Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ясен
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Първоначално публикуван от Reni1980 Преглед на мнение
    а се оказа, че "проблема" е съвсем прост.
    ... някой програмист си е оставил ръцете в софтуера на фотоапарата.

    Остави коментар:


  • Reni1980
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Благодаря на всички за участието в темата и съветите относно проблема с изчезващите снимки.Днес обаче разбих мистерията, за която както разбрах съм си виновна сама.Пробвах с нова карта, за да изключа този проблем и след като направих известен брой снимки, реших да продължа със следващите стъпки по свалянето.Оказа се, че докато ги свалям или преди това ги разглеждам, както са на фотоапарата.Само, че някои от снимките са обърнати на страни и съответно аз ги завъртам в позиция за разглеждане.Е точно тези снимки, които съм обръщала след това дават "грешка в снимката".Те са си там , просто са обърнати в позиция , в която няма как да се видят на фотоапарата.При следващо завъртане през кабел на компютъра, снимките са си отново там.Хвърлих една камара народ в дълбок размисъл, включително и сервиза няколко пъти, а се оказа, че "проблема" е съвсем прост.

    Остави коментар:


  • Райковски
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Разбива се много по-малко отколкото usb-гнездото му и капачето което го пази, ако включваш апарата директно. Отделно че sd/xd гнездо трудно ще се разбие.
    За това не се бях замислял. Прав си, че е така.

    Остави коментар:


  • Goblin
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Само, че от много слагане и вадене на картата, се разбива гнездото на апарата.
    Разбива се много по-малко отколкото usb-гнездото му и капачето което го пази, ако включваш апарата директно. Отделно че sd/xd гнездо трудно ще се разбие.

    Остави коментар:


  • Райковски
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
    Или както ме отвориха мен колегите,пробвай с четец за карти и го забрави тоя кабел. Вкарваш четеца,сваляш си снимките и си ти... пробвай супер е.Аз взех за 10 кинта и съм доволен.
    Само, че от много слагане и вадене на картата, се разбива гнездото на апарата.

    Остави коментар:


  • Борислав Ангелов
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Или както ме отвориха мен колегите,пробвай с четец за карти и го забрави тоя кабел. Вкарваш четеца,сваляш си снимките и си ти... пробвай супер е.Аз взех за 10 кинта и съм доволен.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Възможно е да е и от картата, и от кабела. Пробвай с по-къс кабел.

    Остави коментар:


  • Reni1980
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Здравейте.Драмата с фотоапарата olympus bg-160 продължава.Днес свалих снимки от него правени преди две вечери /с кабел/ и когато го включих, за да ги разгледам,отново имаше изчезнали.Възможно ли е според вас да ги прецаквам нещо при самото сваляне, въпреки че не са изчезнали всички снимки, които съм копирала от фотоапарата на компютъра?Все още не съм пробвала с друга карта, тъй като след като ми го върнаха "ремонтиран" едва сега се появи същия проблем.

    Остави коментар:


  • Reni1980
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Здравейте отново.Въпросният фотоапарат ми бе върнат след един месец от сервиза, като този път е ремонтиран /уж работетещият си/.Обясниха ми, че го били пращали до Чехия при производителя и му бил ремонтиран обектива.Честно казано не разбрах какво общо има обектива с изчезващите снимки, но до момента не е имало проблеми след ползване.Така, че май ще се окаже, че не в картата е бил проблема.Тя не беше пипана, тъй като ми я върнаха със снимките, които си бяха вътре.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Ще използвам темата на колегата да споделя подобен проблем и с моя Е-410

    След връзка с компютър /с кабела/, престава да чете картите /xD и CF/.
    След като ги форматирам от апарата, до следващо свързване с PC няма проблем,
    но веднага след "източване" на снимките - картите "изчезват".
    Решил съм си проблема като изваждам картите и ги точа през card-reader, но ми е чудно що така се държи "дъргела"
    Пробвай с друг (по-къс) USB кабел

    Остави коментар:


  • rumbata
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Ще използвам темата на колегата да споделя подобен проблем и с моя Е-410

    След връзка с компютър /с кабела/, престава да чете картите /xD и CF/.
    След като ги форматирам от апарата, до следващо свързване с PC няма проблем,
    но веднага след "източване" на снимките - картите "изчезват".
    Решил съм си проблема като изваждам картите и ги точа през card-reader, но ми е чудно що така се държи "дъргела"

    Остави коментар:


  • Goblin
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    А от апарата ли форматира картата, или от компютър ? Трябва да е от апарата, иначе стават сакатлъци понякога.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Все пак пробвай с друга карта.

    А ако не се оправи, ще ти обясним как да се повреди така, че да го заменят с нов.

    Какво е това нещо "не трий снимките в движение" ? Това е устройство за крайни потребители. Ако има копче за триене, значи потребителят трябва да може да го натиска и резултатът трябва да е триене на нежеланата снимка, а не повреждане на данни или триене на други снимки.

    Остави коментар:


  • Reni1980
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Благодаря ви за отговорите.Картата е форматирана няколко пъти, но проблема си остава.Аз също реших, че може проблема да е в нея, но нямах друга налична, за да пробвам и с нея, а в момента отново е даден в сервиза и чакам отговор.Но не трябва ли все пак специалистите, които вече са го гледали да ми отговорят, а не аз да гадая дали е софтуара или картата?Отговорът им беше, че фотоапарата е тестван и проблем с него няма, а по-конкретно "работи си".Той, че си работи работи си, но снимките след това ги няма, а наставленията им бяха точно това, форматирай картата и не трий снимки в движение, когато не ти харесват една по една от самия фотоапарат.Тези инструкции бяха спазени, но ... не решиха проблема.

    Остави коментар:


  • Goblin
    отговори
    От: Съвет: сапунерка olympus - имам ли проблем или си въобразявам?

    Слушай Ясен. 90% е проблем с картата.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X