Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв размер и филтри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв размер и филтри

    Взех апарат - Panasonic DMC-FZ18.

    Искам да си взема сенник за обектива и няколко филтъра. Не мога да разбера точно какъв диаметър ми трябват. Както се вижда обектива излиза навън , като се изключи се прибира на вътре. Самият обектив резбата мисля е диаметър 46мм , на другата резба която е на по-големия отвор е 58мм.

    Предполага на големия се слага сенника и ми трябва 58мм такъв . А за обектива лещи 46мм

    Правилно ли съм се ориентирал ?

    Искам да сложа и такава леща, но кой от двата размера ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210603_182001.jpg
Прегледи:219
Размер:189.7 КБ
ID:6746053

  • #2
    Аз май имах някакъв FZ PANASONIC,ако не бъркам,имаше някакъв адаптер който се навива към корпуса ,обектива се прибира във адаптера и всички филтри се навиват върху адаптера.


    п.п Още го имам,само отдавна не съм го мяркал.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Да, и при мен май ще трябва такъв адаптер.

      Само ми е чудно,защо има резба и на обектива.

      Коментар


      • #4
        Това казват учените глави

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled.jpg Прегледи:0 Размер:126.5 КБ ID:6746189

        Мисля, че няма логика да навиеш нещо на големия ринг и след това обектива да стърчи пред него. На големия ринг евентуално се навива пружинна капачка за обектива, но ако ползваш сенник и филтри пречи. Иначе си купуваш един адаптер и навиваш всичко на малката резба на самия обектив

        Автоматичната капачка:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-15.jpg
Прегледи:148
Размер:159.8 КБ
ID:6746200
        Последно редактирано от коко келеша; 04-06-21, 08:20.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          Поръчах един такъв на 46mm , в понеделник като дойде ще видя как ще.




          Докато чакам филтъра, нащраках малко днес в Южния парк. Зуума му, поне за мен е впечатляващ

          П.П. Направих си нов ник,че не си помня паролата. През тапаталк ми я помни,но там не мога да качвам гоелми размери снимки















          Коментар


          • #6
            От кога работи тапаталка ? Апаратчето е хубаво и доста компактно за възможностите си.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              Това с тапаталка беше за друг форум

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X