Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300 или Nikon D7100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

    Една снежна с Пентакон 200/4. Като няма светлина всичко седи като нефокусирано:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0679.jpg
Прегледи:1
Размер:313.6 КБ
ID:5559081
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Аз не виждам проблеми с фокусирането при врабеца. От това което виждам де.
      Реално фокуса му е паднал от задната страна, но се вижда при 100% (и това е един от най-добре нацелените). Пък и врабчо не стоеше много мирно като за 1/125. Големия му проблем е високото (за това тяло) ИСО и абсолютно дифузната светлина. Ама за момента ми е по-зор да се науча да ги целя.

      п.п. Всъщност, сравнението между 55-200 и ръчния 500/5,6 го има със същите врабчета при по-читави светлинни условия в темата "Какво заснех днес" постове 248 и 255.
      Последно редактирано от stargazer; 30-01-14, 23:50.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

        Каква цена бихте дали за D7100 на този етап , при положение че ново тялото е 1550-1600лв?
        Ако тялото е с остатъчна гаранция , това повишава ли себестойността му?
        AUDI A4 с три дифа
        TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

        Коментар


        • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

          Моят го продадох напролет с четири месеца остатъчна гаранция за 1200 лева. Според мен на този етап за тяло Д7100 на 5-40к кадъра нещо от сорта на 1000-1250 лева е нормално. Остатъчната гаранция на каквото и да е, не само на фотоапарат, следва да е +...
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

            Ок, значи за сега всички цени са нормални. Благодаря за съвета .
            AUDI A4 с три дифа
            TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

            Коментар


            • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

              Една дилема ме гложди известно време. По принцип искам ново тяло д5300, но от към възможности д7100 по ми се иска. Та в момента ценово са почти на кантар нов д5300 и д7100 на 5-40к кадъра.
              AUDI A4 с три дифа
              TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

              Коментар


              • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                ...
                Ако тялото е с остатъчна гаранция , това повишава ли себестойността му?
                Не, ако не си знае броя на сработванията. За мен 40К кадри са много за цена от 1000+ лева на старо.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  За мен 40К кадри са много за цена от 1000+ лева на старо.
                  Все пак зависи за кой клас тела става дума.

                  Коментар


                  • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                    Честно казано без гаранция тяло не ми се взима, да класа е от значение но в моите ръце ще попадне за пръв път такова тяло . Все пак 1000лв не са малко пари аи този момент го мисля от 3 години. И дори да има известни косури не бих ги открил.
                    AUDI A4 с три дифа
                    TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                    Коментар


                    • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                      Е, говорим за ресурс на сработванията около 100к кадъра... Поне. Все пак д7100 не е сапунерка за еднократна употреба.
                      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                      Коментар


                      • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                        Да наясно съм с възможностите на д7100 , просто не мога да се доверя така лесно на неизвестен продавач. Имам за сега едно набелязано тяло , но нямам отговор все още.
                        AUDI A4 с три дифа
                        TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                        Коментар


                        • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                          Ако няма да можеш да спиш от притеснение - вземай новото! Иначе - зависи откъде го купуваш, примерно оттук или от фотофорума не мисля, че можеш да имаш сериозни поводи за притеснения. Ако е от базара или пре*балника - имай едно наум! принципно винаги имаш едни 10-15-20 минути за тест и преглед. Ако е на място - още по-добре! Вземи си другарче с теб, дори и да не разбира много, още един чифт очи никога не са излишни. В интерес на истината, много неща съм купил досега и не съм имал греди... Пу-пу!!! Принципно, там където има колегиалност, хората не се опитват да се пре***бат. Но пак казвам - ти си решаваш. Ние ако можем нещо да сме от полза - казвай! И късмет!

                          П.П. Последната ми покупка е д800 на 46 000 кадъра с 50/1,4. Щракнах точно два пъти. Иначе половин час пихме кафе с младежа. Да е жив и здрав, машината е огин!
                          Последно редактирано от a100; 21-11-15, 20:52.
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                            Не случайно съм избрал този форум за да задам въпросите си и по други теми различни от фотографията . Винаги има коректност , смислени коментари отзивчиви добри и уравновесени хора. За което благодаря !
                            Не се притеснявам чак толкова , но мерака повече надделява и не се трае. Тук мисля че не продава никой д7100 или не съм обърнал достатъчно внимание. Във фотофорума има но изчаквам удобния момент.
                            AUDI A4 с три дифа
                            TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                            Коментар


                            • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                              По това време явно много малко тела д7100 са с остатъчна гаранция. Получих отговор за едното тяло , та и то е с изтекла .
                              AUDI A4 с три дифа
                              TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                              Коментар


                              • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Все пак зависи за кой клас тела става дума.
                                Без значение в общи линии. Когато си купих Канона, 40Д на 42 000 кадъра, знаех, че около тази бройка започва да се е@@@а спусъка. Казах си, че може и да не дръпна късата клечка. Да-да ама не! На около 45К започна да не щрака при вертикален кадър. А много често вече ДСЛР-и се купуват за снимане на видео, така, че изобщо не е ясно какво може да му е минало през главата на апарата. Сработванията при видеото не се отбелязват при проверка с накоя от проверяващите програми.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X