Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв туристически обектив за Канон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв туристически обектив за Канон

    Здравейте,от известно време ми се иска да сложа едно обективче от рода на 18-200 мм или подобно,нарекох го туристическо понеже типа на тези обективи е подобен,ще се използва за снимки навън,за гората ,жената,децата,джипката и др. подобни.В фотофорумите се намират косури на всичко и нестава ясно кой е най подходящ за подбни цели.....говорим за обектив максимум до 1000 лв. ,Канон,сигма и др.

    п.п В момента ползвам сигма 75-300 мм ,но ми писва да нося 2-3 обектива !

    За нещо подобно говоря.....ако някой ползва да качи и снимки и да сподели недостатъци !
    Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6 IS
    Sigma 18 - 200 mm DC lens
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Какъв туристически обектив за Канон

    Тук имаш резултатите от канона, тук от сигмата. Инструментчетата са направени доста читаво, можеш да гледаш качеството при почти всякакви комбинации фокална дължина / бленда.

    При цялото ми уважение към сигмите, бих се въздържал точно от тази. Най-малкото при 200мм отваря на 6.3 вместо на 5.6, което директно може да ти се отрази на фокусирането ако светлината е нещо различно от ярко слънце.

    Като гледам - от тия двамата победителят е третият, а именно -Tamron 18-270mm VC
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Какъв туристически обектив за Канон

      Тамрона умишлено не го бях споменал ,само че си мисля пак за 18-200 ...Това за тамрона се прокрадва и в другите форуми но исках да чуя и вашето мнение !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Какъв туристически обектив за Канон

        18-200 съм го ползвал Сигмата близо месец и изобщо не останах доволен, особенно в диапазона на 200 не ми харесваше. До канона не съм се докосвал, но след теста на 18-200 сигма, за излети и разходки си купих канонският 24-135 ис. Е леко е къс, ама и на 200 пак врабчетата не може да ги снимаш :Ч. Лично мнение.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Какъв туристически обектив за Канон

          Аз също много искам такъв тип обектив, и четейки из българското и чуждо интернет пространство в момента май Тамронския 18-270 бие по всички показатели, е над 220-230 се споменават за аберации и изкривявания, обаче аз толкова не мога да снимам, че дори няма и да разбера че има този проблем. Чудя се и за Никорски 18-105, той е почти на 1/2 цена на Тамрона.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв туристически обектив за Канон

            Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
            Аз също много искам такъв тип обектив, и четейки из българското и чуждо интернет пространство в момента май Тамронския 18-270 бие по всички показатели, е над 220-230 се споменават за аберации и изкривявания, обаче аз толкова не мога да снимам, че дори няма и да разбера че има този проблем. Чудя се и за Никорски 18-105, той е почти на 1/2 цена на Тамрона.
            Никорския 105 е на половината на цената на Тамрона, но и на половината на фокусното му разстояние. Тук ставаше дума за обектив, който е от типа all-in-one и когато го разнасяме не носим други. 18-105 на Никон няма да покрие това изискване. само 18-200, 27-300 и т.н.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв туристически обектив за Канон

              Лошото е че тамрона в павилиона е само по заявка ! Няма как да се пробва,в дългия край и той е май тъмен !

              Инъче ето какво може сигмата на 300 мм .....По повод врабчетата....е ...не е врабче ама става...


              Макар че ...и врабчета имам...!

              Последно редактирано от Roninn; 18-01-11, 19:22.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Какъв туристически обектив за Канон

                И няма как да не се съгласиш, че това е все пак повече късмет /или здрава подготовка/, отколкото даденост при сигмата на 300 от ръка. Или на мен ми треперят много ръцете, това е вторият вариант. А и на втората, фокуса ма хич, не е на врабеца А и прехода, между тъмните/светли участъци ... не знам, същото не ми хареса и при сигмата 18-200 на високите стойности. Аз не съм фотограф, а любител да щракам, и едни половина снимки не ставаха при преглеждането им на монитора, което за мен се оказа неприемливо.
                Последно редактирано от paksss; 18-01-11, 22:10. Причина: правопис
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв туристически обектив за Канон

                  Снимката с врабчето ми е 3-4 снимка в началото с сигмата.....А по отношение на случайноста ...не си прав....кове от ръка без проблем на 300 мм умножено по кроп 1.6 за канон е равно на 480 мм фокусно разстояние и гарантирам 10 от 10 снимки без фира.....недостатък е че на тъмно нищо не става...!
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв туристически обектив за Канон

