Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Olympus Pen - впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Olympus Pen - впечатления

    Обективчето е много добро за цената си, но с много специфично приложение.

    Намира се под различни марки. Корейско производство е, можеш да го намериш под марките Phoenix, Opteka, Vivitar, и какво ли не още. Объркващото е че Вивитар са си японци, които също произвеждат обективи за други фирми, и става мазало.

    Продава се за главните марки (Никон, Канон, Пентакс, Сони), и май трябва вече да се е появил и за 4/3. За м43 мисля че го няма, но така или иначе можеш с преходник да ползваш вариант за всяка от гореизброените марки.

    Демек - за закрепване така или иначе следващата ти стъпка ще е да си купиш преходници за безброй различни марки обективи (то това е благото на м43, че поради плиткия фланец може оптически да приеме всякакъв обектив ако имаш механичен преходник). Ако тръгнеш да го купуваш - може би е най-добре да си го вземеш за Никон, и да си вземеш фланец за никон.

    АКО получиш потвърждение че варианта на този обектив за 4/3 има чип който да дава информация на апарата за бленда и друга exif информация - може би си струва да го вземеш във вариант за 4/3 и после преходник MMF-1. Проблемът е че после ще е непродаваем предвид слабото разпространение на 4/3 в България, ако не греша.

    Оптически точно този модел е учудващо добър, но фокусирането е ръчно, както и блендата. Трябва да го ползваш в А програма, или в М, както всеки друг обектив с преходник.

    Фокусирането на обектив за друга марка върху 4/3 апарат съм го пробвал до безкрай, на м43 не съм. Накратко - става върху неподвижен обект, и ти трябва време да фокусираш като хората. На подвижни обекти имаш някакви бегли шансове да го уцелиш, но много, много слаби.

    За 4/3 има преходници с чип, които ти бипват със зумерчето когато си постигнал фокус, и с тях що годе може да се снима на ръчно фокусиране. Не знам дали при м43 дава потвърждение на фокуса, но там така или иначе гледаш на екрана и във визьора реалната картина, тъй че звуково потвърждение рядко ти трябва.

    Конкретният обектив - ако не си сто процента сигурен че ти трябва, и/или ако не можеш да го намериш под 300$ нов - не ти трябва.

    Samyang са специализирани в камери за видеонаблюдение и подобни, но понеже матриците на цифровите апарати са по-малки от 24х36 лента и покритието на обектива не е нужно да е с толкова голяма окръжност колкото при лентовите, напоследък някои фирми специализирани в подобни оптики се изхитриха да пуснат обективи за фотоапарати. Двете индустрии започват да се събират.

    Иначе по принцип стой настрана от всякакви Оптека, и прочее измислени марки, но конкретно точно този обектив оптически е добър.
    Последно редактирано от Goblin; 24-08-10, 20:50.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: Olympus Pen - впечатления

      Принципно обектива е с T-mount закрепване, което не е байонетно, но се продава с преходници за повечето стандарти, които като се завият веднъж и става все едно със съответния байонет. Едва ли обаче има та м4/3, по-скоро ще има само за 4/3 и ще трябва преходник.

      Ако идеята е портрети, а с ръчен фокус май няма каква друга да е, ми се струва дългичък за 4/3.

      Писали сме заедно с Гоблин, та да допълня. Има го с преходик за 4/3, дори в комплекти. Не подава никаква информация към апарата. Цената му тук по магазините е малко над 300 долара, та би трябвало от другаде да се намери и по-евтин.
      Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 24-08-10, 21:01.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #18
        От: Olympus Pen - впечатления

        Явно това не е моя обектив. Благодаря за обширната информация!!!

        Коментар


        • #19
          От: Olympus Pen - впечатления

          Тодоре, на T-mount са им само някои от по-старите оптики. Конкретно този си идва с вграден байонет според приложението.

          Байонет ли е на български апропо ? Или фланец ?
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Olympus Pen - впечатления

            Странно. Аз съм виждал такъв с Т-маунт (скоро купен) и по разни ревюта, които намирам (от миналата година), пише, че е с Т-маунт.

            Когато става дума за фотоапарати е прието да се нарича байонет.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              От: Olympus Pen - впечатления

              Може ли една две снимки да пуснеш с Олимпуса?
              --------------------------------------------------
              [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

              Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
              [/FONT]

              Коментар


              • #22
                От: Olympus Pen - впечатления

                Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                Може ли една две снимки да пуснеш с Олимпуса?
                Не една две, много ще пусна. Само да ми го доставят от Англия. На 25 заминавам за Турция - Сирия - Йордания - Египет - Израел - Кипър - Турция с мотора снимки ще има от сърце (:

                Коментар


                • #23
                  От: Olympus Pen - впечатления

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  Не една две, много ще пусна. Само да ми го доставят от Англия. На 25 заминавам за Турция - Сирия - Йордания - Египет - Израел - Кипър - Турция с мотора снимки ще има от сърце (:
                  Желая безпрепятствено и много емоционално пътуване!

                  И да споделиш с нас.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Olympus Pen - впечатления

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    ...
                    Байонет ли е на български апропо ? Или фланец ?
                    В техническия български е прието, бърза връзка на цилиндрични детайли, която обикновено се осъществява със спираловидби канали в единия и щифтове в насрещния детайл, да се нарича "байонетно свързване", или съкратено "байонет".
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Olympus Pen - впечатления

                      Благодаря

                      Май назрява момента да лепнем един кратък чуждицо-български фото речник в раздела.

                      Яворе, вземи си допълнителни батерии. Гадинката е добра от към разход, но с тоя екран не можеш да очакваш чудеса.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Olympus Pen - впечатления

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Яворе, вземи си допълнителни батерии. Гадинката е добра от към разход, но с тоя екран не можеш да очакваш чудеса.
                        Имам два броя батерии, поръчал съм си зарядно и на 12 волта.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Olympus Pen - впечатления

                          Яворе, ако търсиш палачинка за новото Оли вземи това Micro 4/3 обектив Panasonic Lumix G 20mm/F1.7. Обективът е перфектен за пенчето.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Olympus Pen - впечатления

                            Първоначално публикуван от medunski Преглед на мнение
                            Яворе, ако търсиш палачинка за новото Оли вземи това Micro 4/3 обектив Panasonic Lumix G 20mm/F1.7. Обективът е перфектен за пенчето.
                            Мерси за съвета, разгледах тук там за отзиви от този обектив, всички много го хвалят.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              ако са ти включили 40-150мм в цената (тоя от снимката) - виж дали идва с MMF-1 преходник. Иначе няма да стане.
                              Май ще се окажеш прав, ще разберем след два дни тогава машинката ще е при мен.

                              Сега ме интересува каква е разликата между MMF-1 и MMF-2.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Olympus Pen - впечатления

                                MMF-1 е сребрист, метален и малко по-тежък.
                                MMF-2 го замества, черен е, нов е, наполовина по-лек и е пластмасов. По-евтин за олимпус, но го продават за същата цена като стария.

                                По форумите кипят че старият е по-сериозно изработен, и тъй нататък. Не знам да има разлика в оптика или електроника.

                                За комбинациите MMF + 4/3 40-150mm - късно е либе за китка. Преди няколко дена обявиха новия м43 40-150мм, и вече ще наблягат на него. Предвид колко добър е нормалният 4/3 40-150 - жалко.

                                PS MMF-2 май ще се продава само в комплект с обективи. MMF-1 ще се продава и отделно. Май зависи от местната политика на вносителите.
                                Последно редактирано от Goblin; 02-09-10, 16:17.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X