Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет притежателите на canon eos

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Браво, прекрасни пейзажи! Особено втория и третия. В общи линии всеки ДСЛР на пълен автомат прави снимка като сапунерка. Ако цялото семейство ще ползва единствен фотоапарат, то ДСЛР не е удачен вариант. За ЕОС-М нямам мнение защото даже не съм го виждал на живо. Факт е, че по фотофорумите споровете се водят между привърженици на Сони Некс и системата 4/3 а за Канон - нито дума, това по отношение на безогледалките. Вземи под внимание това, че дори даден обектив да се монтира на някакво тяло, то ползването му може да е проблематично(размер, тегло, начин на фокусиране). Аз бих разделил нещата на "нещо за работа" и "нещо за щракане". И все пак всичко зависи от наличната сума. Да вмвтна, че колкото и невероятно да звучи, 60Д е с орязани функции спрямо 50Д(няма настройване на фокуса от тялото например).
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Моля за съвет притежателите на canon eos

      Току що погледнах характеристиките на моделите Канон, които се продават в България. Май ще излезе, че има сметка да вземеш 650-700Д вместо 60Д. Имат по-нов процесор от 5-то поколение и автофокус с 9 кръстосани точки, а при 60Д е 4-то поколение и само централната точка е кръстосана. Матриците и другите дреболии са еднакви.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Моля за съвет притежателите на canon eos

        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
        .......Друкман, какъв е този "що-годе кадърен обектив" за 5000 евро?! ......
        Ти си написал в следващия си пост 24-70 и 70-200. Ето http://compare.ebay.com/like/150947865490?_lwgsi=y&ltyp=AllFixedPriceItemTypes&var=sbar

        Нали се сещаш, че това е малко след ширпотребата...

        ПП Извинявам се. "Евро" да се чете "лева"
        Последно редактирано от drukman; 06-05-13, 01:17.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #19
          От: Моля за съвет притежателите на canon eos

          Ох сигурно несъм първият дето се лута между канон и никон Вчера бях в магазина на оглед и някакси по ми харесаха никон д3200 и д5100 като вторият е по скъп но по форумите пак различни мнения Никон 3200 бил с много мегапиксели и не било хубаво и неми е ясно какво пречи да се снима на по малко Ако някои е компетентен за тези модели да сподели Всеобщо е мнението човек като пита за даден модел му казват събери пари и вземи следващият и така до безкраи Иначе сякаш обективите за никон са по достъпни поне по непрофесионалтворен

          Коментар


          • #20
            От: Моля за съвет притежателите на canon eos

            Първоначално публикуван от stevancochev Преглед на мнение
            ...Вярно ли е че примерно 60д на авто режим прави снимки като ефтина сапунерка Апарата ще се ползва и от жената и дъжерите ми които едва ли ще навлезат в тънкостите и настроиките
            не съм го пробвал, но предполагам, че има доза истина, тъй като аз съм с канон 40д, и на авто режим, снимките не са кой знае какво. Но мисля, че при повече апарати са така... Ако питаш мен- вземи си 60д, ако имаш парите...

            Коментар


            • #21
              От: Моля за съвет притежателите на canon eos

              Имай предвид, че двата никона които си посочил са под класа на двуцифрените Цанони които си избрал. Ако ти допадат повече като ергономия, опции и възможности Nikon, разгледай D90 (малко старичък, но пак го бива) или D7000. В зависимост от това какви обективи ти трябват може би Nikon ще е по-подходящият за теб избор.

              Що се отнася до Canon, така като гледам може би е по-добре да си вземеш 550D или 600D, които използват идентични матрици с горния клас но с малко по-орязани възможности които на теб няма да ти липсват - например дистанционно палене на външни светкавици, Wi-Fi, вход за външен микрофон и какво ли не още. За сметка на това със спестените пари ще можеш да си вземеш по-свестен обектив, което повярвай ми е доста по-важно от "модерното" тяло.

              Впрочем ако никога не си имал DSLR може наистина да обмислиш варианта Sony NEX, но там избора на обективи е просто... никакъв. Имах такава система за кратко и се ужасих от ограниченията откъм обективи, затова си се върнах обратно на Canon.
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #22
                От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                За момента ситуацията на пазара е такава,че наистина Никон предлагат най-много срещу най-малко пари. Единствено Сони със СЛТ серията дава повече на начинаещите. Щом жената и децата също ще ползват апарата, може да разгледаш и Сони СЛТ. Там на зеленото квадратче стават прилични "семейни" снимки. При подобни размисли във фотофорума, един колега скочи на Сони СЛТ А58 и още не може да се нахвали. Ще добавя към казаното от колегата, че Никон Д90 е с мотор в тялото и може да ползва старите безмоторни никонски обективи, което прави избора огромен и доста по-евтин.
                Последно редактирано от коко келеша; 07-05-13, 18:32.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                  Ми да и без това съм объркан хаиде да намесим Sony и Canon PowerShot По пинцип месля че на всеки е мечта качествен компактен апарат които да не в тежест и да е винаги на една ръка разтояние Тотално съм объркан

