Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300 или Nikon D7100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Без значение в общи линии...
    Не съм съгласен, но няма да споря. Nikon D3x бих взел и на над 100 000 сработвания на затвора. Производителя дава 300 000.

    Съвсем отделно, аз фундаментално не разбирам колебаещия се в тази тема. Въобще не разбирам хората, които са готови да изсипят значителна сума пари за тяло и след това с останалите жълти стотинки да си купят най-китовия и тотално безличен обектив (съвсем отделна тема е, че не малко хора се справят и с тези обективи прекрасно, но същите ще се справят и с айфон...). С други думи, ако имам 1500лв в джоба за фото, последното нещо, което бих направил е да си купя тяло за над 1000лв.

    Все едно да имам 1000лв за джип, да купя такъв за 9500 и след това да търся накладки и гуми в авто моргата.

    Коментар


    • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

      D3x е друга бира. Защо когато почти вече е изтекла гаранцията и всеки продава, а тялото на 30-130к. Нали производителя дава .... Причини за продажба минавам на FF, да-да .
      Сега примерно да взема д80 и стъкло за 1000лв.
      Също като Джип от моргата ама с нови гуми.
      AUDI A4 с три дифа
      TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

      Коментар


      • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

        Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
        D3x е друга бира. Защо когато почти вече е изтекла гаранцията и всеки продава, а тялото на 30-130к. Нали производителя дава .... Причини за продажба минавам на FF, да-да .
        Сега примерно да взема д80 и стъкло за 1000лв.
        Също като Джип от моргата ама с нови гуми.
        За привичките на продавачите във фото форума няма да коментирам. Там всички купуват с остъпка от двата фото-магазина тук, прибират си ддс-то от покупката, години по-късно продажната цена е такава, че все едно аз, ти или всеки да си го купи с отстъпка и да си прибере ддс-то.

        Иначе примера ти изобщо не е точен. Джипа от моргата след години ще го продадеш с мининална загуба, просто защото ще си го купил достатъчно евтино, докато новите гуми ще са все още чисто нови за няколкото следващи тела... Никъде не съм казал да си купиш обектив за 1000лв. Твое решение е как да си изхарчиш парите. Аз бих ги изхарчил по друг начин.

        Коментар


        • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

          Да разбирам ,че обективите са по ценни от телата. Но за телата ставаше дума. В друг ред на мисли , смятам да не се хвърлям на високо и да взема нещо от магазина с гаранция, да ми е мирна главата. Та така , ето започва да се избистря картината.
          AUDI A4 с три дифа
          TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

          Коментар


          • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Не съм съгласен, но няма да споря. Nikon D3x бих взел и на над 100 000 сработвания на затвора. Производителя дава 300 000.
            Купих д3 на 250 000 кадъра, снимах известно време и сина го продаде в Англия за 650 паунда. Смея да твърдя, че е страхотен апарат, въпреки че беше на сериозна възраст! И не беше жален, нали си наясно, че подобни машини не се купуват от пенсионерки да си снимат котките ...
            ... Да взема да си прежаля моя д7100 ли? Че е и в гаранция
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

              Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
              Купих д3 на 250 000 кадъра, снимах известно време и сина го продаде в Англия за 650 паунда. Смея да твърдя, че е страхотен апарат, въпреки че беше на сериозна възраст! И не беше жален, нали си наясно, че подобни машини не се купуват от пенсионерки да си снимат котките ...
              ... Да взема да си прежаля моя д7100 ли? Че е и в гаранция
              Ще се опитам да поясня.
              Дадох D3* като пример по-горе затова, че ако за един клас тела 40 хиляди сработвания на затвора звучат гръмко, то за друг клас са кажи речи нищо.
              Не става дума за сравнение между D3* и D7100. Но от друга страна ако ще купувам pro-sumer кроп тяло като д7100 (което и между другото ще изяде 80-90% от бюджета ми за фото за известно време) и след това ще закачам само 18-105 на него за години напред, да, аз бих го прежалил за по-обикновено и дори по-старо тяло, за да мога да си купя и някой по-интересен обектив.

