Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Olympus Pen - впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Olympus Pen - впечатления

    Темата произлиза оттук:
    Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?


    Аз пък заложих на Пен, нямаше как да не го купя при цена 1200лв. със всички тези екстри. Остава само да си купя една палачинка.



    Olympus
    E-PL1 Camera Body




    Zuiko Digital ED 14-42mm Lens




    ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm LENS



    Wide Angle Lens
    2X Telephoto Lens
    UV Digital Filter
    Digital Flash
    8GB SD HC
    SD Card Reader
    Extra Li-ion Battery
    Lens Cleaning Kit&Lens Cap Holder
    Professional Multi-Section Tripod
    Mini Travel Tripod
    Professional Camera Bag
    LCD Screen Protector (4.5")
    Последно редактирано от Yaro; 18-08-10, 09:22.

  • #2
    От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
    Аз пък заложих на Пен, нямаше как да не го купя при цена 1200лв. със всички тези екстри. Остава само да си купя една палачинка.
    Утре ще питам един приятел в Щатите дали още пази един обектив за тази класика и ако го пази.......ще бъдеш много изненадан!! Мисля беше M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6
    Последно редактирано от giorgio; 18-08-10, 08:11.
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • #3
      От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
      Утре ще питам един приятел в Щатите дали още пази един обектив за тази класика и ако го пази.......ще бъдеш много изненадан!!

      ?? Ама как да спя сега? В момента в САЩ е светло, питай го

      Коментар


      • #4
        От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        ?? Ама как да спя сега? В момента в САЩ е светло, питай го
        На работа е, утре сутрин ще питам и ще пиша. Имаше същия и го продаде знам, че обектива си стои ама да питам. Сега снима на филми Каимал Марк II обектив и Kodot Verichrome филм....както се казва тотално изпращя
        --------------------------------------------------
        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
        [/FONT]

        Коментар


        • #5
          От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
          На работа е, утре сутрин ще питам и ще пиша. Имаше същия и го продаде знам, че обектива си стои ама да питам. Сега снима на филми Каимал Марк II обектив и Kodot Verichrome филм....както се казва тотално изпращя
          Отивам да се опитам да заспя, оставям форума на тази тема утре само ще натисна F5 А аз мога да те изненадам с интересни неща за Витара

          Коментар


          • #6
            От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            Отивам да се опитам да заспя, оставям форума на тази тема утре само ще натисна F5 А аз мога да те изненадам с интересни неща за Витара
            9.30 ще имаш резултат
            --------------------------------------------------
            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
            [/FONT]

            Коментар


            • #7
              От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

              Значи Яворе слушай внимателно сега

              Първо - ако са ти включили 40-150мм в цената (тоя от снимката) - виж дали идва с MMF-1 преходник. Иначе няма да стане.

              Ако не - казвай да ти търся комплект MMF-1 + 40-150mm. Тук ги комплектоват често заедно, понеже все още нямат м43 обектив 40-150мм, и продават комплекта на цената на старата цена на преходника. По принцип се намират за 200 кинта двата.

              На м43 можеш да ползваш всички 4/3 обективи на Олимпус с въпросния преходник, НО автофокусът е бърз (е, относително бърз, като за м43) САМО със CDAF (Contrast Detect Auto Focus) оптимизираните обективи. Които за жалост повечето са китови. Става въпрос за 14-42мм, 40-150 4.0-5.6, 70-300мм и още един-два. А, и 14-54мм MkII (две поколения са, само второто е оптимизирано, и двата са много добри оптически, една идея под 12-60мм).

              Истинските бегачки на 4/3 - 12-60мм 2.8-4.0 SWD, 50-200мм 2.8-3.5 (първо поколение без SWD, второ поколение със, SWD e екивалента на AFS моторчето при Олимпус), както и SHG обективите, за жалост не са оптимизирани.

              Работят, фокусират, но по-бавничко.

              На настоящия етап специфичните за m43 Олимпус обективи (14-42мм, 9-18мм) които имат същия екивалент при обикновения 4/3 стандарт, са оптически малко по-зле, и ценово малко по-скъпи, от 4/3 събратята си. Тъй че ако гониш оптическо качество, 4/3 са идея.

              4/3 гамата на Олимпус се дели на три категории:

              - Китови: 14-42мм и 40-150мм. Говоря за новите, второто поколение. Много добри, особено 40-150мм варианта.
              - HG (High Grade): 14-54мм, 12-60мм, 50мм макро (слави се като най-резкия обектив на пазара въобще, независимо от марка, но е с жално бавен автофокус. Прекрасен за портрети). И 50-200мм, първо поколение с обикновен мотор, второ поколение с SWD. Второто поколение е малко по-добър, но с огромен сенник и заема съвсем друго място в чантата спрямо първо поколение. Оптически не са чак толкова различни.
              - Между двете, клонящ като оптика към HG но като изработка към китов: 9-18мм. И Макро 35мм f3.5 - вече под 200$, с качество близко до това на 50ката.

              - SHG (Super High Grade): 7-14мм f4.0. За теб не става, толкова е широкоъгълен че при 7мм прави проблеми с MMF-1 преходника. 14-35мм f2.0 (екивалент на 28-70 f2.0 при фулфрейм), 35-100мм f2.0 (ек. 70-200мм f2.0) - невероятна оптика на сериозни цени. Бих казал - без екивалент. Проблемът е че са сериозен клас обективи, и на м43 батерийката ти ще заминава за отрицателно време, а фокусирането ще е бавно. Това всичкото - ако имаш по два бона зелени да кихнеш за обектив.

