Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Canon EOS 600D - мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Canon EOS 600D - мнение

    Днес си направих подарък горе споменатия фотоапарат. Много съм бос във фотографията, та въпросите ми са:
    - добър избор ли съм направил ( малко късно питам)
    - има нещо специфично при експлоатацията на това чудо
    Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
    0879076007 Жельо

  • #2
    От: Canon EOS 600D - мнение

    Първоначално публикуван от jpetrov Преглед на мнение
    Днес си направих подарък горе споменатия фотоапарат. Много съм бос във фотографията, та въпросите ми са:
    - добър избор ли съм направил ( малко късно питам)
    - има нещо специфично при експлоатацията на това чудо
    Честитооо !
    Днес и аз си направих същия подарък, само че с Никонче. Успех в начинанията

    Коментар


    • #3
      От: Canon EOS 600D - мнение

      Честито и само на фокус! Сега ако кажеш и с какъв обектив си го взел, може да има и препоръки за начина на работа с него. А най-важното е да не ти угасне мерака за снимане. Ипреди да почнеш снимането, прочети цялата инструкция дума по дума.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Canon EOS 600D - мнение

        Обектива е китовият. 18-55
        Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
        0879076007 Жельо

        Коментар


        • #5
          От: Canon EOS 600D - мнение

          Първоначално публикуван от jpetrov Преглед на мнение
          Обектива е китовият. 18-55
          ...и всички изгубиха интерес
          Донеси го довечера да ти покажа някои друг пиниз, че със сигурност няма да прочетеш нищо.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #6
            От: Canon EOS 600D - мнение

            Е, ти какво искаш, да се хвърли веднага на някой за 2000 лева и като му омръзне след 2 месеца, какво да го прави?

            Даже е препоръчително да започнеш с китовия и постепенно да разбереш къде не ти достига, кои недостатъци и ограничения те дразнят и според това какво снимаш най-много да си избереш вече истински обектив.

            Аз също съм с 600D от миналата година, но за близо 9 месеца бях го забравил из шкафовете докато тая пролет отново ми дойде музата. Купих си статив, някои филтри и други неща.

            В тубата има много клипчета, които показват нагледно при какви условия кои настройки да се ползват, кои обективи са добри, кои не струват и много други. 600D или под другото му име Ti3 е широко разпространен модел и има много неща за него.

            Коментар


            • #7
              От: Canon EOS 600D - мнение

              Намислил съм да си купя Canon, но не съм избрал модела. 7D ми се вижда скъп. Загледах 60D, но после видях 70D и колебанието се засили. След прегледа на тая тема чуденето се увеличи и с Canon 600D . Затова моля специалистите за съвет, кой апарат да избера. Камерата ще ползвам предимно за фото-лов, както с телеобективи (до 300 мм), така и за макро-снимки, и по-рядко - за пейзажи. Предпочитам да е от здрав материал, устойчив на атмосферни условия, в рамките на разумното. От камери с близки качества, предпочитам по-евтиния.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Canon EOS 600D - мнение

                Ако наистина сериозно мислиш да се занимаваш с фотолов - 7Д. Съчетава всичко, което си изредил с изключение на "по-евтиния"!
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Canon EOS 600D - мнение

                  Ето таблица за сравнение на качествата на Канон 7Д и 70Д:
                  · Canon EOS 7D 18.0 mp; 2599 lv

                  CMOS 22,3 x 14,9мм

                  · 3.0" lcd

                  920 000 т.

                  Кроп фактор 1.6 х
                  AF зони 19-точков AF (19 кръстосани )
                  Скорост на затвора B/60 сек до 1/8000 сек.
                  Серия До 8 к/сек.
                  Буфер при RAW До 15 кадъра
                  X-синхрон До 1/250 сек.
                  ISO 100 до 12800
                  Магнезиев влаго и прахо защитен корпус • Full HD видеоклип 1920 х 1080 на 30 к/сек. • 8 кадъра за сек. серийна снимка • Визьор със 100% покритие на кадъра • Безжичен контрол на външни светкавици • Live View • Два DIGIC 4 процесора • Почистване на сензора
                  · Canon EOS 70D 20.2 mp; 1999 lv

                  CMOS 22.5 x 15 мм

                  · 3.0" lcd

                  1 040 000 т.

