Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на фототехника Пентакс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Почистване на фототехника Пентакс

    Най-доброто място е в сервиза, търсиш Петър Петрунов... намира се точно на ъгъла на Руски паметник... Можеш и сам да го направиш, но си трябва сериозна подготовка... Ако решиш, ще взема и ще напиша цялостна инструкция и последователности...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      От: Почистване на фототехника Пентакс

      И добро помещение без прах!
      Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
      Умни хора казват, че не трябва да се издухва прахоляка (щото ще отиде някъде другаде из тялото), а трябва да се изсмуче с вакуум. Ама не ми се експериментира, още ми е съвестно да го тормозя .
      Това на пентакса ли?
      Колко обективи си сменил и през колко време?
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #18
        От: Почистване на фототехника Пентакс

        Не е ли по - меродавно на какви условия се сменят обективите? Едно сменяне на полето или на мотокрос писта може да замърси повече отколкото 20 смени в студио. Няма ли някакви благинки за авто почистване на затвора. Никон и Канон имат, за другите, не знам. Иначе - в сервиз, друг начин не виждам.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #19
          От: Почистване на фототехника Пентакс

          Естествено че определящи са условията за смяна на обектива. Аз впрочем установих с течение на времето, че да ходя с две камери и обективи на тях е далеч по удобно от всякакви други схеми. Така, много рядко ми се налага смяна и знаейки къде и за какво отивам съм си избрал предварително двата най-важни обективи. Не използвам варио обективи въобще никога и досега не съм имал ситуация да не мога да реагирам или да изпусна кадър.

          За почистване на затвор още по-малко пък автоматично не съм чувал, но някои апарати имат автопочистване на матрицата. Конкретно Пентаксите за които иде реч, имат едно добро и издръжливо покритие на матрицата, което в съчетание с възможността за ултразвуково разтрисане има голям шанс лепнатата прашинка да я прати на друго място... Тази опция може да е активна когато пожелаете ръчно или да укажете да се изпълнява автоматично при включване и изключване на апарата...

          Сега по отношение на смученето на прашинки съм съгласен, че е добра идея, но е пипкаво, изисква известни инвестиции и противно на очакванията не гарантира фантастични резултати. Предлагам полеви метод който върши не лоша работа за разни прашинки мотащи се насам, натам... Махате обектива, (всичко това във възможно най-чистото помещение до което имате достъп) държите байонета надолу и правите една поредица от кадри бързо един след друг... Огледалото като едно малко негърче прави вятър и по силата на физичните закони разните неща по-тежки от въздуха имат голям шанс да намерят пътя навън... После духане, после пак поредица... В никакъв случай не пипайте нищо по огледалото, него не можете да почистите... Каквото и да има там, оставете го за да не ходите за смяна на огледало. А и да има нещо, ще Ви дразни като го гледате, но на кадъра няма да се отрази...

          След няколко такива процедури, можете да преминете към чистене на матрицата... Тези на Пентакс, на моделите до които аз съм има достъп са с достатъчно здраво и надеждно покритие, но това не валидно за всички марки и модели така че внимателно. Чисти се на три етапа, първо духане, после много внимателно със специална четка за оптика, пак духане, накрая с специална чистилка за матрици от две части. Чистилката като си я купувате вземайте от тези за еднократна употреба, които са от две части, мокра и полусуха. Имайте предвид, че мократа оставя следи ако не се почисти веднага след нея с полусухата.

          А най-добрата профилактика е да внимавате и сменяте обективи само когато и ако се налага, естествено обектива веднага с капачки и прибран както си му е реда... Че то прахът къде е бил не е важно, влезе ли вътре е все тая...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            От: Почистване на фототехника Пентакс

            Венци, благодаря за споделеното. Няма как да ида на място, ще го пратя по куриер, можеш ли да ми дадеш адрес? Марине, обективи - 2-3 но доста често.
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #21
              От: Почистване на фототехника Пентакс

              Аз адрес ще ти дам, но не мисля че да разхождаме камерата с куриери само за почистване на матрица е супер идея... Пиши ми къде ти е по-удобно да проверя дали няма нблизо някой да свърши тази работа...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: Почистване на фототехника Пентакс

                Малко се позабавих, но беше по обективни причини. Та, аз съм в Бургас, ако има някой наоколо, който да ми помогне, ще бъде супер.
                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X