Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

    Ма и аз избрах заглавие а?

    Вьпроса - каква сапунерка да взема която да снима добре,да е лесна за ползване,да работи с нормални батерии,да е удароустойчива и да снима в басеин или солена вода.

    Имам един стар Канон който не ми харесва как снима,не е водоустойчив и ако го шибна някьде няма да издьржи на напьна,искам да го сменя с друга сапунерка.


    Какво ще се снима - детенце на 2 години и майка му.Майката лесно я ловя ако да е пьргава,детенце обаче няма спиране,като гущерче е и ми трябва нещо което снима бьрзо,има някаква стабилизация,не му пречи рьцете да са ми мокри и намацани с пяськ.................Да може да снима на кофти светлина,но най вече да снима от надувен дюшек,лодка,кола,колело...............


    За парите мммммммммм ще ги надиплим някак си,спомени все пак,няма как да спестя от тях.Ако може и нещо което да се намира лесно в Щатите


    Вие сте,кажете кой от какво е доволен или поне е чел кое е добро и кое не за да не чета на английски от самото начало и после пак да оцапам пейзажа.


    Тенкю
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

    И на мен ще ми е любопитно да видя такова "животно"...
    Ще следя темата с интерес, аз поне такъв екземпляр не съм срещал.

    Коментар


    • #3
      От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

      Е те тука те на.

      Най-читави - Канончето и Панасоника.
      Най-евтин - Фуджито (Новото, няма го в тоя тест. Под 150$ беше)
      Най-лесен за намиране намален - Олимпус. Тях ги има в Костко на корем. Фуджито също. Направо огледай там, по принцип ги продават комплект с гратис карти, калъфи и прочее. При олимпус обаче 8000 серията май не е много за хвалене, за разлика от старата 6000 серия.

      Общи победители в теста: Canon PowerShot D10 и Panasonic Lumix DMC-TS1.

      Канончето го има в Костко в момента под 300$, направо няма какво да го мислиш повече.

      PS преди няколко месеца във фото средите някой беше изровил една статия за олимпусчето - някаква британска туристка го изгубила във водата в Австралия, след 10 месеца изплувало и го намерили на плажа, заредили го, работело. Пуснали снимките в Г-бук и намерили собственичката.

      Това - ако ще е компактен.
      Ако не - какъвто си харесаш апарат, с фото торба Ewamarine. Скъпички са де. Колкото непромокаема Канон сапунерка . Но "прозорците" им са стъклени както си му е редът. И може да се окаже единственото ти решение за гущерчето. Зер моето с dslr понякога трудно го ловя.

      Ако се замотаеш по непромокаеми торби - не си взимай Aquapac, моделите им за SLR отпред са с пластмасово прозорче което се дере лесно. Тъкмо в момента събирам информация, че дъждовните състезания идват при мен, а успоредно открих на двеста метра от нас кану клуб и ще им се моля да ме вземат.
      Последно редактирано от Goblin; 12-08-10, 19:03.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

        Най-читав викаш,мен това ми трябва.
        Евтин как да е,не е голяма разликата в цената.

        Лесен за намиране е добре ма като се знам как ще го накликам по интернета и не е голям проблем намирането.


        Отивам да гледам читавия,аз сьм за Канон,че всичко друго снимащ е Канон в торбата и ще ми се вьрже идеално.

        Тенкю

        Други мнения?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

          Гоблин, тези водолази имат ли настройка за скорост, щото това е едно от изискванията...

          Коментар


          • #6
            От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

            Мисля че нямат. Имат си стандартните режими. Не вярвам да му изневерят.

            Ако трябват ръчни настройки - стандартна хай-тек сапунерка с читав калъф ще свърши същата работа. Просто ще е повече юркане по поддръжка и сушене.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ... Какво ще се снима - детенце на 2 години и майка му.Майката лесно я ловя ако да е пьргава,детенце обаче няма спиране,като гущерче е и ми трябва нещо което снима бьрзо,има някаква стабилизация,не му пречи рьцете да са ми мокри и намацани с пяськ... Да може да снима на кофти светлина,но най вече да снима от надувен дюшек,лодка,кола,колело...
              Вие сте,кажете кой от какво е доволен или поне е чел кое е добро и кое не за да не чета на английски от самото начало и после пак да оцапам пейзажа.