                  Кроп фактор 1.6 х
                  AF зони 19-точков AF (19 кръстосани)
                  Скорост на затвора B/30 сек. до 1/8000 сек.
                  Серия До 7 к/сек.
                  Буфер при RAW До 65 / 16 кадъра (JPEG / RAW)
                  X-синхрон До 1/250 сек.
                  ISO 100-12800 (H: 25600)
                  Иновативна (Dual Pixel CMOS AF) позволяваща пълноценно функциониране на интегрираната фазова детекция посредством 40 милиона фотодетектора без деградация на изображението. • Full HD видео с перфектен фокус (Dual Pixel CMOS AF) • Подвижен сензорен екран • WiFi •
                  Кои са предимствата на 7Д при снимане на диви животни?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Canon EOS 600D - мнение

                    За снимане на животни ти трябва добра автофокусна система и бърза серия - двата апарата използват еднакви модули за фокусиране, серията им е 6 срещу 7 кадъра в секунда - не мисля, че ще усетиш каквато и да е разлика. Буфера им в серия RAW е също почти еднакъв, разликата която остава е използвания сензор - имай предвид, че 7Д е от 2009-та година, докато 70Д е от къде 2013-та. За това време техническото развитие хич не е за пренебрегване - с по-новия сензор ще правиш снимки на по-високо ISO без нивото на шум, което ще имаш при по-стария сензор. Мегапикселите ги остави, на тия кроп матрички по-скоро пречат когато са много, понеже вкарват шум.

                    Сега разгледах семплите за шум в дпревю - до ISO 1600 70D има забележимо по-добра картинка с изключен noise reduction, от там насетне са що-годе еднакви.
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Canon EOS 600D - мнение

                      Не обичам да давам съвети за камери с които не съм снимал, но ако аз трябваше да избирам бих взел 70д.
                      Почти еднакви са като характеристики, а 70д то е по-евтин.
                      Най-добре е да отидеш в магазина и да "пипнеш". Да видиш как ти пасва в ръката, кое ти харесва повече.
                      Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Canon EOS 600D - мнение

                        Така ги подреждат от Канон:



                        EOS за ентусиасти

                        Направете своите следващи стъпки в DSLR фотографията, като изследвате нови обекти и техники за заснемане, които са както по-вълнуващи, така и по-креативни.
                        Открийте усъвършенствани характеристики, които ви предоставят повече контрол, както и нови нива на работа, издигащи вашите фотографски умения до нови висоти.












                        EOS 60D

                        • 18 MP APS-C CMOS сензор
                        • Усъвършенствани творчески функции
                        • Подвижен 7,7 cm (3,0”) LCD дисплей със съотношение 3:2
                        • Full HD видео







                        EOS 70D

                        • 20,2 MP APS-C CMOS сензор
                        • Dual Pixel CMOS AF
                        • 19-точкова AF система и серия от снимки при 7fps кадрова честота
                        • Дистанционно управление, преглед и споделяне на изображения чрез Wi-Fi







                        EOS 7D

                        • 18 MP APS-C CMOS сензор
                        • Снимки в серия с честота 8 fps
                        • 19-точкова AF система с широка зона.
                        • Два процесора “DIGIC 4”







                        EOS 6D

                        • 20,2 MP пълнокадров сензор
                        • 11-точкова система за автоматично фокусиране, чувствителна до -3EV
                        • GPS записва местоположението ви
                        • Wi-Fi трансфер на файлове и дистанционно








                        Прикачени файлове
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Canon EOS 600D - мнение

                          Вземи си 70d.

                          Малка разлика в буфера и магнезиева вместо поликарбонатна черупка не могат да оправдаят да платиш същите или повече пари за апарат който е с години по-стар. Самият факт че апарат с повече мегапиксели при еднаква големина на матрицата успява да изкара по-чисто високо исо от апарат с по-малко мегапиксели е показател какви скокове се правят при всяко поколение. И също показател колко по-високи щяха да са скоковете ако не бяха пипали мегапикселите.

                          Отделно за макро лайв вю с тъч екран е блага работа, отделно че wi-fi-то пък е съвсем ама съвсем блага работа, понеже ще можеш ако трябва да залагаш фотокапани при хранилки, изнасяйки апарата напред, докато седиш скрит в храсталака и гледаш на телефона какво вижда апарата ти.

                          Нищо против 7d, само добро съм чувал за него. Просто на една и съща цена за мен не си струва.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Canon EOS 600D - мнение

                            Да питам и аз в темата;
                            Когато купувах моя апарат 550Д го предпочетох пред 600Д заради не подвижния дисплей,толкова качествено ли са направени,че ги предлагате като екстра.
                            С годините каквото съм купил с лентов кабел всичко се е повредило,то авто CD,телефони и много други.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Canon EOS 600D - мнение

                              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                              Да питам и аз в темата;
                              Когато купувах моя апарат 550Д го предпочетох пред 600Д заради не подвижния дисплей,толкова качествено ли са направени,че ги предлагате като екстра.
                              С годините каквото съм купил с лентов кабел всичко се е повредило,то авто CD,телефони и много други.
                              Реално ако имаш фотоапарат с въртящ дисплей имаш опцията когато ти потрябва тази екстра в дадена ситуация да можеш да я използваш.Ти ако искаш...през повечето останало време недей да го въртиш, и така няма да ти се прецака нищо!
                              Просто да си стои стационарно и толкова...
                              Ама ако пък ти потрябва и го нямаш...по-лошо...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X