Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде греша с обективите Олимпус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къде греша с обективите Олимпус

    По въпроса с ръчния фокус. Аз имам 50/1.8 още от първата ми безогледалка E-PL1. Голяма мъка си е с фокуса, но не съм пробвал тези адаптери с чип - при мен го слагам на един OM/43 адаптер, и после 43/м43 адаптер - и двата китайски, и с двата няма проблеми. Обаче фокусът е кошмар. Със старото пенче за да фокусирам като хората трябваше да увеличавам live view-то. Сега с Е-М5-цата, дори и с големия дисплей не става и пак трябва да увеличавам. Преди си играех с този обектив, но после успешно го замених с 45/1.8 и изобщо не го ползвам вече. В твоя случай - Е-500 без live view и малкото визьорче си е цяло геройство да снимаш с него. Не мисля, че в случая има някакъв проблем - просто фокусът е сложна работа и снимките ти ще са "Де стъпил Добри, де не."


    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
    Да се включа и аз - скоро гледах снимки на безогледален с 14-54mm,f 2,8-3-5 (за 4/3), разкошни, на пазара се намира за 370 лв.
    Може би ще скоча, докато събера пари за 12-40mm, f2,8 ...
    14-54 е чуден обектив. Имах такъв за няколко месеца с Е-620. На всичкото отгоре е с водопрахо защита. Преди цените им бяха по-височки, но сега е логично да може да го спазариш и по-евтино от 370. Не знам дали и цените на 12-60 не са се сринали окончателно - ако вземеш него, вече и 12-40 няма да ти трябва. Само фокусът е бавничък ама с една Е-М1ца ще заспи работата...

    Ето ти една снимка (Е-620, 14-54, f/5.6, ISO 200):
    LZ2NKM

    Коментар


    • #17
      От: Къде греша с обективите Олимпус

      12-60mm вече си е под 400 зелени ползван, което е в общи линии неприлично евтино за това което е.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: Къде греша с обективите Олимпус

        12-60 swd - май го поръчах...

        Коментар


        • #19
          От: Къде греша с обективите Олимпус

          Ти па та тоя па. Щях да ти продам моя

          Ти с G5-ца ли беше ? Приготви се за море от ярост и фрустрация с островчета от истинско блаженство
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Къде греша с обективите Олимпус

            Честито! А аз навремето когато имах 620-ка, тая стъклария беше 1000 долара... Ама вярно ако го закачаш на G5 - ще е малко бавничко. Макар аз тая година да имам нелоша птича серия с 40-150 и фокус от 1-2 сек.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #21
              От: Къде греша с обективите Олимпус

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              За Е-30 - да. Единственото по-добро е Е-5, но там са едни други пари. Все още.
              Така и така стана дума, я да попитам: колко е голям Е5, колкото Е30 или като Е3?
              Гледах ревюта и сравнения, но на живо нямам къде да го пипна. Цената на Е5 е сериозна, ама все още не съм започнал да сменявам телата всеки месец.
              Весело посрещане на Коледните и новогодишни празници. И както се казва "На фокус"

              П.п. Приемам предложения, да няма после: аз така, ти иначе.
              Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
              Димитър Димов +ЧЧ7784854894

              Коментар


              • #22
                От: Къде греша с обективите Олимпус

                Е-5 е шасито на Е-3ката с различен заден панел. Еднакви са до милиметър на размери.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: Къде греша с обективите Олимпус

                  OK, благодаря.
                  Не съм сигурен все още, но ми се струва доста по-голям, което единствено може да ме откаже.
                  Ще се поразходя тези дни из магазините, дано имам късмет да го има някъде. Като характеристики, сравнение и ревю наистина много ми хареса и не на последно място е доста по напред от това, което ползвам в момента.
                  Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                  Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къде греша с обективите Олимпус

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1014522.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5629946
                    Ето това е от серия 120-130 снимки, един ден, светлина, обект без промяна. Възможна диагноза?
                    Обектива е 40-150 тяло Е500
                    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къде греша с обективите Олимпус

                      А какъв е проблема? Ако е цвета и цветята трябва да са всъщност виолетово - червеникаво лилавеещи - просто си опрял до физика. Тези цветове матрицата въобще не ги лови (извън възможностите и са), затова софта ги "измисля". За да ги измисли правилно трябва цветовата ти температура да е максимално точна. Поиграй си там с ония пиктограмки облаче сянка слънчице, ще ги уцелиш.

                      Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                      OK, благодаря.
                      Не съм сигурен все още, но ми се струва доста по-голям, което единствено може да ме откаже...
                      По-голям кой от кой ?
                      Е-3ката и Е-5цата са с еднакви размери. Е-30ката също не е малка, много се доближава - просто изпълва размерите по различен начин.

