Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

    Само не казвай, че от мераци за икономия, си пазарил стария обектив без стабилизация.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

      Аз по принцип ще го ползвам с винтиЧ обективи който нямат не само стабилизация еми всичко им е ръчно....
      Човек, не може да ме О-плаши няква си стабилизация, снимал съм с руски апарати с ръчно навиване на лентата
      АКо трябва един моностатиФ шъ взема, ма едва ли чак ще се наложи при скорости от 125 можеш да снимаш миг29 профучаващ покрай теб на пълен форсаж без да замаже..
      Ша подържам висока скорост на затвора, за сметка на апретурата там където е ВъСможно..
      Пс, то като цяло този зум обектив няма да го изтрая много..

      Аз така си мисля може да греша.. Ако снимаш отблизо скорост от 125 и нагоре ти е напълно достатъчна..
      Ако снимаш пейзажно и си със затворена апертура за да ме маже баКграунда, вдигаш ИСО то за да подържа висока скорост на затвора при затворена бленда..

      Пъ кат не стане ще пробвам други варианти.. това е убавото на дигиталната фотография..
      Последно редактирано от Traqn Savov; 30-12-18, 09:59.
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #18
        От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

        Mъ ше трее нещо такова https://www.amazon.com/AMOPOFO-EMF-C...42+adapter+eos а не това, което показваше вчера.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

          Още не мога да оправя стандартите на тезИ Канони... Ама там гледам някаква малка платчица се мъдри залагалка си има, сигурно за Хапарата да си мисли че е завит някакъв Канон обектив..
          щот другите не ги ще под дефаУт
          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар


          • #20
            От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

            Давай смело.С тази конфигурация,твоят Хелиос ще ти дойде малко дълъг за кроп матрицата,но можеш да си вземеш един 35мм на М42 и няма да искаш да го сменяш,и за портрети става и за пейзажи...
            P.S Tова е платка за потвърждение на фокуса.Купувал съм такива преходници от ebay,доста по-евтино..
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #21
              От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

              Предполагам, че в базара на фотофорума, може да изпадне нещо по-тънко, особено ако е с непрограмируем чип.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                https://www.ebay.co.uk/itm/AF-III-Co....c101006.m3226
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                  Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                  Аз по принцип ще го ползвам с винтиЧ обективи който нямат не само стабилизация еми всичко им е ръчно....
                  Човек, не може да ме О-плаши няква си стабилизация, снимал съм с руски апарати с ръчно навиване на лентата
                  АКо трябва един моностатиФ шъ взема, ма едва ли чак ще се наложи при скорости от 125 можеш да снимаш миг29 профучаващ покрай теб на пълен форсаж без да замаже..
                  Ша подържам висока скорост на затвора, за сметка на апретурата там където е ВъСможно..
                  Пс, то като цяло този зум обектив няма да го изтрая много..

                  Аз така си мисля може да греша.. Ако снимаш отблизо скорост от 125 и нагоре ти е напълно достатъчна..
                  Ако снимаш пейзажно и си със затворена апертура за да ме маже баКграунда, вдигаш ИСО то за да подържа висока скорост на затвора при затворена бленда..

                  Пъ кат не стане ще пробвам други варианти.. това е убавото на дигиталната фотография..
                  В общи линии виждам изписани много редове без да е казано нещо смислено. Използваш думички с цел да покажеш знания и се престараваш с умишлените правописни грешки - определено не правят написаното по-забавно, смислено или интересно. Ако трябва да съм честен, някъде към средата на първа страница изгубих интерес. Вземай нещо и отивай да щракаш. Има достатъчно можещи и знаещи хора тук (аз не съм от тях) които да те оценят и дадат съвет. "Иде ми-дойде ми" е похват, който не помага.
                  42

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                    Еми взимай, взимай ама трябва да заработят КУР-рерските фиРми... чак след 2-ри и нататък..
                    До тогава на всички тук пожелавам наздраве, и весело посрещане на празниците, и Ша са видим под масите....
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                      Взех го, 40D 16 гига карта китов обектив с оптична стабилизация, цъкнах една снимка в еконта офиса само за да го пробвам...

                      Когато го разцъкам по сериозно ще дам отзиви и снимки естествено..

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9529.JPG
Прегледи:1
Размер:969.9 КБ
ID:5805955
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                        След малко по сериозна проба и разцъкване, апарата снима добре за сега, обаче километража му е навъртян доста близо 200000 кадъра (при 100000 живот на механизма на затвора) и копчето за снимачката малко заяжда, 8 долара е бутончето но..
                        Това означава че няма да му се радвам на този апарат много дълго за жалост..
                        Така е с вторите ръце техники..
                        ПС: гледам излезнал е фирмуер за апарата V1.1.1 мога да го флашна, да му е*а майката съвсем..
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:camerra.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5805964
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                          На тези обикновено бутона има нужда от почистване. На моя 40D имах подобен проблем - шприцнах го (с извадена батерия) откъм гнездото за батерията с малко изопропилов алкохол и го оставих да изсъхне, проблема на 90% изчезна.

                          180к кадъра са доста... Към края на живота си е, да не кажа, че всяка снимка ще е подарък Ама то затова първо се пита преди да се купува.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                            Е те всички са "малко" ползвани, то е ясно дет има една приказка, получил си това за което си платил, като нямам 2К за чисто нов ще се ебавам с вторите употреби..
                            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                              Не е съвсем така - ако човек прояви търпение и дебне редовно из фото форума изникват бройки на малко кадри. Обикновено са бивши втори тела на професионални фотографи, които са на нещо от сорта на 30-50к кадъра. Аз така докопах моята 40-ка навремето на 23к кадъра. Естествено това не й попречи да си скапе затвора две хиляди кадъра по-късно, така че всичко е на късмет.
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                                Е те ги има блоковете но си е упражнение смяна
                                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X