Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

    Здравейте колеги ! Искам да ви поздравя за чудесния форум в който имам регистрация от 3 години, но от месец насам се престраших да пиша, което е моя изключителна грешка

    Та, нека прибегнем направо към тотално аматьорското ми питане за избор на фотоапарат. Колебая се между 2 конкретни модела, които съм си намерил по магазините и искам мнение от по-комптенетни от мен. Границата която съм си определил е долу-горе около 250 лева(и двете ми оферти попадат в нея). Други по-специфични изисквания нямам, просто искам да намеря най-доброто за парите които давам. Не очаквам да снима като професионален фотоапарат, но все пак искам да направя най-добрия избор, благодарение на вас. Нека повторя отново, че съм във възможно най-отдалечената точна на галактиката от фото-техниката .

    CANON IXUS 105 IS - https://www.technopolis.bg/b2c/detai...US-105-IS-PINK

    VS.

    Sony DSC-W530G - https://www.technopolis.bg/b2c/detai...SONY-DSC-W530G

    Тук посвавих линкове към конкретните оферти които съм намерил, но ако модераторите решат за нарушение на правилата даването на линковете от моя страна, нека се чувстват свободни да ги изтрият. Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

    От Техносополис - https://www.technopolis.bg/b2c/detai...RSHOT-SX120-IS, но леко надхвърля бюджета.

    Разгледай и тук: http://magazin.photosynthesis.bg/category/45

    Коментар


    • #3
      Re: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

      Колега - SX120 е великолепен фотоапарат (този, който ти препоръча sminkov)! Аз отскоро съм с SX130 (малко по-добри параметри откъм оптично приближение и 2 мегапиксела отгоре, което не е най-важното) и съм много доволен - брилянтно качество вади. Заслужава си да дадеш някой лев отгоре. SX110 също е чудесен.

      И тук е моментът да те предупредя - много трудно ще намериш калъфче. Нестандартен е обектива и не влиза във всички калъфи.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

        ако може и аз да попитам нещо.
        в ебей канона SX130 е на много антрактивна цена.
        може ли да очаквам някой китайски ментак с 0.00001 мегапиксела камера и на 27 снимка да спре или направо да си го поръчвам.

        за колегата:
        единия от управетилите на телнополис бургас ми е френд и вчера си говорихме за фотоапарати.
        вика CANON IXUS 105 IS в момента е супер за тази цена.
        препоръча ми го.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

          @sminkov, @Filthy@JvruceR - не само ми надхвърлят бюджета с 50 лева (което не е кой знае каква болка за умиране) но се губи компактността която аз търся. Неслучайно съм дал точно тези 2 апарата, за да се прави сравнение между тях. Благодаря ви за предложенията, но ми трябва да е компактен, тъничък и здрав.

          Този сайт http://magazin.photosynthesis.bg/category/45 също го прегледах, но не намерих нищо атраквитно което да ми грабне окото. Може би има доста причлични предложения, за неща които не търся.

          @da__buzz - благодаря ти много за конкретния отговор. Ако не съм много нахален, може ли евентуално да попиташ приятеля си и за другия въпросен модел дали струва ? На кой от двата би заложил той ?

          Сонито ме дърпа с това, че има 2 години гаранция и оптика Карл Цейз(извинявам се ако бъркам името), както и видеото в резолюция 1280х760.

          От друга страна, Канон е абсолютен лидер в тоя клас при фотоапаратите, но гаранцията от само една година, както и малката резолюция на видеото са му - (според мен).

          Тия мои мнения са база, сравнения като цена - предлагане, на незапознат човек с фототехниката.

          Ако някой има нещо друго като предложение, ще се радвам да чуя и него. Още около седмица мисля, че ще трае дилемата ми

          Поздрави, Ицо.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

            Първоначално публикуван от da__buzz Преглед на мнение
            ако може и аз да попитам нещо.
            в ебей канона SX130 е на много антрактивна цена.
            може ли да очаквам някой китайски ментак с 0.00001 мегапиксела камера и на 27 снимка да спре или направо да си го поръчвам.
            Никак не знам - от eBay не съм пазарувал, но предполагам си зависи и от репутацията на продавача. Аз от Техномаркет го взех за кръгли 400 лева без малко. В eBay сигурно е 300? Ако е така, то е нормално

            Коментар


            • #7
              От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

              За любителски клас бих препоръчал следните марки - Nikon, Sony, Olympus, Canon, Panasonic. Те имат добри модели в този ценови сегмент (прибл. 250 лв.).

              Хубаво е да знаете, че не пикселите и колко инча е дисплея са най-важни при избор на фотоапарат, а примерно параметри като светлосила, оптично приближение, ръчни настройки и т.н.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

                Първоначално публикуван от ehgypo Преглед на мнение
                Здравейте колеги ! Искам да ви поздравя за чудесния форум в който имам регистрация от 3 години, но от месец насам се престраших да пиша, което е моя изключителна грешка


                CANON IXUS 105 IS - https://www.technopolis.bg/b2c/detai...US-105-IS-PINK

                VS.

