Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D780

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nikon D780





    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    Да питам разбиращите, че съм обикновен лаик. Тази камера, къде в менюто може да се регулира намаляване на шума (noise reduction)? Над iso 800 започва да ми шуми много, за iso 6400 дори не смея да си помисля. Или дългогодишното ми ползване на Pentax KP и К1, както и на Fujifilm X-S10 са ме разглезили
    Последно редактирано от drago varvar; 15-01-24, 20:28.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
      Да питам разбиращите, че съм обикновен лаик. Тази камера, къде в менюто може да се регулира намаляване на шума (noise reduction)? Над iso 800 започва да ми шуми много, за iso 6400 дори не смея да си помисля. Или дългогодишното ми ползване на Pentax KP и К1, както и на Fujifilm X-S10 са ме разглезили
      Най-вероятно в потребителските функции. Качи някоя шумна снимка, интересно ми е колко е силен шумът. Като ползвател на М4/3, снимам с автоисо до 6400 без да се притеснявам, по простата причина, че никой вече не гледа снимки на компютър, пък и не прави такива с фотоапарат

      П.П. коригирам се:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:84
Размер:110.9 КБ
ID:6951679
      Последно редактирано от коко келеша; 15-01-24, 22:06.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • drago varvar
        drago varvar коментира
        Редактиране на коментар
        Да, така са ми настройките

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Пробвай тогава по-силно шумоподтискане, предполагам, че е означено като "high" После да не кажеш, че снимката е мазна ))))))))

    • #4
      Това нещо не е ли твърде скъпо, за да не се знае как да се работи с него ?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • drago varvar
        drago varvar коментира
        Редактиране на коментар
        Колко да е скъпо и защо лаици като мен да не могат да си го купят. Слизам от Pentax (KP и K1) и от Fujifilm X-S10 и на първо четене Nikon e зле в очите ми. За това питам хората които са с тази марка и са пипнали менюто и настройките тук там.

    • #5
      Ето, снимано от ръка, не ми се разпъва статива на режим А е апарата, - 24mm ф2,8 iso 6400 скоростта не я видях колко е, да кажем че е 1/100 . Във фотошоша, само съм изправил на автоматично вертикали и хоризонтали и от RAW съм я направил в jpag

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0175.jpg Прегледи:0 Размер:3.46 МБ ID:6951688

      Кропната, за да се види в тъмните места шума

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0173.jpg Прегледи:0 Размер:1.38 МБ ID:6951689
      Последно редактирано от drago varvar; 15-01-24, 22:29.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        А ти убеден ли си, че тези настройки са валидни за снимка в RAW формат? Пробвай да щракнеш няколко кадъра в jpeg с най-високо качество, като първата снимка е с нормалното шумоподтискане а следващата с високо.

      • drago varvar
        drago varvar коментира
        Редактиране на коментар
        Амиииии, нямам идея, с Пентакса и Фудйито съм си снимал по този начин винаги и не съм имал проблеми дори и при iso над 12000. Явно трябва да си припомня какво правих преди 10 години с D5300

    • #6
      И аз съм лаик, но това ИСО е в степен , да не може да се очаква без шум, особено кроп..Трябва светлина...
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • drago varvar
        drago varvar коментира
        Редактиране на коментар
        Май така ще се случват нещата, доброто старо, мисли и после снимай. А ако не ти се мисли много, вади телефона и готово

      • drago varvar
        drago varvar коментира
        Редактиране на коментар
        Ще го опитомя това зверче, малко ще се помъча, но няма да му се дам. Все пак виждам много красиви кадри и ревюта, правени с това тяло и не говорим за кой знае какви обективи.

      • sonda
        sonda коментира
        Редактиране на коментар
        Другото е стативче, от по-леките, да става за носене...

    • #7
      Понякога викаш неволята, а тя не идва и запретваш ръкави и се справяш сам колкото можеш. Кой да се сети, че при Nikon трябва сам да си калибрираш обектива.

      https://photosynthesis.bg/statia/rev...Grozdanov.html

      При D780 вече могат да се калибрират и Zoom обективи в двата му края. Аз калибрирах на 24мм и на 70мм моя Тамрон и има разлика

      https://www.youtube.com/watch?v=Vdi7DrInDl8
      Последно редактирано от drago varvar; 16-01-24, 19:12. Причина: https://www.youtube.com/watch?v=Vdi7DrInDl8
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #8
        А що се отнася до шума при iso над 800.... ако искате ми се смейте, но когато NR e off
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • sonda
          sonda коментира
          Редактиране на коментар
          Лелее..Верно ли си снимал на NR off ??

      • #9


        Сподели какви стъкълца имаш и използваш с това тяло, Драго !
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • drago varvar
          drago varvar коментира
          Редактиране на коментар
          Не съм от колекционерите, имам Tamron 24-70vc и Tamron 70-300vc, мисля, че са ми достатъчни, или може би ми трябва за портрет и един Nikon AF-S 105mm f/2.8G IF-ED VR Micro , Но покрай мен са много приятели с Nikon, което ме накара да се върна на тази марка, има възможност за снимане с различни буркани.

        • sonda
          sonda коментира
          Редактиране на коментар
          105/2.8 е превъзходен обектив, и за макро, и за портрети, изключително остър. Може по-натам да замениш 70-300 Тамрона с Никор 70-200/2.8 , може и да не е последната версия..

        • drago varvar
          drago varvar коментира
          Редактиране на коментар
          70-200мм не бих взел за нуждите си, прекалено е голям и тежък за возене на мотор няколко хиляди километра. Tamron 70-300VC не е никак лош обектив, достатъчно остър е и при сравнение 70-300VR отзивите са доста на кантар, кой от двата е по-добрия.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X