Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво си чистите сензорите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво си чистите сензорите

    Тъй като ми се налага да си чистя сензора а не немирам нищи подходящо искам да попитам с какво си чистите сензорите?

  • #2
    От: С какво си чистите сензорите

    Лично аз с изопропилов спирт и бърсалки купени от фотопавилиона. Има ги за кроп и за ФФ, разликата е в ширината. Разните еклипси са смес на различни видове спирт. Еклипс 1 е само метанол а еклипс 2 е смес от метанол, изопропанол и етанол.

    П.П. Имай предвид, че метанола е силноотровен и действа също при вдишване на по-големи дози изпарения.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: С какво си чистите сензорите

      Изопропуленов спирт от къде купуваш?

      Коментар


      • #4
        От: С какво си чистите сензорите

        Ами купувал съм го толкова отдавна, че срокът му на годност е бил до 2014-та . На тубичката пише Жълтия магазин - Хим-спектър ООД. Гугълни го и провери дали още съществуват. Беше някъде на 4-ти километър в комплекса на БАН.

        П.П. Моите апарати са със старите матрици с филтрите отпред и някак си не се притеснявам, когато бъркам сам вътре. Не знам как стои въпроса с тези без филтрите.

        П.П.П. Имай предвид, че за едно минаване ти трябват 2-3 капки. Ако не те притеснява изтеклия срок, мога да ти отсипя 100-тина грама и с тях ще чистиш 10-тина години напред
        Последно редактирано от коко келеша; 14-09-18, 15:39.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: С какво си чистите сензорите

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Ами купувал съм го толкова отдавна, че срокът му на годност е бил до 2014-та . На тубичката пише Жълтия магазин - Хим-спектър ООД. Гугълни го и провери дали още съществуват. Беше някъде на 4-ти километър в комплекса на БАН.

          П.П. Моите апарати са със старите матрици с филтрите отпред и някак си не се притеснявам, когато бъркам сам вътре. Не знам как стои въпроса с тези без филтрите.

          П.П.П. Имай предвид, че за едно минаване ти трябват 2-3 капки. Ако не те притеснява изтеклия срок, мога да ти отсипя 100-тина грама и с тях ще чистиш 10-тина години напред
          Да знам колко трябват, даже намери и къде продават спирт, ама това последното с типа матрица малко ме притесни. Трябва да проуча по-подробно...

          Коментар


          • #6
            От: С какво си чистите сензорите

            Имай предвид, че всеки сервизаджия, както и всеки производител или търговец, ще ти обяснят колко суперопасно е сам да си чистиш матрицата. Търси информация в сайтовете за потребители на подобна на твоята техника. Там нвинаги се намира някой, който повежда хорото на самообслужването.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: С какво си чистите сензорите

              Изопропилалкохол има в едно магазинче за химии разни на ул.Христо Максимов (кръстовището с ул”Венера”). Точно зад х-л Триада на Редута.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                От: С какво си чистите сензорите

                Иди си купи едни бързалки от Фотопавилиона. Само гледай да ти е заредена напълно батерията.
                Добрата практика е да издухаш с духалка преди това, защото ако има песъчинка се надира филтъра над матрицата, пък той струва едни пари. Ремонта отделно.

                Коментар


                • #9
                  От: С какво си чистите сензорите

                  Изопропилов алкохол и всякакви други химии има по складовете за химимали. Последно преди 5-6-7 години съм вземал от такъв склад. 1л в стъклено шише беше смешни пари.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X