Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Преходник /15GBP/ + каквото си избереш. Имай предвид, че Nex-овете има Peaking /http://www.youtube.com/watch?v=UPQroziHz-M/ Който е много удобен.
    http://store.sony.com/c/Alpha-NEX-E-...c/S_NEX_eMount А и не е като да нямат.

    В Япония 50% от ползващите Mirrorless са с Некс.

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Колега, стига с тия смешки. По този начин(ръчен фокус с пийкинг) може да снимаш само цветенца(ако не духа вятър), боклуджийски кофи и пейки. Всичко, което се движи по-бързо от настъпен охлюв е табу. В най-добрия случай може да уцелиш някой търпелив модел за портрет, който да не се разплаче от скука докато го фокусираш.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        В Япония 50% от ползващите Mirrorless са с Некс.
        Не знам за Япония, но в България японските туристи се разхождат главно с тежките 70-200/2.8 ,завити на Никон и това едва ли е по причина, че им се носи тежко!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Колега, стига с тия смешки. По този начин(ръчен фокус с пийкинг) може да снимаш само цветенца(ако не духа вятър), боклуджийски кофи и пейки. Всичко, което се движи по-бързо от настъпен охлюв е табу. В най-добрия случай може да уцелиш някой търпелив модел за портрет, който да не се разплаче от скука докато го фокусираш.
          Бе малко ми е едно такова да пиша в тая тема, защото ми се струва, че ги гледате по-детайлно нещата от мен, но често ми се случва да сложа ръчната ми стара 50-ка за 50 лв. на Некс 6 и друг обектив не си взимам с мен, а аз снимам най-вече улица и да ви кажа пердаша всичко наред- движещи , бягащи, видео... пийкинга бачка много яко и си имаш и копче долу за зум да си нацелиш съвем ако нещо чак пък толкова... Като е нещо толкова пък бързо си правя ръчен фокус бракетинг Последните дни си направих ретро парти. Снимах 2 дена с ръчния обектив и програма наситено черно-бяло. Сега искам да си купя широк обектив нещо 10мм риба и въобще не ме е грижа ще има ли автофокус. Даже ми е приятно да си следя обекта с ръчен фокус. По-скоро не ми харесва, че няма оптична стабилизация и трябва да прилагам допълнително енергия Чи.

          Тия тука дето ги снимах, с автофокус не успявам. Затварям малко блендата на ръчен, да не ми е много тесен фокуса и трак-трак по 10 в секунда все някоя ще стане:





          Последно редактирано от iassen; 25-05-13, 23:38.

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Таа.. братчеда ще си идва, най -накрая. Обачее ще трябва да помогнете с още един избор. Мой много добър приател също реши да се възползва и да си вземе техника. Само дето и той лаик кат мене и не знаем кое е по - добро. Д5100 или Д3200, като цена и окомплектовка са еднакви, но като параметри?

            Благодаря?

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Айдее, че братчеда пътува във вторник

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Туко що говорихме, избрахме D3200, щото е
                - по-нов;
                - 24MP
                - има възможност за Wi-FI прехвърляне на снимки;
                - уж прави по-добро видео, ма ше видим;
                - по-нов и уж по-бърз процесор;

                Като цяло след като разгледах доста ревюта стигнах до мнението,че разликите са малки. Главно което успях да намеря като разлика е менюто на Д5100, което дава по-голяма възможност откъм настройките на менюто. Например настройките на исо-то на Д3200 са 100/200/400/800 ... а на Д5100 са 100/125/160/200/250 ... и разни други дреболии. Ма приателчето си пада малко по AUTO машинариите, та и по-ограничените ръчни настройки ще му свършат работа.
                Цената е абсолютно еднаква, затова все ОЩЕ не е прекалено КЪСНО, за да обадя на братчеда за промяна Краен срок Вторник

                Поздрави !!