                Sony DSC-W530G - https://www.technopolis.bg/b2c/detai...SONY-DSC-W530G
                Ти си намерил най-трудната задача. Или най-лесната - зависи от гледната точка.
                Най-трудната е заради нуждата да избираш между два близки по качество и цена модели.
                Най-лесната заради добрия избор на моделите - защото който и да вземеш ще си мноооого доволен.
                Аз лично бих взел Канона, но .... защото ползвам Канон още от ИКСУС 50, 5 мегапиксела.И съм пристрастен от добрите снимки и лесната употреба. Тъй като е метален - изпускал съм го и .... спря да излиза обектива. В сервиза се оказа - влезнала песъчинка, а не изкривяване или друго. Ремонт - 50 лева и ... отново на бойното поле.
                Това знам - това споделям. За Сони - друг да казва.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

                  Взимай Sony-то...най-малко зелено е по-добре от розово...
                  Извън майтапа - има по-хубаво видео и 24м гаранция. Ако го ползваш разумно ще е здрав години наред. Винаги чети юзър менуала и спазвай експлотационните изисквания към изделието. И да покажеш хубави снимки !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

                    В този ценови клас няма значение кой ще вземеш. Почти еднакви са. Моят съвет е: иди в магазина пипни ги, огледай ги и който ти хареса на външен вид него вземи. В крайна сметка го купуваш за да му се радваш и ползваш с кеф. Успех
                    Издържах вчера, ще издържа и днес...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

                      моята жена чула недочула ,че искам ново фотоапаратче и отишла ми купила това:
                      http://www.technomarket.bg/products/...-np-bn1-bundle
                      подарък за 14 февруари ,лигавищини женски.
                      направо ми идва да я убия, защото искам друг модел.
                      http://www.technomarket.bg/products/...sx130-is-black
                      който се чудих дали от тук да го купя или от ебей.
                      тези който разбират повече да кажат да я убивам ли или да си трая.
                      първия минус който намирам е ,че апаратчето е много малко за мойте ръце.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

                        Сега - да сте живи, здрави и влюбени с жена ти ! Не я убивай- тя е имала добри намерения. Обичай си я! Не я убивай, трай си !
                        За апарата - ако си любител ще се убедиш, че с този апарат можеш да правиш прекрасни снимки. Аз съм пристрастен за Никон и Канон, но освен тях признавам само сонито.
                        Единственото което е минус е оптичното приближение (4 за Сони и 12 за другия). Но това за любител фотограф ...... няма да го усетиш. Поварвай. Скоро ще си играеш с кеф и на воля със Сонито.
                        Другите гъдели - резолюция на клипа и тем подобни - няма да ги усетиш.... поне скоро.
                        Разпознаването на лица е хубаво .... но големите фотографи са станали такива с по-обикновени апарати.
                        За мен не е важен апарата, а човека зад обектива.
                        Който смята обратното да пусне нова тема - нека се покефим с една нова тема за сравнение на снимки с "елитни" апарати и с "любителски" такива.
                        Ще е хубава тема и интересна.
                        Да покажеш снимки от 14 февруари........
                        Последно редактирано от bgbul; 09-02-11, 19:35.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

                          Първоначално публикуван от da__buzz Преглед на мнение
                          моята жена чула недочула ,че искам ново фотоапаратче и отишла ми купила това:
                          http://www.technomarket.bg/products/...-np-bn1-bundle
                          подарък за 14 февруари ,лигавищини женски.
                          направо ми идва да я убия, защото искам друг модел.
                          http://www.technomarket.bg/products/...sx130-is-black
                          който се чудих дали от тук да го купя или от ебей.
                          тези който разбират повече да кажат да я убивам ли или да си трая.
                          първия минус който намирам е ,че апаратчето е много малко за мойте ръце.
                          Ич да не ти пука. Честито! Със спестените 100 лева направете хубава почерпка. И да снимате резултата!

                          Аз го купих този SX130 точно по поръчка за подарък на жената (обратното на твоето). Голям е за нейните ръце Когато му пусна 12 zoom не мога да си спра сърцето да не бие, че всичко се размазва въпреки стабилизатора на картината. А снимките сигурно са качествени, но аз съм достатъчно кьорав - тъй или иначе не ги виждам добре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

                            Здравейте колега. Преди 4-5 дни ходих до един Технополис, в който имаше налични моделите Иксус 105 и ДСЦ 530 (който се оказа нов модел на ДСЦ - 320). Направих по две снимки с двата апарата, за да видя нагледно разлики на монитор на лаптоп. Оказа се, че Сони-то показва по-контрасни снимки на екрана на лаптопа. Иксус-а беше някак си със размазани и бледи цветове, което лично за мен е минус. Продавач-консултантката също държеше на Иксус-а като предложение, понеже бил Канон ,предлагал стабилизатор на картината и цветовете били по-реални (неща които аз не видях, освен, че наистина апарата беше Канон). Предложи ми един по-ефтин вариант на Иксус 105, а именно Канон ПауърШот 3100. Разлика в характеристиките - никаква, разлика в цената - 50 лева, разлика в прегледаните направени снимки, съпоставени с другите 2 апарата - снинките бяха по близки до тия на Сони-то.

                            За съжаление, не си купих нито единия, понеже отново изпаднах в размисли. Накрая мисля да си купя, този който ми харесва най-много на външен вид и да се абстрахирам от перфектността, която целя в този ценови диапазон.

                            Ако някой има какво да добави, отворен съм към предложения.

                            Поздрави, Ицо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на цифров любителски фотоапарат (доста банално).

                              Ако няма човек достатъчно опит със снимането , а и по принцип - стабилизацията е доста полезна (но само оптичната ,от дигиталната няма никава полза) . Относно за цветовете на снимката - зависият и от баланса на бялото. Може да се заблуди човек . Например ако е поставен на автоматичен или на облачно време , цветовете стават доста различни. И като цяло ,хубаво е да се гледа по-нов модел и по-висок клас при избора .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X