Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на обектив за Canon

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на обектив за Canon

    Здравейте! Имам нужда от съвет.. изчетох доста, но явно не достатъчно. Или по-точно не каквото трябва. Тялото, за което ми трябва обектив е Canon 60D.
    Проблема е, че искам много в едно, а знам че"универсалките" не са достатъчно добри. Другия проблем е финансовата част.
    Колебая се между Канон 17-85мм(1:4-5.6), Канон 18-135мм(3.5-5.6) и Сигма 17-70мм(2.8-4.5) макро.
    Общо взето нещо в този ценови диапазон. Не е казано, че трябва да бъдат точно тези 3, може да предложите нещо друго. На този етап не мога да си позволя къс и дълъг, а искам да съчетая снимането из града, леки пейзажи и оффроуд състезания в едно. Да, знам, че много искам, но на този етап-толкова.

    Гледах и тук http://www.pixel-peeper.com/lenses/canon/ но още мнения няма да са излишни.
    Сигмата ми е най на сърце.

    П.п ако има значение-и видео от време на време.
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 07-01-14, 16:24.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

  • #2
    От: Помощ при избор на обектив за Canon

    17-85 не ти трябва. Стария 18-135 също. Независимо, че 60Д не поддържа СТМ обективи, 18-135 СТМ е по-добрия вариант или 15-85. За Сигмата нямам преки наблюдения.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на обектив за Canon

      Потърси и Тамрон 17-50/2.8,първата,нестабилизирана версия. Намира се на около 450лв,но трябва да си направиш проби с твоя фотоапарат за фокус.
      Пътят е целта.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на обектив за Canon

        Имам такава сигма (първата версия без стабилизация и мотор) за Никон. Хубав обектив - светъл и много остър!
        От изброените със сигурност е най-добър. А и цената не е никак лоша - за употребяван е някъде между 300-400 лева.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на обектив за Canon

          Без да имам добри познания по обективите на Канон, бих те посъветвал да не търсиш универсален зуум като тоя 18-135. Просто вземи един по-добър, който да не е толкова дълъг и след време ще си купиш и дълъг зуум. Тук имаме един Канон 55-250, който изобщо не е скъп, а е чуден обектив и става за спорт. Тези универсални туристически зуумове са с прекалено компромисни параметри, и при всичко положения ще искаш да го сменяш след време... Тоя Тамрон горе, за който говорят колегите горе сякаш съм чувал добри отзиви за него.
          LZ2NKM

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор на обектив за Canon

            Благодаря на всички! Като гледам на къде вървят нещата, най-вероятно ще търся Сигма.
            Ради, разликата голяма ли е от по-новата версия?
            Ники, този Тамрон ми идва нито много къс, нито много дълъг. Малко никакъв. Като качества ясно, но ми трябва нещо около 15-20мм до 70-80мм.
            Малко сигурно съм изкривен, ще ме извинявате за което
            Последно редактирано от Preslav Peychev; 07-01-14, 21:44.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор на обектив за Canon

              Ако имаш желание може да поогледаш и Тамрон 28-75/2.8
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избор на обектив за Canon

                Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                Благодаря на всички! Като гледам на къде вървят нещата, най-вероятно ще търся Сигма.
                Ради, разликата голяма е от по-новата версия?

                Не те разбрах, точно какво питаш...
                Ако въпросът ти е каква е разликата от новата версия - новата е с мотор и е стабилизирана, но пък като качество на изображението старата е по-добра, пък е и по-евтина.
                Според мен това е твоя обектив .

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избор на обектив за Canon

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Ако имаш желание може да поогледаш и Тамрон 28-75/2.8
                  Ако не намеря Сигма и това е вариант. Желание имам.
                  Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                  Не те разбрах, точно какво питаш...
                  Ако въпросът ти е каква е разликата от новата версия - новата е с мотор и е стабилизирана, но пък като качество на изображението старата е по-добра, пък е и по-евтина.
                  Според мен това е твоя обектив .
                  Малко съм объркал словореда, но.. да, това имах предвид
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избор на обектив за Canon

                    Днес излезе една Сигма 17-70(2.8-4.5) Макро за продаване(единствената за Канон в България, която открих), утре момчето я пуска към мен, вдругиден е тук. Можете ли да ме насочите какво по-точно да гледам при покупката? Имам 2 дена да я тествам.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избор на обектив за Canon

