Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой от тези двата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой от тези двата

    Спрях се на тези два модела с почти сходни характеристики (според мен), OLYMPUS E-450 и CANON EOS 1000D . Ценова разлика имат и на визия ми допада повече канона. Искам да попитам дали си заслужава да взема по-скъпия, или и олиппуса ще ми върши същата работа , която е чисто любителска. Не мисля (поне за сега) да сменям обектив.
    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

  • #2
    От: Кой от тези двата

    И двете посочени тела са в долния клас на ДСЛР. Обаче матрицата на Канона е по-голяма и като следствие по-безшумна. Съответно можеш да снимаш на по-високо исо и да получаваш по-чисти снимки. Всичко това на теория защото не само исото влияе брутално на шума в една снимка. И двете тела са без стабилизация, но при Канона китовия обектив е стабилизиран, за което не съм сигурен как е при Олимпуса. От тази гледна точка ще можеш да получаваш снимки без размазване при много по-ниски скорости с Канона. Така имаш възможност за по-творчески поглед върху дадена тема за фотографиране. Всичко това обаче при Канона иска снимане в RAW и след това обработка в някой фоторедактор. Ако снимаш в джипег то олитата са ненадминати по цветопредаване там. Казано по друг начин картинката от олито е бонбон без допълнителна обработка. Задай си въпроса дали си склонен да дежуриш на компютъра след един дълъг снимачен ден, за да доизкусуриш снимките или предпочиташ веднага да ги пуснеш в нета. Ако те забавлява допълнителната обработка - скачай на Канона. В противен случай олито е твоят апарат.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Кой от тези двата

      Благодаря колега за обобщения отговор.
      FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

      Коментар


      • #4
        От: Кой от тези двата

        Аз също съм за Canon!

        Коментар


        • #5
          От: Кой от тези двата

          Когато отидох на място си смених решението и взех ето този CANON EOS 1100D+EF-S18-55IS II , който е доста повече от това за което бях тръгнал.(тръгнах за витара , а се върнах с гранд ). Сега му разучавам възможностите и снимам на воля.
          FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

          Коментар


          • #6
            От: Кой от тези двата

            Честито, колега! Сега ще можеш да снимаш и видеоклипове с него. Успех в разучаването и очакваме снимки с новата придобивка.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X