Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фотоапарат да си купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв фотоапарат да си купя ?

    Здравейте, търся си бюджетна сапунерка, но предпочитам да е нещо по-старо като модел, но по-качествено, отколкото нов такъв от нисък клас.
    Спрял съм се на това:

    http://www.dpreview.com/news/0708/07083006nikonp50.asp

    Хареса ми това, че има отделен визьор, като на старите апарати.

    Заслужава ли си или смятате, че има нещо по-добро в този клас.

    Може би това ? http://www.expertreviews.co.uk/digit...on-coolpix-l21
    Александър

  • #2
    От: Nikon p50 - заслужава ли си?

    http://technomarket.bg/products/0901...finepix-s-7000

    ето нещо сравнително старо, което според мен си заслужава за 250 лв........ е, маалко е по-едро от сапунерка де
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Nikon p50 - заслужава ли си?

      Колега, тъкмо го видях и него и сега отварям темата и ти си го пуснал. Само ако го имат, го взимам веднага - SLR е все пак, пък ако ще и от 2003 г.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Nikon p50 - заслужава ли си?

        http://photo-forum.net/forum/read.ph...78163&t=378163

        А това Сори, че питам толкова много, но ми се иска до 2-3 дни да си взема, че ми е необходим вече, а съм ужасно претенциозен откъм качество на снимане.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Nikon p50 - заслужава ли си?

          Фуджито малко е минало край SLR. Не се лъжи. Има си окуляр, но окулярът е електронен, а не оптически. Пак гледаш света през екран. Да не говорим че фотоапарат от 2004та, с малки изключения, се взима по-скоро от сантиментално колекционерски подбуди.

          Тоя панасоник от обявата е доста по-добър и по-модерен апарат. Вече за цената не знам, не съм спец на българските цени.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Nikon p50 - заслужава ли си?

            http://photo-forum.net/forum/read.ph...horum_uriauth=

            Това е SLR. Малко старо, но на тази цена май е по-добре.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Nikon p50 - заслужава ли си?

              Легендарна машинка, на цена сравнима с тукашните. То като нищо може да се окаже че тук си държат повече цената.

              Проблемът е че няма оригинален Олимпус обектив към него, а въпросните ще са ти доста трудни за намиране в Бг на старо.

              При все че съм собственик на Олимпус техника и див техен фен - ако не знаеш защо го купуваш - не го купувай. Търси комплект. В този си вид това нещо е идеалната оферта за хора които вече притежават Олимпус техника, но не за теб.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Nikon p50 - заслужава ли си?

                Да, наистина обектива е проблем - не че не мога да намеря, но ще ми струва скъпо. Този, с който е окомплектован не позволява автоматично фокусиране и е с преходник, което не е много добре. Работата е там, че освен аналогови апарати съм ползвал много малко дигитални (като изключим една сапунерка, която се счупи и мобилния телефон). Иска ми се хем за малко пари, хем максимално близко до аналоговата техника. Оттам тръгнах по логиката - по-стар модел на по-ниска цена, та и името на темата май трябва да се смени. Май панасоника най-ми пасва, а и оптиката е Лайка все пак. Само да видим дали го продава още, че има интерес от още някой там и може да се окаже лошо за крайната цена.

                П.П. Най-ми е на сърце олимпус като марка, но наистина с този обектив си е малко кофти.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Nikon p50 - заслужава ли си?

                  Ако Олимпус ти е на сърце като марка - вземи си един Е-620 с китова оптика и ще си подплатен за много дълго време. Ако успееш да го вземеш с двете - още по-добре. Ако попаднеш на Е-600 - пак няма лошо, той е Е-620 без някои ненужни екстри. Но всичко това те отмята в доста различни ценови кръгове

                  Панасоникът е добър, но не е dslr, не скърби чак толкова ако го изпуснеш.
                  Ако искаш да си максимално близо до аналоговото - не е лоша логиката "стар модел - ниска цена", но 2004 е наистина памтивека, с някои много малки изключения. А за изключенията - каквото е било читаво тогава - и до днес държи цена, каквото не е - още тогава не е било читаво. Вече ако се загледаш след 2006-2007 - тогава вече нещата се поизчистват и dslr-ите от по-нисък ценови клас влизат в зряла възраст.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nikon p50 - заслужава ли си?

                    Canon Powershot A630 - Предлагат ми този за 260лв., 9/10 запазен, но знам ли. Знам, че е класика и наистина е с хубав сензор, какво мислите за него.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв фотоапарат да си купя ?

                      Въпроса за "Олимпус E300 или Олимпус Е500" е преместен ТУК.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв фотоапарат да си купя ?

                        Съвсем съм забравил , че съм пуснал тази тема... Извинявам се.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв фотоапарат да си купя ?

                          Отговора е Е-300 - такъв ни се падна. Сега го разучавам. Малко кофти, че не е с оригиналния обектив, а с преходник, което малко променя нещата с фокусирането.
                          По нататък ще си търся и Zuico Digital, но засега с ръчния фокус ми е добре.
                          Ето и първите опити. Малко е странно, защото преди съм снимал с аналогови апарата и съвсем малко със сапунерка, и с този усещането е съвсем различно.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_B230036.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5230369
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв фотоапарат да си купя ?

                            Никон не са толкова добри в компактните модели, имам колега, който продава НИКОН Д40 ДСЛР за 350лв, за цената на сапунерка ще ти даде в пъти повече, а същевременно е много компактен 0888937715 ми е телефона, ако си заинтересован звънни да ви свържа

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв фотоапарат да си купя ?

                              Ето последните EISA Photo Awards:
                              http://www.eisa.eu/awards/3/photo.html
                              в различните класове:

                              European Camera 2010-2011
                              - Canon EOS 550D
                              European Advanced SLR 2010-2011
                              - Canon EOS 7D
                              European Super Zoom Camera 2010-2011
                              - Fujifilm FinePix HS10
                              European Professional Camera 2010-2011
                              - Nikon D3S
                              European All-Weather Compact Camera 2010-2011 - Olympus µ Tough-8010
                              European Multimedia Camera 2010-2011
                              - Panasonic Lumix DMC-G2
                              European Travel Compact Camera 2010-2011
                              - Panasonic Lumix DMC-TZ10
                              European Advanced Compact Camera 2010-2011
                              - Samsung EX1
                              European Micro System Camera 2010-2011
                              - Sony α NEX-5
                              и т.н. има и обективи и т.н.

                              значи поне в толкова класа. трябва да разглеждаме различните предложения и мнения:
                              Advanced SLR, Super Zoom Camera, Professional Camera, All-Weather Compact Camera, Multimedia Camera, Travel Compact Camera, Advanced Compact Camera, Micro System Camera...
                              е, на мен особено
                              4-те раздела Compact Camera ми идват в малко повече, но...
                              Последно редактирано от ivied; 10-12-10, 17:04.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X