Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какъв обектив да избера ?

    Благодаря!
    За сега мисля да снимам всичко евентуално с този обектив.
    Тялото ми бе подарък комплект с 18-55 и мисля,че вече ми "отесня",но не дотолкова,че да се развивам с няколко и то качествени обектива.
    Искам да мина една крачка напред.
    За това се допитвам до вас и разчитам на богатия ви опит.

    Коментар


    • #92
      От: Какъв обектив да избера ?

      Обективът е завинтен за тялото вече.
      Според мен е повече от добър в службата му като "пенкилер".
      Много е бърз с автофокуса.
      Тези дни ще го сложа в няколко различни обстановки и ще пусна примерни кадри.
      Отново благодаря на lubashki777.

      Коментар


      • #93
        От: Какъв обектив да избера ?

        Пропуснал съм включването по темата... Честито и на фокус!!! Не си сгрешил за обектива, ползвам го вече няколко месеца и съм много доволен. Велно не е супер-дупер, но си върши работата перфектно за целта, за която е предназначен. Още веднъж честито!
        Ето един кадър с него

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1279.jpg
Прегледи:3
Размер:300.4 КБ
ID:5648339
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • #94
          От: Какъв обектив да избера ?

          Здравейте отново.
          Както се вижда няколко мнение преди сегашното се сдобих с Никор 18-140.
          Днес приятел от Германия ме изкушава с добра оферта за Никор 18-200.
          Заслужавали си да заменя двата обектива?
          От 140-ката съм доволен за сега,но нямам база за сравнение.Не познавам никой с 18-200.
          Чел съм за проблемите с гумата и автофокуса,но тази бройка е малко използвана.

          Коментар


          • #95
            От: Какъв обектив да избера ?

            Първата или втората версия?
            И първата си заслужва, но втората е значително по-добра.
            За проблема с гумите на никонските обективи има писано много. Сменят се лесно и от И-бей могат да се поръчат на смешни пари, така че за мен това не е никакъв проблем.
            За проблеми с автофокуса на този обектив аз за пръв път чувам. Имал съм и двата и мога да кажа, че фокусират супер бързо, като за такова варио.
            Като обобщение мога да кажа, че според мен си заслужава "ъпргрейда" от 18-140 на 18-200, особено ако е VRII и кратността на вариото е приоритет.
            Последно редактирано от radikyokushin; 25-03-15, 17:05.

            Коментар


            • #96
              От: Какъв обектив да избера ?

              Благодаря за мнението.
              Попадал съм на мнения за отказал автофокус като фокуса работи в ръчен режим.
              Предполагам,че е първата версия - точният модел е: Nikkor 18-200 mm f/3,5 - 5,6 G IF ED VR.
              За момента да си призная ползвам камерата изключително любителски и все още не знам до колко ще ме увлече и ако ме увлече към кой жанр ще е и не смея да трупам качествена техника.
              За това вариото ми е за предпочитане.
              Иначе ми е ясно , че удобството на единия обектив за всичко го плащам с качеството на изображенията.

              Коментар


              • #97
                От: Какъв обектив да избера ?

                Този път ще опонирам на Ради относно първата версия. По мое лично (субективно все пак) мнение, 18-140 е по-добър, по-рязък от 18-200. Имах го, но си оставих 18-140 и си взех 70-300. Не съжалявам!
                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                Коментар


                • #98
                  От: Какъв обектив да избера ?

                  Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                  Този път ще опонирам на Ради относно първата версия. По мое лично (субективно все пак) мнение, 18-140 е по-добър, по-рязък от 18-200. Имах го, но си оставих 18-140 и си взех 70-300. Не съжалявам!

                  Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                  ...според мен си заслужава "ъпргрейда" от 18-140 на 18-200, особено ако е VRII и кратността на вариото е приоритет.
                  ...иначе си прав

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какъв обектив да избера ?

                    Благодарен съм,че споделяте опит.
                    Все пак му казах да го прати.
                    Цената е символична според мен и ако не ми допадне ще го пусна на същата цена тук,във форума,може да свърши работа на някой.

                    Коментар


                    • От: Какъв обектив да избера ?

                      Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                      ...иначе си прав
                      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                      Коментар


                      • От: Какъв обектив да избера ?

                        Здравейте отново.
                        Дадох си време и поснимах с трите налични ми обектива: Никор 18-55 - второ поколение,Никор 18-140 и Никор 18-200 - първо поколение.
                        Първите два са чисто нови,третият е ползван,дойде ми на цена от 210 лева.
                        Третият има проблем с автофокуса.Не иска да фокусира обекти отстоящи на повече от 30-40 метра.По принцип на автофокус не се разбира добре с тялото.Не винаги кадрите са на фокус.Ще ходи на сервиз тези дни.
                        От 18 мм до към 40 мм като цяло са еднакво резки и трите.
                        На 55 мм малкия омеква.От тук до към 110 мм 140-ката води с много.
                        От 110 мм до към 160 мм дългия обектив е по-добре,когато е на фокус обаче.
                        Разликата между зум-а на на 18-140 и 18-200 не е малка.
                        Ще дам на сервиз 200-тицата и ще направя пак проби и ще сложа снимки тогава.
                        Благодаря на колегите за съветите.
                        Според мен е по-добре 140-ка нова,от колкото 200-тица на такава цена,но стара.

                        Коментар


                        • От: Какъв обектив да избера ?

                          След дълги размисли и колебания , заложих на твърд светосилен 35мм обектив , избрах този а не 50мм заради кроп фактора на фотоапарата и вероятноста втория да ми идва дълъг на затворени помещения . Впечатленията ми са "досега съм си мислел че снимам" такава рязкост и детайлност на снимките с китовия само мога да си мечтая да се получат . Без светкавица на закрито снимките са по добри отколкото при същите условия но със светкавица с китовия , за нощните е излишно да споменавам отново страхотни от ръка без статив стават уникални .

                          Коментар


                          • От: Какъв обектив да избера ?

                            Дилема, Nikkor 70-300 VR или Tamron 70-300 VC? Мнения най различни прочетох и за единия, и за другия, и май за сега VC е фаворита, как мислите вие?
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • От: Какъв обектив да избера ?

                              Признавам си, че не съм пробвал тамрона... Но за сметка на това от доста време имам никонския обектив и смея да твърдя, че при него съотношението цена-качество е оптимално. Пробван е и на д600 с отлични отзиви. Така че - един глас за никора!
                              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                              Коментар


                              • От: Какъв обектив да избера ?

                                На моя Фуджикон над 250-60 милиметра е мекица.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X