Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

    Интересува ме има ли някакъв официален и стабилен внос на руска (е, от страните на бившата СССР) фото оптика (конкретно обективи за 24х36 фотоапарати, както и самите фотоапарати) в България.

    Руската фотоапаратура винаги ме е интересувала, и в общи линии съм покрил въжделенията си що се отнася до колекционерските антики (въпреки че официално съветско копие на Лайка, с Лайка надписите, и далеч по-скъпо от оригинала, никога няма да имам уви ). Закърмен съм с практики и зенити, но първите станаха зли капиталисти, а при вторите - битката ми с първите постсъветски екземпляри се увенча с убедителна загуба (качеството наистина беше се продънило в дън земя спрямо по-ранните модели, и повечето от нещата с които се сдобих бяха механически неизползваеми), но все се надявам за тия двайсетина години оцелелите производители да са се прегрупирали и постегнали.

    Интересуват ме арсат, мир, пеленг и прочие обективи. Широкоъгълни основно. Също ме интересува дали се правят все още старите катадиоптрични рубинар-и и подобни.

    До колкото знам дори зенитите вече са на пентаксов К монтаж, тъй че говорим за м42 резба и/или К монтаж.

    Отделно ме интересува продават ли се официално Киев 66 или производните му в България. Други 6х6 на настоящия етап не ме интересуват.

    Всичките описани неща са налични богато в ибей, просто ако ще си давам парите за руски неща предпочитам да ги дам в България ако цената не е по-лоша. Тук в Щатите има избор между официален внос който е проверен, качествен, с гаранция и не съвсем евтин, и директен внос от Русия и другите бивши републики, който не е много по-евтин но е томбола.

    Покупка директно от Русия за тези които имат познати там също ме урежда.

    Мерси предварително.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    До: Кои са официалните вносители на руска обективи в България ?

    За какво става въпрос? Какво разбираш под официална продажба?
    Това са неща които отдавна не се произвеждат. А не са и антики.
    А иначе се продават в София на съботния битак до Ал. Невски.
    Ако не бързаш и това е вариант.

    Коментар


    • #3
      До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

      Напротив, конкретно обективите се произвеждат до ден днешен. Масово даже. За Киев 66 не съм сигурен, там може и да е спряно производството.

      Точно това ме интересуваше, дали в България има вносители на нова такава техника. За битака на Ал. Невски - едно време бях направо абониран там, но цените са обидно високи, и най-вече качеството е много зле. Прекалено са очукани повечето неща там, а цените в голяма степен са по-високи от тези в Щатите.

      Факт е че биометъра от там го взех, на доста читави пари, но и той беше очукан като войнишко канче.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Напротив, конкретно обективите се произвеждат до ден днешен. Масово даже. За Киев 66 не съм сигурен, там може и да е спряно производството.

        Точно това ме интересуваше, дали в България има вносители на нова такава техника. За битака на Ал. Невски - едно време бях направо абониран там, но цените са обидно високи, и най-вече качеството е много зле. Прекалено са очукани повечето неща там, а цените в голяма степен са по-високи от тези в Щатите.

        Факт е че биометъра от там го взех, на доста читави пари, но и той беше очукан като войнишко канче.
        Ако намериш производителя, ще потърсим вносителя. Аз си мисля, че няма кой да произвежда принадлеждности за нещо от преди 30 - 40 години.
        Имам един обектив Карл Цайс Соннар 2.8/180 с байонет за Пентакон и отделно преходник за Практика

        Коментар


        • #5
          До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

          Производителите са основно КМЗ, Ломо, Арсенал Киев. КМЗ и Арсенал със сигурност още са в бизнеса.

          Зенита се продава до ден днешен, остава си идеален учебен апарат. До ден днешен продават фотоснайпера (онова с приклада), дори го продават в "криминоложки" комплект (в куфарче, за снимане на крим. сцени, с номерца и етикетчета за гилзи). Абе правят си ги. Интересните обективи на КМЗ са основно рибешко око обективи, 8мм и 16мм, които не са лоши а за цената си са направо добри. Точно това ме интересува дали се намира в България.

          Иначе за биометъра ако решиш да го продадеш някой ден свиркай. Също ако намериш 500/5.6. Въпреки че те в България са бая редки.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Производителите са основно КМЗ, Ломо, Арсенал Киев. КМЗ и Арсенал със сигурност още са в бизнеса.

            Зенита се продава до ден днешен, остава си идеален учебен апарат. До ден днешен продават фотоснайпера (онова с приклада), дори го продават в "криминоложки" комплект (в куфарче, за снимане на крим. сцени, с номерца и етикетчета за гилзи). Абе правят си ги. Интересните обективи на КМЗ са основно рибешко око обективи, 8мм и 16мм, които не са лоши а за цената си са направо добри. Точно това ме интересува дали се намира в България.

