Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

    Цената не е баш от значение,номера е а не си скьсам нервите с тия техники,че не им разбирам много и нямам време за учене.

    Картата ако правилно помня е форматирана на Канон 5 ИС,на компа не сьм я слагал,а на Канона Д10 поне 3 пьти е форматирах и все коня у ряката.Снимам и светка 3-5 секунди зеления диод дето уж показва обработка на снимката или там каквото показва.С новата карта е под половин секунда и за сега засечка няма.

    Почнах много да го харесвам това малкото.Малко ми пьлни джоба като го пьхна вьтре и някак си с уважение ме гледат на плажа като сьм по шорти,но пьк снима добре и не ми се налага да го мисля,а и да нося другото фото.За СанДиск нищо не казваш,Лексара по-добра ли е или сьщия цьфтеж?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

      Предпочитам Лексар. Сандиск е единствената марка карти с която съм имал блокирали апарати, празни снимки (я съвсем бели я съвсем черни) и въобще разни дребни радости. Говоря за класическия евтин синьо-червен сандиск.

      Вземи си лексар, успоредно тая карта ако е нова се обади на къст. супорта на сандиск и им приреви. Ще ти пратят нова за отрицателно време. Възможно е да и има нещо. Успоредно се обади и на Канон. Може да ти дадат някой акъл.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

        Кенсингтьна прави проблема,а той е на поне 2 години.Взех нова клас 6 ектрийм про на СанДиск 8 гига и цепи мрака,никакви проблеми до сега,а утре празнуваме 2 годинки на сина та ако утре не откаже няма кога.Гледам почти сьщите на някакви 15-20 кинта,но пьк не виждам Лексар и ровенето продьлжава.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

          Има го и момента, че картата, каквато и да е тя (китайче или не), може в един момент да почне да проявява дефекти. Презумцията на това писане е, че според мене, не е много редно да се "складирват" снимки на "мек носител". Простата причина е, че всяка снимка е уникална и момента, който е запечатала - няма да се повтори. От тука - редовното архивиране на хард диск или CD, DVD е желателно. Не мога да се меря с коментирания Канон в темата, с по-слаба сапунерка снимам. Изкушавам се да мушкам максимума възможен обем в слота за карти, но си карам с малки, понеже редовно си ги записвам в компа.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #35
            От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Има го и момента, че картата, каквато и да е тя (китайче или не), може в един момент да почне да проявява дефекти. Презумцията на това писане е, че според мене, не е много редно да се "складирват" снимки на "мек носител". Простата причина е, че всяка снимка е уникална и момента, който е запечатала - няма да се повтори. От тука - редовното архивиране на хард диск или CD, DVD е желателно. Не мога да се меря с коментирания Канон в темата, с по-слаба сапунерка снимам. Изкушавам се да мушкам максимума възможен обем в слота за карти, но си карам с малки, понеже редовно си ги записвам в компа.
            +1
            Не мога да разбера що се меткаш на тия 32 гиги.
            Не вЕрвам да си толкова мързелив, че да не искаш да вадиш картата от апаратЯ 2-3 години примерно, а той най-вероятно си има и кабелче...
            Тука има едни книжки за фотография, дет' ги издава National Geographic и в тЕх четох някакви мастити фото-корифеища, които съветваха да имаш повече по-малки карти вместо една по-голяма...
            Не смея и да си помисля как ще се почувствам, ако един ден си включа апарата и той бодро изписука "Memory card error", или нещо такова (случвало ми се е, но с малка карта) и остана без 30 ГБ снимки
            Що не си вземеш 4 Х 8Г или, както на мене ми се струва най-разумно - 8 Х 4Г

            Коментар


            • #36
              От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

              Значи за картите:

              - Колкото повече - толкова повече. Тия 3000 снимки на малка карта са ти равни на двеста снимки + две-три филмчета. А с филмчетата като почнеш - ще почне един безкраен празник...
              Но 32гб си е бая. С 16гб ще пееш.

              - Снимките - винаги се прехвърлят по най-бързия начин. Ако са маловажни - на един комп, ако са важни - на два.

              - Веднъж прехвърлени - картата се форматира често. Всеки път когато ти е скучно и знаеш че снимките са прехвърлени.

