К може да не се съгласят с теб
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Цялото поколение цифрови Пентакс К може да не се съгласят с теб

                      Цитат от Пентакс форума "
                      Идваме и до момента с k-r и k-30. Двете тела се предлагат с литиево-йонен акумулатор и опция за АА батерии. Опцията обаче струва кинти. Предлага гъвкавост, наистина, но първо, трябва да носи човек един държач в чантата ако иска да може да реагира, второ, много е възможно неоригинална батерия да струва колкото държача. За мен е прекалено скъп, но всеки си прави сметката."

                      Естествено има свръх-скъпи с голям капацитет АА батерии... За тях нещата са на кантар, но цената определено е много висока, за да ги наречем - универсални... Нещо като изключение от правилото...

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Цената на държача е силно относителна

                        Със сигурност бих си купил държач за пет долара, точно колкото е сигурно че не бих си купил батерия за пет долара.

                        Аз също никога не съм изпитвал нуждата да ползвам АА батерии в апаратите си, но и никога не ми се е налагало да изчислявам колко зарядни трябва да нося и къде ще се намирам за повече от Х месеца. Ако съм някъде в планината един-два месеца, с унифицирано оборудване ползващо АА батерии и отработена процедура по зареждането им, възможността да ги ползвам и в апарата ще е огромен плюс.

                        Така или иначе си прав, дискусията е чисто академична, почти няма сериозен грип (на всяка марка) който да не приема и АА батерии по някакъв начин.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          - 17мм 1.8 е красив и читав но май не всички са доволни от него. Панасоник 20мм 1.7 май е по-сигурна покупка, и вероятно ще е по-евтин.
                          Двата са еднакви общо взето, като май Панасоника (и то първата версия) все още е по-добър, и предвид цената май си е по-правилния избор - почти два пъти по-евтин. Олимпуса току що излезе и е много един такъв "лачен" с тоя мърдащия се фокус пръстен, пък и 17 мм е по-"класическо"... И фокуса на олимпуса е по-бърз и тих със сигурност. По едно време си мислех да сменя моята 20-ка за олимпуса, но все повече ми се струва като лоша идея...
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Добро утро на всички,
                            няма ли някой мнение и коментар за моделите за които питам? Вярно е, че са далеч от "класните" и ценени от много хора модели, но към това съм се насочил в този ценови клас. За любител с моите фотографски възможности мисля че ще бъдат добро решение. Ако обаче някой има добри впечатления от друг модел подобен на посочените ще се радвам да чуя мнение и препоръки.
                            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              От двата - избери който е по-нов като година на пускане на пазара - знаеш с какви темпове се развива тази техника. Други съществени разлики при моделите от този клас няма. Иначе - събери още малко пари и си купи приставките на Сони, за които ти писах - подозирам, че ще си много по-доволен...

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Доколкото намерих инфо, и двата модела са от 2012г. Относно цената - Sony-то е с 80-100% по-скъпо от моделите които съм избрал. Другото неприложимо за мен е, че OS на телефона ми не е Android, нито i OS. За Symbian не става .
                                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X