Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Имам познати, които си потрошиха техниката, поради кофти стативи...например изпуснала врътка на единия крак! Филтър е хубаво да се носи, за да пази челната леща.! УВ или поляризационен! Когато обективите на са с вътршен фокус, т.е челната леща се върти при фокусиране, поляризатора трябва да се наглася за всеки кадър! При обективи с означение if /internal fokus/ не е необходима корекция! Хубавите cyr pol -филтри /циркулярни поляризационни/ са скъпи, напр. HOYA..в зависимост от диаметъра цените растат! Поляризаторите са подходящи за пейзажи-засилват синия цвят на небето и зеления цвят, както и елиминират отблясъците от неметални повърхности! УВ- филтрите са на по-достъпна цена! Един хубав сенник също е достатъчен за защита от одрасквания! Тежките обективи имат гнездо за статив, тъй като поради теглото им не би било възможно да се ситуира системата чрез закрепване на тялото към статива...има обективи по над 30 кг.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Имам познати, които си потрошиха техниката, поради кофти стативи...например изпуснала врътка на единия крак! Филтър е хубаво да се носи, за да пази челната леща.! УВ или поляризационен! Когато обективите на са с вътршен фокус, т.е челната леща се върти при фокусиране, поляризатора трябва да се наглася за всеки кадър! При обективи с означение if /internal fokus/ не е необходима корекция! Хубавите cyr pol -филтри /циркулярни поляризационни/ са скъпи, напр. HOYA..в зависимост от диаметъра цените растат! Поляризаторите са подходящи за пейзажи-засилват синия цвят на небето и зеления цвят, както и елиминират отблясъците от неметални повърхности! УВ- филтрите са на по-достъпна цена! Един хубав сенник също е достатъчен за защита от одрасквания! Тежките обективи имат гнездо за статив, тъй като поради теглото им не би било възможно да се ситуира системата чрез закрепване на тялото към статива...има обективи по над 30 кг.
      Ясно, нямаш ли някой статив ненужен - да го спазарим ?

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        При слагането на апарата в/у статива,гледай обектива да е срещу единия от краката.Така е по-стабилен.
        DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Ясно, нямаш ли някой статив ненужен - да го спазарим ?
          Нямам никакъв...при мене си е мързел да го нося..ама нали има високи ИСО-та..
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от Божидар Барев Преглед на мнение
            При слагането на апарата в/у статива,гледай обектива да е срещу единия от краката.Така е по-стабилен.
            Абе накрая ще си спретна един с телоподаващото за има няма 2 лева. после ще взема една готова глава и пей сърце
            - па какво толкова скъпо има в един статив - алуминии? Пластмаса от Марс ?

            Тоя ? или тоя, ма като гледам са от същия китайски сейвант където е скълъпен и моя "статив"

            - cullmann - Germany ??
            Последно редактирано от I.Stoyanov; 23-06-13, 16:49.

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Сред по-запознатите битува следния подход:
              1. Купуваш най-скъпия филтър, който можеш да си позволиш от марките B+W или Hoya.
              2. Купуваш го с рзмера на най-"дебелия" си обектив и за по-малките диаметри купуваш преходи.
              Добър филтър е на цена ~100лв и нагоре. По-добре от ибей, но пак от тези марки. Тази тройка от 20лв по-добре не купувай. Естествено това е лично мнение. И без това всички плюват китовите обективи. Не влошавай качеството на картинката съвсем умишлено.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Добре, де разбрах. Филтъра ще го мисля. Сега кажете Стативи харесах :
                този - Cullmann PRIMAX 180 (лично мой фаворит)
                този - Slik F740
                този - Velbon DF-40
                - все пак ще прежаля 80 фурнира, така или иначе прежалих 1000, т акакто е тръгнало скоро ще подминем 2к

                Та кой от горните да избера, като гледам са почти еднакъв клас и възможности !

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Добре, де разбрах. Филтъра ще го мисля. Сега кажете Стативи харесах :
                  този - Cullmann PRIMAX 180 (лично мой фаворит)
                  този - Slik F740
                  този - Velbon DF-40
                  - все пак ще прежаля 80 фурнира, така или иначе прежалих 1000, т акакто е тръгнало скоро ще подминем 2к

                  Та кой от горните да избера, като гледам са почти еднакъв клас и възможности !
                  Велбон-а взимай смело!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    По картинките и оскъдните данни Cullman-a е с най-добри показатели, така че и аз бих взел него. А колкото до допълнителните харчове, то те тепърва започват. Все пак си си купил ДСЛР система а не турбосапунер.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Велбон-а взимай смело!
                      - нещо доста негативни мнения в чудестранните форуми, ма ще или ще е той или Cullmann-a , утре ще реша

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Еми аз си харесах едно манфрото за 180+ кинти... и нищо надолу... Реално ми допадат моделите от 500-600 нагоре и то ако не придирам за главата особено

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          А бе да издържи една Сигма 200-500/2.8 + наличното тяло пък за другите ще го мислим.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Най- добре го тествай с 1200/5.6 , ама требе дватрийсе човека да си продадеме колите преди това!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Използвам темата да питам,макар че става дума за сапунерка.Спрял съм се на Olympus SZ-31MR.Нямам никакви претенции за професионални снимки или такива със супер качество.Интересува ме опит с такава машинка-надеждна ли е-т.е. прави ли номера със софтуер/хардуер и има ли фабрично слаби места.Не искам съвети,като вземи това,що не видиш онова.Само конкретни мнения на хора с личен опит или опит на близки и приятели.Ревюта съм чел достатчно.
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Здравейте, статива е поръчан - Cullmann, oще в началото ми грабна окото.
                                Сега си мислех за някаква оптика. кажете нещо дето добре ще "пълни" сензора. Нещо от сорта 18-80/100/120 примерно. Идеята е да препокрива китовия и да дава малко повече. Гледам техника предимно втора ръка, тъй като ми се събраха доста разходи, а и не си изкарвам хляба със снимане и няма смисъл да взимам нещо, което втора ръка може да се намери на почти половин цена.
                                Бюджет нещо като 250-300лв. . Като цяло ми трябва нещо което да е по-рязко, демек снимките да стават по-резки, изпълнени с повече детайлност.

                                Освен това гледам и нещо по - дълго примерно
                                ТОВА - предполагам е безмоторен;
                                Този - пак е някаква антика, предполагам и той без мотор. Въпросът е струват ли за пейзажи ?

                                Поздрави !
                                п.п. никой ли няма някой читав обектив в излишък ??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X