Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pentax 15-30 и новият звезден 70-200, първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pentax 15-30 и новият звезден 70-200, първи впечатления

    Колеги, преди няколко дни снимах събитие, което включваше както статични интериорни снимки, така и много динамични елементи, при това в трудни светлинни условия и без големи възможности за движение. Имаше много хора и не бе възможно да се движа бързо и както обичайно снимам. Знаете че не ги харесвам особено зум обективите, да не кажа хич. Но след толкова време реших, че за да съм коректен трябва да им обърна внимание и на тях, най-малкото за да мога да довърша една пълна система от тестове и анализ които обхващат най-интересните оптични решения...

    Изборът ми след премисляне бе категорично върху: HD PENTAX-D FA 15-30mmF2.8ED SDM WR заедно с HD PENTAX-D FA★70-200mmF2.8ED DC AW
    Снимките в прикаченият албум са само с тези два обектива. Разбира се, след още много работа, ще напиша подробно впечатления и представяне. Това което в момента мога категорично да напиша с няколко думи е:
    PENTAX-D FA 15-30mmF2.8ED SDM WR
    По-добър от
    HD PENTAX-DA 15mmF4ED AL Limited
    Отличен е в най-широкият диапазон, към 30мм, вече не блести. С smc PENTAX-FA 31mmF1.8AL Limited не може да се мери на 30мм.


    HD PENTAX-D FA★70-200mmF2.8ED DC AW
    Звездата си е звезда, даже и зум да е... До smc PENTAX-FA 77mmF1.8 Limited не може да стигне, но напълно и безусловно превъзхожда всички 70-200 които някога съм виждал и пробвал, а също и голяма част от твърдите обективи на редица големи имена...
    Честно казано съм леко озадачен от толкова добрите резултати... Не случайно е и с около 300-на грама по-тежък от всички останали 70-200 на пазара... Има защо, но темата е дълга и тепърва ще пиша...




    100-годишния рожден ден на ROCA!
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-05-17, 18:47.
    VPetrov.photography

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X