              Коментар


              • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                Яро, съгласен съм, просто искам да кажа, че д3 си струва, дори и на 250 000 кадъра, защото дори и след смяна на затвора, ще живее още дълго. За обективите си прав, но все пак, когато купуваш тяло от по-нисък клас, малко или много трябва да се съобразяваш с развитието на технологиите. Както неведнъж сме коментирали - тялото е консуматив и когато си купиш хубав(и) обектив(и), всичко се върти около него (тях). Но когато си ентусиаст, нещата имат малко по-различен вид. Сетне - апетитът идва с яденето.
                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                Коментар


                • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                  Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                  Яро, съгласен съм, просто искам да кажа, че д3 си струва, дори и на 250 000 кадъра, защото дори и след смяна на затвора, ще живее още дълго. За обективите си прав, но все пак, когато купуваш тяло от по-нисък клас, малко или много трябва да се съобразяваш с развитието на технологиите. Както неведнъж сме коментирали - тялото е консуматив и когато си купиш хубав(и) обектив(и), всичко се върти около него (тях). Но когато си ентусиаст, нещата имат малко по-различен вид. Сетне - апетитът идва с яденето.
                  За D3 точно това исках да кажа и аз, всъщност.
                  За останалото и обективите, не съм съгласен. 35/1.8 за кроп тела на Никон струва по-малко от 18-105, в същото време ще даде повече възможности (според мен) на начинаещия да преценява и обмисля кадрите си, няколко пъти по-светлосилен е от зума и т.н. Не казвам непременно, че твърдия трябва да замести зума (въпреки, че аз съм го заместил отдавна и зума не ми липсва), но има поне няколко други много добри зум-чета за кроп тела за старт, които са на почти половината пари от 18-105. Тоест в рамките на едни (ограничени) пари можем да направим много по-смислен комплект от това да купим супер тяло просто с някакъв обектив и след това да почнем да се взираме по ъглите на монитора, защото тялото ни е последния крясък на технологията. Технолози (pixel peeper-и) ли ще ставаме или фотографи?

                  Извинения, че последните ми няколко мнения тук не са по темата, Модераторите ако преценят могат да ги изчистят.

                  Коментар


                  • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                    Всички сте прави , но избирам семейна камера и варианта да е ново ,мисля ще е най добре заради гаранцията. Все пак имам и деца в къщи и току виж я изпусне някой , може и аз да съм , какво правим като няма гаранция(застраховка). Добър запис на видео е препоръчително да прави , та от тази гледна точка д5300 ще е най удачния вариант. Остава избора на стъкло, дали да е с китак комплект или да се търси нещо твърдо и светло като за начало.
                    AUDI A4 с три дифа
                    TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                    Коментар


                    • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                      Гаранцията би следвало да покрива технически неизправности, появили се в гаранционния период. Механични от изпускане, ако искаш - прави застраховка. Вземи си го с някакъв китак - 18-105 ще е супер и 50мм 1.8Д - за портрети ще ти е супер, а и нов е 220лв.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Гаранцията би следвало да покрива технически неизправности, появили се в гаранционния период. Механични от изпускане, ако искаш - прави застраховка. Вземи си го с някакъв китак - 18-105 ще е супер и 50мм 1.8Д - за портрети ще ти е супер, а и нов е 220лв.
                        Поддържам! А и д5300 е добро (според мен) тяло за стартиране.
                        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                        Коментар


                        • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                          За начало, щом се търси и ново тяло с гаранция, си е супер. Като започнеш ще разбереш с времето от какво имаш нужда и малко по малко ще си набавиш стъкла, след време евентуално ново тяло и така. Реално педесятката за "смешните" си пари е чудна. Само няма да имаш автофокус.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                            Това им е лошото на сериите д5000+ и д3000+ - нямат си моторче, да си бръмчат и ти требе да бръмчиш вместо тях
                            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                            Коментар


                            • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                              Пълно щастие няма. 5300, не съм държал, сега разгледах ревюта, за парите си е чудно тяло За начинаещ, липсата на мотор, ще ти е малко тегаво в началото, но се свиква.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Nikon D5300 или Nikon D7100

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                липсата на мотор, ще ти е малко тегаво в началото
                                В какъв смисъл ще е тегаво , ако се ползват стари обективи без вграден мотор ли ? Смисъл нали китака 18-105,140 имат мотор.
                                AUDI A4 с три дифа
                                TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X