            Иначе за биометъра ако решиш да го продадеш някой ден свиркай. Също ако намериш 500/5.6. Въпреки че те в България са бая редки.
            Какво наричаш биометър?
            А иначе имам и Киев 30.

            Коментар


            • #7
              До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Какво наричаш биометър?
              Ами наричам биометър тъпата си глава

              Виноват. Едно време от битака на невски си взех именно Сонар 180/2.8. А с него взех и едим карл цайс биометър 80/2.8, или нещо подобно.

              Понеже изцяло го бях забравил, в главата ми се загнездила идеята че 180ката се е казвала биометър.

              Успоредно - мислел съм за Киев 88, и естествено съм го запомнил като Киев 66. Умник.
              Последно редактирано от Goblin; 12-05-09, 23:39.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

                http://www.okeant.ru/7808406285

                Коментар


                • #9
                  До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

                  Жив да си

                  Почвам да си зяпам и да мъдрувам. Успоредно открих някакви украинци които правят накланящи се обективи, и определено почвам да пестя. Правдата възтържествува.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

                    Ще намерим хора и в Украйна.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Жив да си

                      Почвам да си зяпам и да мъдрувам. Успоредно открих някакви украинци които правят накланящи се обективи, и определено почвам да пестя. Правдата възтържествува.
                      Имаш предвид шифт обектив с променяема перспектива за снимане на архитектура ли?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

                        Да. Tilt & Shift. Ама пусто си ползвам някакъв мой речник.

                        Не ги бях чувал до днес тия украинци, но съм запленен. Освен всичко останало, правят и някакви проверени и закрепени версии на Киев 88.

                        Въпросният Киев е наследник на Салют (който мнозина обявяват за копие на Хаселблад, но не е - и салюта, и хаселблада са производни на едни и същи немски чертежи от Втората Световна, попаднали по един или друг начин в ръцете на шведите и на руснаците по едно и също време. Но това е друга история). Та Киев 88 след СССР производството си има крути проблеми с качеството, можеш да попаднеш на много добри и на много лоши бройки.

                        Официалният щатски вносител от дълги години ги проверява и ъпгрейдва яко, като в общи линии стига и до смяна на обтуратора (затвор ли ще е на Български не знам) при по-ъпгрейднатите версии. Включително се стига до монтиране на байонет за Хаселблад, и на преработка на филмовите касети до положение да пасват на Хаселблад (и съответно тялото приема касети от Х.блад).

                        Доста са тачени от собствениците на Х.блад когато им се наложи да изложат апаратите си на по-кофти условия - мяташ хубав обектив на такова нещо и си пазиш Х.блада за бели дни.

                        Та тия въпросните украинци гледам правят подобно нещо, като естествено не слагат байонет за Х.блад а за Пентакон. Но пак изпипват касетите и преглеждат останалите неща.

                        Аз имах "след-социалистически" Киев 88 и си беше проблемен. Пропускаше светлина от касетите, блокираше му затвора и въобще беше далеч от доброто качество.

                        Абе дълга история. При всички положения - опарича ли се ще се похваля с един такъв тилт-шифт. Много ми е мерак, не че толкова има какво да снимам с него. Въпреки че тук небостъргачи не липсват.

                        А и защо да го правя безплатно с пикасата за 5 секунди, при положение че мога да го правя оптически в оригинал за сума ти пари
                        Последно редактирано от Goblin; 13-05-09, 06:49.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          А и защо да го правя безплатно с пикасата за 5 секунди, при положение че мога да го правя оптически в оригинал за сума ти пари
                          И аз от това си патя цял живот.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

                            Цитат:

                            "у меня есть панорамный ф-т "ФT-2" с углом охвата 170 град. Размер кадра 90х36 мм. Объектив там поворачивается. Мне он не особо нужен, но его состояние не проверял лет 20 )))"

                            Преговаряме ли за купуване? Ако му има нещо - ще го оправям тука.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кои са официалните вносители на руски обективи в България ?

                              Привет това за колекция ли ти трябва за работа или просто да си ги имаш.
                              имам огледално рефлексен 3М-6А на резба 42х1 -6.3/500 със комплект филтри както си е в калъфа него бях вадил от доста отдавна и видях че боята му се е напукала но лещите не са мръднали.Мога да ти го дам да го ползваш.За широкоъгълни ползвах на Пентакон.С конвертор можеш да го направиш на 1000 мм но светлосилата му пада.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X