              - SHG серия истерични: 50-250мм f2.8 (ек. 100-500 f2.8 ), 150мм f2.0 (ек. 300мм f2.0), и 300мм 2.8 (ек. 600мм 2.8 ). Тук говорим и за цени и за тегло (освен 150мм f2.0) които правят тялото съвсем второстепенен придатък. 150ката е към 2300$, другите са по шест бона при намаление.

              150мм f2.0 e най-божествения и най-ненужния обектив с който съм снимал. Трябва наистина да му намериш приложение, но намериш ли му - няма такова жиЛотно.

              м43 гамата за сега седи на китово ниво и малко отгоре. Там, колкото и олимпист да съм, предложенията на Панасоник на настоящия етап са по-добри (и по-скъпи).

              Та така. Честито. За палачинка - ти си знаеш. Ако е за лесно носене - да. Иначе би ми бил последния обектив за Пен.

              PS: Старата серия 4/3 обективи са:

              - старите китови - 14-45мм и 40-150мм. По-обемисти, собствениците на олимпус много се занасят по тях понеже изглеждат по-сериозно и понеже са с метален накрайник а не пластмасов, и уж са два-три процента по-добри оптически. Мижи да те лажем. Новата серия са наполовина по-леки и оптически са шест. Пластмасовият им накрайник не е проблем предвид теглото им, а и на ония старите металния накрайник е просто завинтен в пластмасовия обектив, тъй че дреме ти.

              - 11-22мм: Много добър, но с малък диапазон в сравнение с 12-60мм, не много по-евтин, и на кантар между 9-18 и 12-60мм. Единственото му качество е че при 11мм криви малко по-малко от 12-60мм.

              - 17.5-45мм. Ограничена серия китов обектив за Е-500. Отново - безинтересен в сравнение дори с 14-45мм, стария китов.

              - Отделно, можеш да си играеш с всички пана-лайки на панасоник. И там са добри оптики, но малко прехвалени за цената си, това щемпелче лайка струва бая пари. За сметка на това оптическата им стабилизация в някои ситуации може да се окаже по-добре оптимизирана от вградената в тялото стабилизация.
              Последно редактирано от Goblin; 18-08-10, 04:47.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                Аз пък заложих на Пен, нямаше как да не го купя при цена 1200лв. със всички тези екстри. Остава само да си купя една палачинка.
                Браво!!
                Само така - стига с тоя Каноно-Никонски фанатизъм
                Тия спорове винаги са ми напомняли разправии между левскари и цесекари...
                Пък аз, щото не обичам футбол, си купувам Пентакс...
                Нооо, спорът е (както обикновено) Никон/Канон, тъй че спирам да спамя

                P.S.
                Кхъ кхъ, не мога да се въздържа да не ритна мравуняка
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...940#post724940

                Визирам казаното от Chukov - смЕтам доказал е, че знае за к'во става дума
                Последно редактирано от denislav; 17-08-10, 23:15.

                Коментар


                • #9
                  От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Значи Яворе слушай внимателно сега

                  Първо - ако са ти включили 40-150мм в цената (тоя от снимката) - виж дали идва с MMF-1 преходник. Иначе няма да стане.
                  Благодаря за съветите, още не съм навлязъл толкова в OLY материята, но смятам да го направя.

                  Това чета в описанието на кита който си купих и още чакам да ми го донесат от острова: "compatibility with all Micro Four Thirds Lenses and Four Thirds System Lens via the MMF-2 Adapter."

                  А палачинката е перфектния обектив за нощни/барови снимки и за жена ми

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                    Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                    9.30 ще имаш резултат
                    Съжалявам, но оня се е зарибил яко и разчистил де що има заради това http://www.mamiya-usa.com/mamiya-rz33.html не знам точно какво е и за какво се ползва.
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                      А това http://www.mamiya-usa.com/mamiya-rz33.html е нещо което си струва парите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Olympus Pen - впечатления

                        Яворе, честито! За тази цена наистина бие офертите за Сони Некс, въпреки че тяхната палачинка е съвсем друго нещо... Гоблин ти дава хубави съвети, ама не го слушай Докато надраснеш китовата олимпуска оптика (пък тя се надраства много по-трудно от никонската и канонската ), ще са пуснали еквиваленти на старите олимпуски обективи за м4/3, според мен няма смисъл сега да влагаш пари за обективи 4/3, които да ползваш с преходник. Една палачинка за снимки при лоша светлина, както си намислил и си ОК
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

                          Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                          Съжалявам, но оня се е зарибил яко и разчистил де що има заради това http://www.mamiya-usa.com/mamiya-rz33.html не знам точно какво е и за какво се ползва.
                          Нищо здраве да има, другото ще си го купим

                          Коментар


                          • #14
                            От: Olympus Pen - впечатления

                            Goblin дай едно мнение са тази техника моля те!!





                            Samyang Multi Coated Lens 85mm f1.4 IF is the highest quality portrait lens designed for people who want to get best possible image quality.

                            The design of the lens is based on the 9 lenses in 7 groups.

                            One of the lens is aspherical (reduce abberations).

                            The aperture is build of 8 diaphragm blades which allows to get very impressive depth of field.

                            All lenses are covered with anti-reflecting coat, and the light transmission is on very high level.




                            Focus has to be set manually. Minimum focusing distance is one meter (3.3ft).
                            Bayonet mount lens hood, soft pouch and lens caps included !






                            Features:

                            1. Reduced
                            aberrations (aspherical lens )
                            2.Very high quality optical glass
                            3. Smooth operation , solid construction and gentle focus control
                            4. Anti-reflecting coating
                            5. Internal Focus structure ( IF ) for compact size and safely
                            6. Aperture with
                            8 diaphragm blades

                            3 years warranty !!!
                            BRAND NEW, BOXED !




                            Не можах да схвана и на какъв стандарт е закрепването към тялото?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Olympus Pen - впечатления

                              Байонетно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X