Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое Фуджи и кои обективи за пътуване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое Фуджи и кои обективи за пътуване?

    Тези от нас, които са с джипки нямат особено голям проблем с размерите на фото оборудването, но останалите, които сме с мотоциклети или пеша броим всеки грам.

    Фуджи е една от най-добрите системи с перфектно съотношение размер-качество.

    X100 серията на Фуджи се характеризира с изключително качествен и удобен APC-C фотоапарат с размер, който влиза в джоба, но не е прекалено малък за да стане неудобен за ползване.

    Много дълго мислех дали да не заложа на този модел за второ тяло, но тъй като се чакаше да излезе X100T, реших да изчакам още и чаках-чаках и не издържах та взех X-Pro1 комплект с 18 и 27мм.

    Все още сериозно си мисля за този култов апарат и затова ви споделям.

    Ето как един колега е подредил комплекта за пътуване. Наистина много компактно!

    http://ianmacdonaldphotography.com/f...0t-travel-kit/

    При мен положението е следното:

    Вариант 1 - максимално качество 1840гр
    X-T1 с 56мм ф/1.2
    X-pro1 с 23мм ф/1.4
    Отделно 14мм ф/2.8 за по широко.

    Вариант 2 - максимално компактен 1299гр.
    X-T1 с 27мм ф/2.8
    X-pro1 с 18мм ф/2
    Отделно 60мм ф/2 за портрети.

    Вариант 3 - мързеливо 1165гр.
    X-T1 с 18-135 ф/3.5-5.6
    Отделно 14мм ф/2.8 за нощни.

    Отделно при наличие на място и мерак може да взема и:
    Samyang 8 f/2.8 UMC Fisheye - 217гр.
    Fujinon XF55-200mmF3.5-4.8 R LM OIS - 580гр.

    Това е засега.
    Последно редактирано от sabin; 10-01-15, 10:30.

  • #2
    От: Кое Фуджи и кои обективи за патъване?

    Хванах се да сметна и комплекта с Х100Т - 770 гр!!!

    Това е заедно с TCL-X100 и WCL-X100.

    Всичките изчисления са по спецификациите, които не включват сенници, капачки и калъфи.

    Коментар


    • #3
      От: Кое Фуджи и кои обективи за пътуване?

      Фуджи са ми любимци но не бих си взел нищо което да не включва X-T1. X-Pro1 последно го гледах в ибей от Австралия нов заминаваше на голо тяло за под 400 зелени - така става. Но да дам за него цена близка до тази на Х-Т1 (който също започна да слиза надолу ценово) тц.

      За обективите - от моите м43 въшки съм се научил да си ги деля в две серии - малки, и оптически читави. При първите не гледам качество, при вторите - не гледам размер и тегло. Ако при някои критериите се засекат (45 милиметровката м43 например) - бонус. Малките тежат грамове и почти никога не напускат раницата (често се губят в нея междувпрочем, редовно "губя" обективи и ги намирам след месец-два в някоя гънка или където съм ги оставил като съм ги извадил ). "Читавите" си ги нося когато изляза "целево" да снимам някое събитие или някое пернато примерно.

      То с чужди пари лесно се дава акъл, но на твое място бих си взел Х-Т1ца с двата влаго-прахо-защитени дето ги пуснаха скоро, и после ще добавям на вкус. X-Pro1 бих си взел само на гореспоменатата цена.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Кое Фуджи и кои обективи за пътуване?

        X-Pro1 в момента излиза подарък, ако смяташ цените на двата обектива 18 и 27, които са въшките на Фуджи. Първият тежи 116 гр. а втория 78 гр. Комплекта последно се продаваше заедно с про1-то за 1700лв. Аз го взех, но на 1900лв, сега е паднал още.

        Комплектите, които ги изброих по горе ги имам, с изключение на х100т системата.

        При Фуджи няма обектив, който да не е читав, но да кажем, че тези два дребосъка са най-зле.

        Не мога да говоря за всички зумове, но 18-135, който го имам, на 135 си е зле максимално отворен(вече съм разглезен), две стъпки надолу и става перфектен, но и става брутална тъмница.

        60-тката, прави изключение. Тя е много качествена оптично и същевременно тежи само 215гр, но е с доста бавен фокус защото е от първите обективи излезли заедно с X-Pro1.

        Тежките праймове, които са и много качествени, няма никаква нужда да се затварят, супер са си максимално отворени.

        Между другото имам достъп и до Х-А1 тяло, което е страшен дребосък, но е на Вили.

        Коментар


        • #5
          От: Кое Фуджи и кои обективи за пътуване?

          ако бях аз - вариант 1, без 14мм - ако носех 14мм би било за пейзаж или архитектура - за тези двете приложения обаче бих мъкнал и статив и за теглото няма да ми пука дори и на мотора
          за пеша - вариант 1 без 14мм и снимам с двете паралелно

          и x pro1 (пристрастен съм) е по-добре за второ тяло от x100 с обективите, които имаш
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • #6
            От: Кое Фуджи и кои обективи за пътуване?

            И ти ли си пристрастен?

            Уникална мания е, аз си ходя с него вместо с Т1-то. Апарата е перфектен, нищо не ми липсва.

            14-ката е готина като искаш нощна снима, която да хваща хем нещо на земята, хем да кажем млечният път. С 23мм трудно ще стане.

            Нещо като тези:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10547156_590734387720407_8933578958209110980_o.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5634969

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1167109_369900753137106_1937510990_o.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5634970

            Но да де, може да се преживее и без нея ако е толкова тегаво с мястото.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X