              - Никога недей да държшиш карта с натрупани три години снимки на нея. Най-малкото при всяко включване на апарата в компютъра ще ти отнема дълго време докато покаже новите снимки.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                Грешно сьм се изразил - от как е роден сина сьм направил около 3000 снимки които ги качвам редовно / или почти / на компа и на дискове та мисьлта ми беше,че тия 5000 дето ми ги показва ще има да си ги снимам с години с моите темпове,ч до тогава поне 50 пьти ще ги кача.Толкова сьм зле с тия компове,че освен на моя комп ги качвам и на МАКа на жената,че той си ги записва много по-лесно в някои случаи.Току някоя баба изписка Искам да видя снимки и ми се налага да ги свалям,а и не само по тая причина.

                Тия 32 гига ми попаднаха на далавера едно време и ги взех за 5ИСа ,сега ровя из чантата и там само по 4,8 или 16 гига и то ниськ клас,а за хай дефинишьн трябвало поне 6 клас карти или 10 по ново му та и тая карта ми остана висяща и я рьгнах в сапунерката,не става и за вдеокамерата / Канон Виксия Н11/.Тя па си такова капаците и пак се врьщам на оригиналния замисьл да стои рзерва за старата камера,на тая и взимам едни 8 и тия 8 остават резерва,а за видеокамерата ще му мисля,че не ми се дават 250 кинта за карта в момента.

                И аз не знам що са ми тия 32 гиги ма аз така си я карам,да има,с всичко сьм така.Ако видите как ьпгредйвам спирачки на кола 230 коня която вече има спирачките на кола с 400 коня и ще се напикаете от смях ма на,такьв сьм си.Има ли камера зяпам колко може да сьбере и купувам най-високия клас най-голямата карта и после я ползвам 20% от картата я не.Ма да има............ако ме питате и що са ми 4 различни зарядни и по 3-4-5 комплекта батерии за апарат и аз не знам защо след като сьм на 100 метра от колата,а там имам 4 входа за запалка и я преврьщам на зарядна станция за минута ма е на,уринал сьм се в батерийки и картички и още тьрся.Няка ме боли..............

                Иначе БЛАГОДАРЯ за идеите,не е до пестене на 10-15 кинта,а до това да нацеля правилното,много мразя да се цакам или нещо да не работи.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                  Пак аз

                  Тия не ги намирам лесно,намирам Трансценд 10 клас 4 и 8 гига на нормална цена,но не и тия.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lp133x16gb32gb-338x200.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5205480

                  И другия вьпрос - по спецификации тия горе и тая дето вчера я заковах са еднакви,но едните са клас 10,а тая долу клас 6.Каква е разликата и от кьде идва след като по спец. са едн кьм едно или аз гледам криво?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:524532.jpg
Прегледи:1
Размер:213.6 КБ
ID:5205481

                  И естествено вьпроса - сапунерката ще бачка нормално с клас 10 или да и взимам клас 6?За видео ХД вече ясно,но за сапунерката се чудя,а не ми се рискува,че видеокамерата иска 32 гига,а сапуна на половината,че и на 25% и пак няма да е лесно да ги сменям.

                  Така,намерих един тест и разликата е минимална,явно сапунката ще бичи и с клас 6 карти.


                  Patriot 32GB IRIS Class 6 Card
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patriot32GBIRISClass6.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5205482


                  Patriot 16GB LX Class 10 Card
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patriot16GBLXClass10.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5205483

                  Тенкю пипьл..........
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 04-09-10, 17:57.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                    Клас 6, клас 10... Скоростта на трансвер е критична при многократни обръщения към носитела за кратко време изразено чрез:



                    При L=0...

                    С други думи - при тебе няма вероятност да го усетиш. Остава единствено да се кефиш на Канончето... :-)
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                      Направо.................те разбрах с тая формула,тьрся шестаци за сапунерката.Поздрави на Пле'ен даге,много добри спомени имам от тоя град.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                        Високия клас SD карти които са бързи има смисъл да се слагат на висок клас фотоапарати например които правят много кадри за една секунда или поддържат например запис на HD видео. За конкретния модел на Канон D10 даже и карта клас 4 би свършила чудесна работа. Друг е и въпроса дали самия апарат може да достигне тези скорости на запис, а там и да искаме на можем да разберем това. По принцип този вид фотоапарати (имам предвид водо и удароустойчивите) са по-бавни и по-слаби откъм параметри спрямо другите сапунерки.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                          Ето го новото супер отроче на Панасоник при здравите компактни фотоапарати Panasonic TS3/FT3:
                          http://www.dpreview.com/news/1101/11...nasonicts3.asp

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X