                      Ами, освен обичайния оглед на външния вид (лещи, гуми, как се движат гривните на вариото и фокуса) я тествай как фокусира на различни дължини и провери точен ли е фокуса на голям монитор след това. Освен фокуса разгледай хубаво снимките за някакви дефекти и несъвършенства, които се появяват само с този обектив.
                      Ако имаш друг обектив, в който си сигурен и който покрива поне част от фокусните разстояния на сигмата, направи еднакви кадри с двата, с едни и същи настройки на тялото и на еднакви дължини, и сравни кадрите след това.
                      Обърни внимание и дали работи блендата.
                      Сигмата е по-светла от много обективи (започва от f2.8 ), затова когато снимаш тестовите кадри с друг обектив, гледай да са на една и съща бленда и двата, за да е коректно сравнението след това!
                      При всеки сравнителен кадър, прави и по няколко допълнителни със Сигмата на максимално отворена бленда за съответната фокусна дължина, като компенсираш със скорост и ИСО, за да можеш да видиш след това какво ти дава по-голямата светлосила на обектива при еднаки светлинни условия, спрямо друг по-тъмен обектив. А именно възможност за снимане на по-висока скорост или на по-малко ИСО, както и по-плиткия DOF при ниски стойности на f number.
                      Качи и някоя снимка тук да я погледнем, ако искаш!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избор на обектив за Canon

                        Нямах много време за тестове последните дни. Взех я в петък и ми беше доста натоварено. Направих 1-2 снимки навън, докато ходих до училище, че имах работа. Вчерта бях на купон и взех да снимам, ще приложа няколко снимки. От снимките съм доволен, но има един проблем... когато снимам видео или когато го пусна на лайф вю, при зумване се чува странен звук. Снимах с телефона, извинявам се за кофти записа, но се чува долу-горе за какво говоря, чува се дори по-силно отколкото на живо.

                        Ето видеото



                        Ето и няколко снимки. Искрено съжалявам, че са от такова естество, но положението беше такова.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9390.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5552647Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9393.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5552648

                        И мен, но от другата страна на обектива
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9406.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5552649

                        Тоя е луд, казва, че ще го заличи... дай боже да не се налага, ама е неизбежно.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9442.jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5552650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9494.jpg
Прегледи:1
Размер:199.3 КБ
ID:5552651

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9462.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5552658
                        Последно редактирано от Preslav Peychev; 12-01-14, 13:11.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        08седем9010З60
                        MAKE RALLY NOT WAR
                        Confidence in Motion

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избор на обектив за Canon

                          Праслав, това което се чува, освен диафрагмата на обектива, друго няма какво да е.
                          Станното е, че го прави само при лайв вю.

                          П.П. Пробвах с моя и такъв шум няма, чува се само, когато фокусира, независимо от това дали съм на лайв вю или не, но звука е съвсем различен и си го има откакто го имам този обектив.

                          П.П.П. Провери съвпада ли този звук със смяната на блендата на обектива при зуум.
                          Последно редактирано от radikyokushin; 13-01-14, 17:48.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избор на обектив за Canon

                            Ако го прави само при лайв вю е съвсем нормално. Блендата е.

                            Когато си в лайв вю блендата работи активно почти непрекъснато за да контролира осветеността и за да прати към матрицата и впоследствие към екрана що-годе нормално експониран образ. В противен случай екрана ще белее и тъмнее при местене от светъл обект към тъмен, понеже матрицата няма достатъчно динамика да компенсира за разликите.

                            Това е нормално поведение. С по-модерните обективи не се чува понеже повечето са оптимизирани що-годе за видео и блендата и моторите им са почти безшумни.

                            По-старите обективи въобще не са мислени за това, и блендите им щракат на кречетало.

                            Може да се провери много лесно като се постави апарата в лайв вю режим и се разходиш пред обектива с едно фенерче, гледайки го право в очите. Би следвало блендата да почне да лудува.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избор на обектив за Canon

                              Ами да, ама тогава същия шум ще се чува и когато не е на ЛВ и променя стойността на апературата, а то няма.
                              Някакво друго обяснение има тука, ама не се сещам какво.
                              ...или обектива има проблем.

                              Преславе, влез в лайв вю, на М режим и затвори блендата на стойност над 4,5 и пробвай да зуумнеш, да видим от нея ли е или не!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X