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                    За мен лично първоначалната ти посока беше по-вярна.
                    Но има една приказка, че като се съберем 5 човека и ще получиш 6 различни мнения. Важи и тук с пълна сила.
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                      Виж сега, основното което е от значение за една свестна снимка (е, освен обектива) е и размера на матрицата. PowerShot може да са си окей за снимки на семейството и тъй нататък, но ако искаш наистина красиво размазан фон при портретна снимка или боке което да има "уау" ефект то ти трябва поне APS-C размер на сензора. Тоест всичко от DSLR нататък, но без някои модели (например на Олимпус) с по-малък размер на матрицата. Същото важи и за пейзажите - хубав пейзаж с наситени цветове може да получиш както след солидна обработка във фотошоп на що-годе читава снимка, така и с комбинация от читаво тяло с хубав обектив но без почти никаква обработка - а това последното е от огромно значение, когато имаш да обработваш 300 снимки например.

                      Като пример мога да дам Canon 40D + EF 50mm/1.4 - тази комбинация прави убийствени портретни снимки или такива с плитък DOF без нужда от почти никаква обработка. Меки и наситени цветове, при това хубаво предадени, добре хванати светлосенки и полутонове. Всичко това не можеш да го получиш от сапунерка без здрава обработка. Друг е въпроса ако имаш нужда от компактност и лесно ползване - тогава една турбосапунерка ще ти свърши чудесна работа. Основния въпрос е да решиш какво смяташ да снимаш предимно и дали ти се занимава с DSLR апарати или предпочиташ нещо по-малко като размер. От модерните апарати има доста сапунерки които ще извадят невероятни снимки при оптимални условия, но те невинаги са такива - представи си снимка на залез срещу слънцето, или с повечко сенки, или с повечко тъмнина, или пък даже почти напълно в тъмнина когато искаш да хванеш звездите.

                      Просто там където сапунерките ще издъхнат DSLR с хубав обектив тепърва ще започва да си показва силата - въпроса е ти да имаш желание

                      ПП - Между другото Sony NEX системата има APS-C размер на сензора - тоест същия като на DSLR-ите. Просто все още е доста нова и няма много обективи за нея, освен ако не ползваш преходници и не си фен на ръчното фокусиране, което си е мъка.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                        Твърдо за DSLR То наи добре и кола и джип Чета че канон са по силни в професионолните системи докъто никон при любетелските са по добре С две думи канон д600 или никон 5100 като съотношение цена качество обективи В българия много често като копуваме кола -джип гледаме да отидем с приятел които има такъв да огледа кара и даде акъл Тук нямам такава възможност

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                          Мнения и за безогледални модели?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                            Много ограничен избор от обективи в най-добрия случай. Използването на други чрез преходник почти винаги означава ръчно фокусиране - pain in the ass. Светлосилните обективи са обемисти колкото обектив за DSLR, което обезсмисля малкия размер на тялото и дори го прави неудобно за ползване. Бавно фокусиране поради фазов автофокус реализиран чрез сензора - при добри условия са бързи почти колкото DSLR, но при по-лошо осветление може да имаш ужасно дразнещ хънтинг на фокуса и съвсем спокойно да пропуснеш кадър. Понеже ползваш дисплея за да гледаш какво снимаш вместо през визьор, батерията обикновено кара по-малко време.

                            Плюсовете са - малки размери, малко тегло, при добри условия на практика правят също толкова добри снимки колкото DSLR-ите. По-евтини филтри поради по-малкия диаметър на обективите (това не винаги важи). По-лесни за ползване от начинаещи.
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                              Тоест всичко от DSLR нататък, но без някои модели (например на Олимпус) с по-малък размер на матрицата.
                              Не обичам да влизам в спорове за техника, ама тук нас олимпийците направо ни отписа. Да напомня, че 4/3 сензора (който се слага във всички Панасоник/Олимпус) не е мнооооого по-малък от APS-C, а е просто малко по-малък. Ето снимки с "боке" с микро4/3 тяло (в тия снимки има изкуствено винетиране, но не и манипулиране на дефокуса).

                              Според мен за нормално снимане няма никакъв смисъл да се отива вече на DSLR, пък бил той и SLT. Олимпус и Панасоник имат доста сериозни безогледални камери и голям избор от качествени обективи. Ако малкият размер на 4/3 сензора е толкова голям проблем - Сони си правят НЕКсовете с APS-C размер. Аз като човек снимал много повече с безогледални, мога да кажа, че DSLR-ите имат доста малко предимства и все по-малко ще стават, в сравнения с безогледалните. Разбира се говоря за безогледалните най-вече на Олимпус/Панасоник и Сони. Никон и Канон още са делече от истината, и изглежда нарочно.

                              Иначе има специфични снимания, където си трябва голям и качествен DSLR, но чак се напъвам да ги изброя...
                              LZ2NKM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                                Снимките са разкошни По отношение на 4/3 нямам никакъв опит, така че със сигурност съм казал доста небивалици
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X