              Тенкю
              Технически и по цена ще ти отговорят колеги, по-опитни от мен.

              Аз ще ти отговоря психологически. Ти не искаш кретеноустойчива сапунерка, а искаш малко и надеждно нещо, което да отговаря без капризи на нарастващите ти мераци и умения за все по-интересни снимки.

              Следователно твоята машинка е или тази:

              http://www.dpreview.com/reviews/canona640/

              (направо съм очарован от нея), или нещо друго от същото семейство.

              Сега на подобни възможности се радва и поредицата Ixus. Но - по мой вкус - добрата камерка не трябва да е чак толкова мъничка.

              Поздрави!
              Искам България чиста!

              Коментар


              • #8
                От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                А рьчни не ми трябват,а и кальф не искам.Искам да натискам и да снима както и да го мия в реката,а и да прави ОК снимки.Ма че бил рьбест или голям / за фотоапарати си говорим бе / не ме интересува много,номера е да не е розов,че с мойта дьлга коса ще се чудя кьде да го крия в басейна.


                Друг вьпрос - по-добро или по-ново от Д10 на Канон има ли?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                  По-нови - има. Пентакс W90 и фуджи XP. По-добро мисля че няма.

                  Успоредно гледам че има Face Detection, функция на която всеки без деца се подиграва, но която всеки с гущерчета благославя

                  МНОГО е практична когато е добре внедрена. А при Канон няма начин да е зле внедрена.

                  А, в Walmart D10-ката е 270. Ама май е без карта. Танто за кукуриго.

                  Сега, разбира се, като вкараш пръстчето между зъбчатките, да те информирам че на сайта на канон има и подводни кутии за G11
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                    Технически и по цена ще ти отговорят колеги, по-опитни от мен.

                    Аз ще ти отговоря психологически. Ти не искаш кретеноустойчива сапунерка, а искаш малко и надеждно нещо, което да отговаря без капризи на нарастващите ти мераци и умения за все по-интересни снимки.

                    Следователно твоята машинка е или тази:

                    http://www.dpreview.com/reviews/canona640/

                    (направо съм очарован от нея), или нещо друго от същото семейство.

                    Сега на подобни възможности се радва и поредицата Ixus. Но - по мой вкус - добрата камерка не трябва да е чак толкова мъничка.

                    Поздрави!
                    Мерси за предложението,но ако ще купувам фото което не е противоудьрно и няма да мога да плувам с него ще избера нещо по-така.

                    Трябва ми да снимам сина в басийна,да си гo окача на врата това фото и да не ми дреме,че стои мокро.Или като го метна кьм жената на плажа да не ме притеснява дали ще го хване или не.Обокновенно го хваща еле сегашния,но ако се зарови в пяська да мога да го измия в морето.

                    Това ми трябва,искам да я ЯК.
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 12-08-10, 19:26.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      По-нови - има. Пентакс W90 и фуджи XP. По-добро мисля че няма.

                      Успоредно гледам че има Face Detection, функция на която всеки без деца се подиграва, но която всеки с гущерчета благославя

                      МНОГО е практична когато е добре внедрена. А при Канон няма начин да е зле внедрена.

                      А, в Walmart D10-ката е 270. Ама май е без карта. Танто за кукуриго.


                      Ми ОК,ти си виновен ако не снима добре.................хахахах.Тьрсенето свьрши,аз на Гоблин му вярвам.Карти имам мммммммм 3 май или 4,стоят си резерва в чантата.Само сега зареждането на тая батерия ще го мисля,взех му вече плуващ страп.Отивам да зяпам в Марта как да го порьчам.

                      Мерси Гоблин.



                      Ако друго изкочи казвайте,че няма да го бавя много.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                        Взимай, взимай. Ако не ти хареса ще ти го откупя.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                          стрелям........
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                            http://cgi.ebay.com/Canon-PowerShot-...torefresh=true

                            е те тия са луди,аз стрелям,а те направо се уляха.Да живей Уолмарт.


                            Няма откупуване,ще си го нося на доставки и риболов ако трябва.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кретеноустойчива сапунерка - каква да е?

                              Canon PowerShot D10


                              Темата за мен приключи,Гоблин имам да те черпя..............ако снима добре де.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X