Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет притежателите на canon eos

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Ако си в Шумен ми се обади да ти покажа на живо моя 550 D,и като нащракаш някоя снимка може да добиеш по-ясна представа.
    Последно редактирано от Rosen-shumen; 10-05-13, 18:13.

    Коментар


    • #32
      От: Моля за съвет притежателите на canon eos

      Благодаря за помоща ама съм далече

      Коментар


      • #33
        От: Моля за съвет притежателите на canon eos

        Аз пък си мисля, че първо ти трябва да решиш точно какво искаш.
        Прекалено голямото разнообразие на пазара те обърква още повече.

        Според мен, и горен клас турбо сапунерка ще ти свърши работа, също така И DSLR.

        Мнения ще чуеш различни, от различни хора.

        Аз бих заложил на Canon full frame + 17-40 L за хубави пейзажи.
        Иначе аз снимам с такъв апарат на Canon и съм много доволен, но аз предпочитам твърди (Prime) обективи без зоом.
        Напр. canon 35mm f/2 е хубав универсален обектив.

        Просто си харесай нещо и вземай, защото колко повече разглеждаш, толкова повече ще се чудиш...
        .

        Коментар


        • #34
          От: Моля за съвет притежателите на canon eos

          Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
          ...но без някои модели (например на Олимпус) с по-малък размер на матрицата...
          Тая глупост собствено от къде ти дойде - свали я издълбана в гранитна плоча от връх с гръмотевици и светкавици ли, или прелетя с делтаплан над някой "познавачески" сайт ?

          И аз не искам да споря, но всички фенове на джъмбо матриците забравяте един дребен момент: много по-лесно е да се направи (за единица пари и единица стандартни изисквания откъм крайна цена) оптически супер обектив който да покрива малка матрица, сравнено с оптически супер обектив който да покрива по-голяма. Колкото по-малък кръг покриваш, толкова повече воля можеш да си дадеш при правенето на обектива без да се налага да го продадеш по-скъпо.

          м43 и 4/3 са цяла отделна система, имаща своите недостатъци, но прескачаща цял букет недостатъци на съществуващите други системи. Зададените при създаването на стандарта параметри са изключително кадърно дефинирани, вече какъв им беше търговския успех е съвсем друга работа. Въпросът е с кои недостатъци можеш да живееш и с кои - не.

          Като цяло всеки (или почти) 4/3 обектив (и доста м43, но там е друга история) чисто оптически бие всеки свой пряк ценови конкурент (сравнявайки ябълки с ябълки) като маче у дирек, докато стигнем до висшата гама, L канони и професионални никони. Там нещата си идват на мястото и големите излизат напред.

          Човекът по-горе е показал с телефона че има усет към снимане и знае какъв резултат иска да постигне. Иска да си прави пейзажи (които ще смалява) за бизнеса - АБСОЛЮТНО ВСЕКИ апарат с читав обектив с правилната фокална дължина ще свърши работа. Просто ще трябва да се усети навреме че основните пари ще трябва да посвети на триножник, на филтри, и на малко технологично време за да научи необходимите му трикове.

          Ако си вадеше хляба с печатане на плакати от даден размер нагоре - да, тогава заместители няма.
          Последно редактирано от Goblin; 14-05-13, 17:05.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            От: Моля за съвет притежателите на canon eos

            Доста се заглеждам по sony a57

            Коментар


            • #36
              От: Моля за съвет притежателите на canon eos

              Първоначално публикуван от stevancochev Преглед на мнение
              Доста се заглеждам по sony a57
              Ако е на супер тънка цена - няма лошо. С електронен визьор е, не с оптически, но в тази ценова гама това не е особен недостатък. С читав обектив ще е добър.

              Да ти кажа честно - купувай според спецификите на местния ти пазар. Има държави в които една марка просто е по-силна от друга. И като цени, и като отстъпки, и като поддръжка след това...

              За идеята - когато сравняваш два апарата на твоя пазар - винаги проверявай какво е съотношението на цените им по щатския пазар. В смисъл - ако конфигурациите Х и Y струват на вашия пазар 1000 и 1100 евро, провери дали разликата в цената в САЩ е пак 10%, или нещо друго. Понеже може да се окаже че при теб двете конфигурации са много различни като съотношение цена/качество, и просто "приближени" ценово от вносителите.

              Другото което е - при Сони е възможно да получиш по-добри отстъпки.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                Собствено ми дойде от там, че от 10 години се занимавам с електроника и знам, че натъпкването на 15-20 мегапиксела на по-малък размер силициева вложка води до влошаване на качеството, повишаване на шума и разни други негативи, ако и бракът при по-малкия размер на вложката да е в пъти по-малък. Освен това обективите за 4/3 може и да са по-добри оптически (това никой не го отрича) но аз лично бих предпочел да имам избор от 150 обектива с почти незабележимо по-лошо качество пред избор от 5 такива с невероятно качество. Мое мнение
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #38
                  От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                  Не знам кой кого бие и пребива, но в момента единствената марка за която има автофокусни Carl Zeiss e SONY.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                    Е, всеки със своето... Аз предпочитам да притежавам няколко от най-добрите от наличните 20тина обектива в гамата (което и правя, и с което покривам фотографските си нужди на 500% предвид че 4/5 от обективите които имам почти не ги ползвам) пред това да мечтая за най-добрия от 150те, който ще мога да си взема като продам бъбрек

                    За матрицата - и апаратите с 4/3 матрица, и aps-c, и FF апаратите - всичките са по-добри апарати отколкото аз - фотограф. Не е като да не съм имал избор или база за сравнение . Нататък изборът ми е направен, и големината на матрицата би могла да ме интересува единствено ако ми е необходима за специфични приложения. А тя не ми е необходима.

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Не знам кой кого бие и пребива, но в момента единствената марка за която има автофокусни Carl Zeiss e SONY.
                    Това може да го четеш като "...Единствената марка за която има автофокусни обективи Sony произведени от Sony с подпис, чертеж и инженерна мисъл на Carl Zeiss е Sony..."

                    Което определено не може да ме стресне, на марки и етикети не робувам, поне що се отнася до фото техниката. Страхотни обективи са. А и в края на деня - заготовките за 99.999% от лещите във всички обективи се леят от Hoya

                    Що се отнася конкретно до Сони - правят само добро за фотографския свят. Откакто стана скандала в управлението на Олимпус и откакто Сони купи акции във фирмата - олимпуса ми е със Сони матрица (блага работа), а скоро определен брой на Некс-овите обективчета ще бъдат дело на Олимпус. И това ако не е най-доброто от двата свята...
                    Последно редактирано от Goblin; 15-05-13, 18:04.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                      Това да не е онзи известен Canon дето го беше дъвкала лъвица

                      Всъщност не е той, онова беше Canon 5D Mark II, има цялата история в нета както и страхотни снимки от приближаването на лъвицата към апарата... Е не са на фокус, все пак е канон...
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                        Не, това беше котето в чувал, дето от мързел така и не му написах пробата и сравнението с олимпуса, за което се срамувам. А те междувременно остаряха и двата...
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X