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  3200 - по-нов модел с повече глезотийки, по-добра матрица и процесор(най-малко по-нова) и много по-добро видеозаснемане. ДСЛР-ите не са това, което бяха.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    3200 - по-нов модел с повече глезотийки, по-добра матрица и процесор(най-малко по-нова) и много по-добро видеозаснемане. ДСЛР-ите не са това, което бяха.
                    Бее и аз така мисля, ма да видим "чичковците" какво ще кажат

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Бее и аз така мисля, ма да видим "чичковците" какво ще кажат
                      Ако видеозаснемането е приоритет- 5100! Въртящият се дисплей има огромно преимущество ! Не се лъжете по това, че 3200 е с 24мп! При слаба оптика това ще е голям минус, защото тази гъста матрица държи на скъпи стъкла! Ако няма да печатите нещо , което е над 80/80 см. взимайте 5100! Гледайте да е комплект с читаво стъкло, най-добре 18-105 VR като за начало! 18-55 не ви съветвам, кофти е и не се лъжете по ниската цена, а 16-85 е супер, но вероятно ще ви дойде скъп! Успех!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                        Преходник /15GBP/ + каквото си избереш. Имай предвид, че Nex-овете има Peaking /http://www.youtube.com/watch?v=UPQroziHz-M/ Който е много удобен.
                        http://store.sony.com/c/Alpha-NEX-E-...c/S_NEX_eMount А и не е като да нямат.

                        В Япония 50% от ползващите Mirrorless са с Некс.
                        Има и такива които не сме от Япония и вече 3 години ползваме Нексове.
                        Голяма работа са

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Ако видеозаснемането е приоритет- 5100! Въртящият се дисплей има огромно преимущество ! Не се лъжете по това, че 3200 е с 24мп! При слаба оптика това ще е голям минус, защото тази гъста матрица държи на скъпи стъкла! Ако няма да печатите нещо , което е над 80/80 см. взимайте 5100! Гледайте да е комплект с читаво стъкло, най-добре 18-105 VR като за начало! 18-55 не ви съветвам, кофти е и не се лъжете по ниската цена, а 16-85 е супер, но вероятно ще ви дойде скъп! Успех!
                          Видео заснемането НЕ е преоритет, по-скоро екстра която да я има за всеки случай. И двата апарата Д5100 и Д3200, ще са с китовия обектив 18-55 ! Поне на първо време, щото тавана е 1000лв, а тяло + китов обектив е около 550-600 долара. Само тяло Д5100, братчеда не може да намери. Имаше смо 1, дето беше н цена 700 $ . Та ще се взима с китов обектив. Пък ако му се отдаде на човека, ще го продаде и ще взема друг, макар че не виждам кой ще си вземе 18-55 обектив ?
                          *Затова и аз се колебая какво да кажа на човека, че после ...

                          ПОздрави !
                          п.п. Идеее няма време
                          Последно редактирано от I.Stoyanov; 27-05-13, 10:04.

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Видео заснемането НЕ е преоритет, по-скоро екстра която да я има за всеки случай. И двата апарата Д5100 и Д3200, ще са с китовия обектив 18-55 ! Поне на първо време, щото тавана е 1000лв, а тяло + китов обектив е около 550-600 долара. Само тяло Д5100, братчеда не може да намери. Имаше смо 1, дето беше н цена 700 $ . Та ще се взима с китов обектив. Пък ако му се отдаде на човека, ще го продаде и ще взема друг, макар че не виждам кой ще си вземе 18-55 обектив ?
                            *Затова и аз се колебая какво да кажа на човека, че после ...

                            ПОздрави !
                            п.п. Идеее няма време
                            Да взима 5100 с 18-55 тогава! Продава китака за $60 и взима 18-105 за $200 , но това в перспектива..като се понаучи Като оставя настрана ненужната резолюция на 3200, и самото телце е много зле от към ергономия и се 'губи' в ръцете, което е важно!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Ясно! И аз така го посъветвах

                              Мерси отново и дано в близко време да се похваля!

                              п.п. Да де, ма Д3200 му харесвал повече - бил по-нов, ненам какво си още... В крайна сметка предполагам като човек, който никога не се е занимавал с фотоапарат няма да намери разлика м/у двата модела. Пък и за какво ли толкова ще го ползва - снимки в планината и на някой деуг рожден ден/парти

                              Поздрави !
                              Последно редактирано от I.Stoyanov; 27-05-13, 14:20.

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Ясно! И аз така го посъветвах

                                Мерси отново и дано в близко време да се похваля!

                                п.п. Да де, ма Д3200 му харесвал повече - бил по-нов, ненам какво си още... В крайна сметка предполагам като човек, който никога не се е занимавал с фотоапарат няма да намери разлика м/у двата модела. Пък и за какво ли толкова ще го ползва - снимки в планината и на някой деуг рожден ден/парти

                                Поздрави !
                                Да му е честит и със здраве да го ползва...абе важното е да ВИДИШ и да уцелиш момента, а с какво ще го щракнеш не е толкова важно
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X