                      Е-3ката със сигурност ще е подобрение спрямо Е-500ката, но иначе си е апарат старо поколение. Е-5цата е най-добрия 4/3 апарат правен някога, но не е два пъти по-добър от Е-30ката, а в повечето случаи струва два пъти по-скъпо.
                      Последно редактирано от Goblin; 21-12-14, 01:08.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къде греша с обективите Олимпус

                        Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                        Така и така стана дума, я да попитам: колко е голям Е5, колкото Е30 или като Е3?
                        А защо ти се инвестира в тези "динозаври"? Не виждам да имаш голям лист от скъпи 4/3 обективи, което би било обяснение. Може би пък искаш огледален апарат, или пък имаш някаква колекционерска страст? Ако имаш само 14-54 и 40-150, то и двата не са някакви чудеса и можеш да ги замениш относително лесни с безогледалните варианти. За половината пари на Е-5 ще вземеш Е-М5, който макар и безогледален, е години пред него като технология. 40-150 в м43 вариант е евтин, а 12-40 е две стъпала над 14-54 - макар, че 14-54 не може да бъде заменен в м43 вариант с нищо еквивалентно като качество на аналогична цена. 12-40-ката е много по-добра, ама и много по-скъпа. А китовия 14-42 е далеч от нивото на 14-54. Това ме замисля защо Олимпус нямат евтин и качествен стандартен зуум за mFT - от китовия 14-42 се прави огромен отскок направо на ПРО-то 12-40. За FT са имали китов 14-42, после 14-54, и час след това ПРО-то 12-60...
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къде греша с обективите Олимпус

                          Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                          ...Това ме замисля защо Олимпус нямат евтин и качествен стандартен зуум за mFT - от китовия 14-42 се прави огромен отскок направо на ПРО-то 12-40. За FT са имали китов 14-42, после 14-54, и час след това ПРО-то 12-60...
                          И 12-60мм и 14-54мм са в една и съща категория - HG (High Grade), просто 12-60мм освен всички други оптически благини е и с SWD мотор който позволява бързо фокусиране с тройката "динозаври" Е-3/Е-30/Е-5 и си е за тях.

                          Които динозаври апропо до ден днешен бият Е-М5цата като маче у дирек по някои параметри. Не в качество на изображението разбира се, освен Е-5цата която до 800 исо няма от кого да се срамува, а до 400 с правилния обектив може да засрами много народ.

                          Аз като си взех Е-М5цата ми отне около три месеца да и свикна на резултатите.

                          А за Про категорията - при 4/3 обективите се казва SHG (Super High Grade), и там са си без екивалент при м43 каквито и да ги диплят в момента рекламаджиите. 14-35мм ф2, 35-100мм ф2, 150мм ф2, 90-250 ф2.8 и 300мм ф2.8 са си без екивалент до ден днешен. 7-14мм пак се води SHG но да речем че неговия заместник при м43 сигурно ще го дръпне на старта. Останалите си се движат в тяхна си не лента, а в тяхна си магистрала.
                          Последно редактирано от Goblin; 22-12-14, 01:53.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къде греша с обективите Олимпус

                            Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                            А защо ти се инвестира
                            Поздрав, ама не ми се инвестира разбира се.
                            Както казах по-нагоре, за мен фотографията е хоби и начин за забавление, не се взимам много на сериозно, обаче все трябва да има някаква градация. Възможност за капитален ъпдейт нямам, това е и причината за да търся идеи и съвети. Разполагам с няколко стъкълца за Олимпус, които всъщност си ми работят и с настоящето тяло, старо и трудно, но пък когато нещата се случат, кефа ми е по-голям. Та сменяйки тялото с по-ново ( дано и по-хубаво) целя малко да си улесня живота, а може и малко повече възможности да се появят.
                            Весели празници и дано новата година донесе........каквото има за донасяне.
                            Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                            Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къде греша с обективите Олимпус

                              Цели се в Е-3 или по-добре Е-30 ако искаш да си подобриш живота, в Е-600/620 ако искаш да го подобриш измествайки ядовете си малко встрани
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къде греша с обективите Олимпус

                                E30 ще е новото тяло, само да поодминат празниците, че тази година почивните дни са малко повече и .......абе повече са.
                                Да дам и аз един съвет ( изобщо не разбирам ама да си изплача) Никога не правете софтуерен ъпдейт на машина която ползвате отдавна и доказано ви е служила вярно. Направих тази грешка и почти два месеца не мога да си намеря място.
                                Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                                Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X