                    Колега,

                    Едно трябва да ти е ясно, че универсален хубав обектив няма. Знам какво е да носиш няколко обектива, но ако искаш качество, това е решението. Всичките тези с широк диапазон на променливото фокусно разстояние имат компромиси, които трябва да ги приемеш, заради размерите и цената. Сам си забелязал, че на "тъмно" никаква работа не вършат, защото искат светлина или високо исо.
                    Лично при мен решението е Sigma 70-200 + телеконверто х1.4. Но определено не става за пилци, особено ако искаш да снимаш не само врабчета, но това не е неговото предназначение. За снимането на птици и диви животни трябва 300-400мм твърд светлосилен обектив, който отива на цена 15 000-20 000. Но и това не е достатъчно. За да можеш да правиш хубави снимки на диви животни, трябва първо да ги опознаеш много добре и да отделяш много време, не просто да метнеш раницата и айде в гората.
                    Иначе за компактност добре си се ориентирал - само погледни дали обективите са с мотори и го съобрази с тялото. Е, ако можеш да си позволиш стабилизация ще е още по-добре, но пък там отиваме в другата крайност, че едно нещо колкото е по-сложно, толкова по-лесно се чупи )

                    Успех!
                    TOYOTA LAND CRUISER 120
                    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                    YAMAHA TDM 850 4TX

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв туристически обектив за Канон

                      При канон мотора е в обектива,18-200 казват че е с подобно качество на 18-55 IS,Като туристически обектив с подобно качество е екстра.За животни обектива за канон трябва да завършва на буквата "L" с червен пръстен.....Аз вероятно такъв никога няма да имам освен ако не го намеря в някоя забравена раница с некой марк за капачка на обектива Стабилизирания обектив винаги закономерно губи част от резкоста си,свикнал съм и без стабилизация така че тя е под въпрос или по скоро късмет на какво ще попадна....Вчера един градски продаде едно тамронче и го отнесоха докъто му се обадя...ама нищо ще чакам...мерси за мненията и ако се сетите пишете....мисля че подобна тема нямаме в форума....

                      а между другото това 1.2 телеконвертор умножава фокусното по 1.4 ли ?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв туристически обектив за Канон

                        Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                        ...За снимането на птици и диви животни трябва 300-400мм твърд светлосилен обектив, който отива на цена 15 000-20 000...
                        Или какъвто и да е любителски 70-300 и правилната светлина
                        Или какъвто и да е читав стар ръчен твърд 300мм с преходник, примерно OM Zuiko 300мм 4.5 който с преходник идеално пасва на каноните и все още се продава нов в Щатите за 349$, на старо - между 80 и 250$
                        Или, или, или...

                        Хайде да не се занасяме.

                        За да вдигнеш 250км/ч истински по магистрала ти трябва какъвто и да е читав 1000 кубиков спортен мотор произведен през последните 15 години, на цена под 5000лв.

                        За да вдигнеш 250км/ч истински по магистрала на задна гума ти трябва какъвто и да е читав 1000 кубиков спортен мотор произведен през последните 5 години, на цена под 50000лв.

                        За да вдигнеш 250км/ч по магистрала водейки спокоен разговор без да повишаваш тон, слушайки Моцарт, сърбайки топло кафенце и хрупайки котешки езичета ти трябва кола за 150000лв.

                        За да вдигнеш 250км/ч по задръстена магистрала водейки спокоен разговор без да повишаваш тон, слушайки Моцарт, сърбайки топло кафенце и хрупайки котешки езичета ти трябва хеликоптер за милиони.

                        При положение че горе в уравнението не е зададено при какви точно условия ще се вдигат 250км/ч - пардон - ще се снимат пилците - всичко останало е само чесане на езиците.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв туристически обектив за Канон

                          Абстрахирайки се от всичко останало резултата за сега е .....

                          1.Tamron AF 18-200 mm F3.5 - F6.3
                          2.Canon EF-S 18-200mm 1:3.5-5.6
                          3.Sigma 18 - 200 mm DC lens

                          Някой друг да наредим в класацията ?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв туристически обектив за Канон

                            Ако ти изпадне, и ако е за нищо пари - Tokina 24-200mm. Уви, вече не се произвежда. Токина в последните години стесниха сериозно гамата, и се концентрираха върху по-скъпите и качествени модели. Точно този обаче май ще е по-зле от сигмата.

                            Което ме разсейва в друга посока - до ден днешен произвеждат 80-400мм, който не е особено скъп за това което е.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв туристически обектив за Канон

                              Конкретно за моделите за мен:

                              1.Сигма - не бих си взел, пробвах, но не ми харесва,
                              2.Канон на 200 е 5.6, а и си е Канон, при еднаква цена, това би бил моят избор.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X