Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини за Ricoh-Pentax

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новини за Ricoh-Pentax

    Междувременно - днес Пентакс пусна ъпдейт на софта на К3-ката.

    Нова функция към меню "корекции по обектива" - коригиране на дифракцията, по-бърза работа при налагането на цифрови филтри, добавки към бракетинга на експозицията в режим Tv, подобрен автоматичен режим на баланса на бялото.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    От: Новини за Ricoh-Pentax

    Някои твърдят, че подобрява и работата на следящият автофокус..., възможно е и така да е, при мен си работеше добре и преди... Но да отбележа, че и корекцията на дифракцията и тези на обективите са валидни за снимащите в JPG, към RAW-то нямат отношение... а пък аз честно казано винаги ми е било много чудно за какво служи снимането в JPG и какви биха били целите... Загадка ми е..., пробвах веднъж да знам че става и дотам...
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 23-07-14, 16:15.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Новини за Ricoh-Pentax

      И да отбележа, че снимането в HDR (RAW) също е чувствително по-бързо от преди...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Новини за Ricoh-Pentax

        Ricoh обявиха специална версия на флагмана К-3, разликите са основно козметични, на мен обаче много ми харесва, изглежда по-тактически от моя...

        Повече информация тук...



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bod_img_01.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5601063
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Новини за Ricoh-Pentax

          Вече е съвсем сигурно, че скоро на пазара ще видим т.н. ФФ камера. Очаквам да я обявят около 20 февруари. Когато излезе тази камера, Ricoh ще са единствената фирма, която разполага с пълният диапазон формати приложими в художествената фотография: APS-C, FF, MF (т.н. кроп, фул фрейм, среден формат)
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            От: Новини за Ricoh-Pentax

            Очакваме с нетърпение
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #7
              От: Новини за Ricoh-Pentax

              Като чета по чуждите форуми, при представянето на ФФ се прокарват и мненията за нова кропка от пентакс! В официалният има сайт нищо не намирам!
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                От: Новини за Ricoh-Pentax

                В последните месеци, всички усилия на компанията бяха хвърлени в ФФ. Знаеш намирам точно този формат за най-безсмисления от трите, но за Рико е много важна стъпка. Най-вече защото бъдещето на компанията, впрочем и на всички други е само във високият клас фототехника. Имам предвид, че флагмана като финансов успех е категорично средният формат 645z. А ФФ в тази връзка е изключително важен. Става дума за следното, когато един фотограф си е купил 645z, той в момента има един сериозен проблем, не може само с него. Средноформатната технология има своите ограничения и задължително е втора камера ФФ. Е точно в това до момента беше големият проблем. От една страна обективите за 645z са много скъпи, големи и тежки. И като си ги купи някой, трябва да инвестира отновно в ФФ с отново едни скъпи обективи, всичко това идва много и като цена и като тегло. Идеята на Рико сега е купуваш си 645z с един скъпи обективи, и заедно с него един ФФ, който ще ползва същите обективи с преходник + автофокус и прочие. А същевременно същият този ФФ е възможност за всички онези, които са снимали с APS-C и инвестирали в обективи през годините да преминат и на друг формат ако искат. С други думи ФФ е свързващото, липсващо звено.

                Защо пиша всичко това, предполагам, че след излизането на ФФ следващите две премиера ще са на нова средноформатна камера и APS-C от висок клас. Но не съм сигурен в каква последователност. И аз лично едва ли бих очаквал по рано от края на годината... примерно септември... А междувременно очаквам Рико здраво да наблегнат на обективите. Предполагам, ще се появят цяла нова серия оптимизирани за ФФ и новите матрици, твърди обективи...
                Последно редактирано от Венцислав Петров; 28-01-16, 12:53.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Новини за Ricoh-Pentax

                  Е, ето го дългоочакваният FF на Pentax. Вече е ясна и цената, случи се това, което очаквах. Pentax влизат изключително агресивно в този сегмент, започват според мен елиминациите... пазара е свит, тепърва и ще продължава да се свива. Оцелелите ще са малко и ще се изискват сериозни промени в досегашната политика. Стратегията е ясна, всичко се мести към по-горен сегмент, с внимание насочено към "професионалните" фотографи и "любителите" готови да инвестират във фототехника...

                  Като технология и краен продукт, новият K1 на Pentax поне на хартия е повече от перфектен. Тази година както бе обещано заедно с апарата ще има 5 нови зум обектива, до септември (вътрешна информация) следват 4 нови "фикса" насочени към максималистите...

                  Като го "пипна" физически ще пиша повече...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новини за Ricoh-Pentax

                    Венци, идея за цена у нас на к-1?
                    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новини за Ricoh-Pentax

                      Мисля, че за тялото ще искат 3500лв с печалбата. (1800$)
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новини за Ricoh-Pentax

                        1800 долара е в САЩ, само че там няма ДДС... и гаранцията е друга. Тук ще е по-скъпо. Знам цената, но не мога все още да я напиша. Но за хора оттук ще помагам..., когато му дойде времето...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новини за Ricoh-Pentax

                          Може да се наложи
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новини за Ricoh-Pentax

                            Четох, че за Европа e 2200$! А по мнения от форумите мачка канкуренцията

                            Ето и едно видео:



                            Интересно ми е, как става връзката (за данни) м/у подвижният екран и тялото?
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новини за Ricoh-Pentax

                              Не знам още, чакам го всеки момент да го пипна и разгледам... замразя и там каквото друго там издържи... Специално ще обърна внимание на връзката с дисплея и ще напиша.

                              За конкуренцията е ясно, в момента фотоапаратите и обективите за тях донасят само загуби, така че могат да си позволят развитие само фирми, чиито собственици гледат на това като хоби, не бизнес... Тепърва ще се засилва тенденцията...

                              А за "врътките" особено тази отдясно, нещата са много прости, подслушват ми телефона и ми крадат идеи... ;-)
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X