Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Canon EOS 550D!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Canon EOS 550D!

    Подариха ми скоро нов фотоапарат Canon EOS 550D. Чисто нов. И на третата седмица изведнъж започна да забива след като снимам, размазва се екрана, не иска да ми покаже какво съм снимала, даже и не го запазва ... показва ми BUSY, но най-често Error. Мислех, че е от картата, но не е. Пробвах доста карти, форматирах ги от самия фотоапарат, но пак не става. Търсих в гугъл относно проблема , но нищо не намерих(може и аз да не съм търсила като хората), питах някои хора, но никой не можа да ми каже с точност .. Махнах батерията за няколко дена да стои без нея, но отново същото. Иначе всичко друго му е окей. Ако някой е имал такъв проблем или подобен, моля да сподели!
    -B

  • #2
    От: Проблем!

    Наистина прилича на проблем с картата. Затова я махни. Насочи, фокусирай, снимай и виж какво ще се покаже на дисплея. Ако всичко е ОК - проблема е все пак в картата и всички които си пробвала ИЛИ е замърсен слота на апарата. Най-добре иди в магазина от който е купен за консултация, ако е възможно.
    Ако и без карта се замисля да дисплейне шота или ти изпише Бизи/ерор и други бози - не го бави - плаче за гаранционната си карта.

    Успех!
    Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

    www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

    Коментар


    • #3
      От: Проблем!

      Когато снимам без карта ми иска карта и нищо не иска да запази ... не знам дали е свързано ... Той е купен от Холандия, пък тук ще ми вземат адски много пари за него , за диагноза и т.н. ... и трябва да го връщам до Холандия и за това исках първо да попитам дали някой е имал такъв проблем .. но явно ще трябва да го върна ...
      -B

      Коментар


      • #4
        От: Проблем!

        Без карта не може да работи.Пробвай да смениш резолюцията, макар че не вярвам да е това.Картата с апарата ли я получи и каква е и с колко памет е?
        TOYOTA LJ70 3D Common Rail
        TOYOTA BJ40 3.5D
        Венци 0887551059

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Canon EOS 550D!

          Сменях и резолюцията ама не става. Не, не я получих с апарата. Беше моя, която беше 1 гб. Бях на пътуване и паметта ми свърши на картата и сложих друга и всичко си работеше добре и на следващия ден се развали ...
          -B

          Коментар


          • #6
            От: Проблем!

            Провери без карта от менюто избери : Release shutter without card Enable
            Има ли си номер грешката Error ...
            LZ1UFS

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Canon EOS 550D!

              Понеже апарата не е у мен в момента, преди малко майка ми ме светна, че всъщност най-често фотоапарата показва Err 80 .. някой знае ли какво означава това?
              -B

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Canon EOS 550D!

                Това нещо няма ли международна гаранция?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Canon EOS 550D!

                  Err 80 Malfunctions related to the electric control or images have been detected.
                  -Turn the power switch to "ON" to turn on the power again.
                  -Remove and re-install the battery.
                  -Use a Canon lens.
                  -If the instructions above do not solve the problem, please contact your nearest Canon Service Center.
                  http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_550D.aspx?faqtcmuri=tcm:13-754472&page=1&type=faq

                  http://www.css.washington.edu/w/imag...T2i_Manual.pdf
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Canon EOS 550D!

                    Чавдар ме е изпреварил, но в един от форумите прочетох това "err80 is a shutter error. IF clearing it by battery removal doesnt work it may need servicing". Понеже по-горе видях, че Гоблин вече те е посъветвал изчистването на грешката с батерията, но ти каза, че не помага, то тогава аз ще те посъветвам да дойдеш до София и да отидеш при Зентекс. Преди години бях сменял бутона при него и се получи чудесно и не струваше кой знае какви пари.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Canon EOS 550D!

                      Първоначално публикуван от teddybeaR Преглед на мнение
                      Понеже апарата не е у мен в момента, преди малко майка ми ме светна, че всъщност най-често фотоапарата показва Err 80 .. някой знае ли какво означава това?
                      На сайта на Канон пише: http://www.canon.co.uk/Support/Consu...age=1&type=faq

                      Err 80 Malfunctions related to the electric control or images have been detected.

                      -Turn the power switch to < ON > to turn on the power again.
                      -Remove and re-install the battery.
                      -Use a Canon lens.
                      -If the instructions above do not solve the problem, please contact your nearest Canon Service Center. (*1)
                      От написаното може би трябва да се провери обектива? Канон ли е? Да не би да е поставен неправилно или да има друг проблем? Ако имате друг обектив пробвайте с него. Ако не... най-добре консултация със сервиз/магазин. Няма ли някаква официална гаранция от Канон? Възможно е гаранцията да е международна и да я признаят и у нас.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Canon EOS 550D!

                        Пробвай да снимаш с друг обектив, тази грешка вероятно я дава с китовия.
                        Виж и следното:Махаш обектива,внимателно изчистваш медните пинове на байонета на обектива и чистиш медните пинове във фотоапарата
                        Успех
                        Пътят е целта.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Canon EOS 550D!

                          Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                          Пробвай да снимаш с друг обектив, тази грешка вероятно я дава с китовия.
                          Виж и следното:Махаш обектива,внимателно изчистваш медните пинове на байонета на обектива и чистиш медните пинове във фотоапарата
                          Успех
                          Още утре ще пробвам, мерси!
                          -B

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Canon EOS 550D!

                            Не се получава за моя жалост .. но нищо Ще го върна, мерси на всички за отделеното време.
                            -B

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Canon EOS 550D!

                              Какво стана с фотото?
                              LZ1ZAH

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X