Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на щракалка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на щракалка

    Оглеждам се за нов фотоапарат. За сега гледам FujiFilm FinePix S1800 и Canon PowetShot SX120IS. Прочетох малко в нета, поразпитах приятели, които разбират малко, прегледах на писаното и във форума. Определено за Канона има много положителни мнения(особено от Чинела), но и за фуджи(само че S1600) също са добри впечатленията.
    Апаратчето ще се ползва предимно по време на екскурзии и пътувания, на различния събития и т.н. Искам да прави добри панорамни снимки(да предава добре дълбочината и многопластовостта на пейзажа). Също така ако разполага с голям зум ще е много добре
    За момента съм се спрял на тези два модела защото са ми по възможностите(до 350лв), но съм отоворен и за други предложения. Очаквам вашите мнения и коментари!

    П.С: Канона съм го разглеждал за кратко на живо, Фуджито се каня да ида в някой магазин да го пипна и него!
    П.С.2: Сега снимам с Канон ПауърШот А410...стара работа
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    От: Избор на щракалка

    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp

    Коментар


    • #3
      Re: Избор на щракалка

      На линка нищо няма?
      Някой друг няма ли да изкаже мнение
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #4
        От: Избор на щракалка

        Ще го напиша така, ако си с мотор в планината, Канона е правилният избор, но ако си с джип или пеша, то вземи си Фуджито.
        В този си клас Фуджито е в пъти по-добро от Канона, не е нужно да се изразявам сложно за да объркам и други колеги за в бъдеще.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на щракалка

          Ако имаш възможност вземи си Nikon CoolPix P7000...
          http://www.dpreview.com/previews/nikonp7000/

          Да, на цената на DLSR e (около 1000лв), но не е толкова голям, става за носене и като пренебрегнем фактора ЗАУ прави в пъти по-хубави снимки от щракалките за 400лв... Има и гнездо за външна светкавица както и много други благини. За да видиш разликата отиди в някой фотосинтезис (магазин за фото техника) - там ще ти дадат да щрапаш на воля и да сравниш качеството на изходните файлове от различните модели.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на щракалка

            И в пъти по-лоши снимки от която и да е компактна щракалка със сменяема оптика (справка - 845лв в същия магазин )
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Избор на щракалка

              Goblin,
              Убеден съм, че няма да откриеш разлика в качеството на файла от D3000 (примерно) с китовия и P7000, като в случая параметрите компактност и заложени опции накланят везните към P7000... Това, че Р7000 прави в пъти по-лоши снимки от който и да е компактен DLSR е невярно твърдение. Когато знаеш какво правиш и имаш време за експерименти DSLR дава много по-добър резултат. Колкото и да е компактен китовия обектив винаги е недостатъчен - 18-55 допълваш с 55-200 или закачаш 18-200VR, което е бая тежичко не се побира в джоб. А има моменти, в които за да не изпуснеш кадъра се налага да снимаш с една ръка - just point and shoot, най-малкото е нежелано да сменяваш обективи в запрашена среда.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на щракалка

                Аз съм с този и е разкошен с широкоъгълния си обектив и 35оптичния зум http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional

                Коментар


                • #9
                  Re: Избор на щракалка

                  Определено този е много хубав, но не ми е по възможностите.
                  Иначе апарат не съм си взел още(много учене напоследък) така, че все още приемам предложения за щракални до 350-400лв, въпреки че след мнението на Чинела почти съм го решил, остава да се реализира!
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на щракалка

                    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                    Оглеждам се за нов фотоапарат. За сега гледам FujiFilm FinePix S1800 и Canon PowetShot SX120IS. Прочетох малко в нета, поразпитах приятели, които разбират малко, прегледах на писаното и във форума. Определено за Канона има много положителни мнения(особено от Чинела), но и за фуджи(само че S1600) също са добри впечатленията.
                    Апаратчето ще се ползва предимно по време на екскурзии и пътувания, на различния събития и т.н. Искам да прави добри панорамни снимки(да предава добре дълбочината и многопластовостта на пейзажа). Също така ако разполага с голям зум ще е много добре
                    За момента съм се спрял на тези два модела защото са ми по възможностите(до 350лв), но съм отоворен и за други предложения. Очаквам вашите мнения и коментари!

                    П.С: Канона съм го разглеждал за кратко на живо, Фуджито се каня да ида в някой магазин да го пипна и него!
                    П.С.2: Сега снимам с Канон ПауърШот А410...стара работа
                    Имам една идея. За тези пари нещо по-добро. Мнооооого леко ще е втора употреба , но на това място си менкат техниката само професионалисти. Звъннни ако те интересува . 0879 059096. Жоро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на щракалка

                      Имам един Канон G9 който е като нов,няма 5000 щракания,ако имаш интерес пиши,защото ми е излишен и е за продаване,а е много добър.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X