Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Flektogon 35/2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на Flektogon 35/2.4

    Здравейте, трябва да се направи профилактика на един флектогон 35/2.4, който носих при един "майстор", но той не го донаправи - фокуса затяга и трябва да се почисти/смаже и блендата не се отваря на 100%
    Александър

  • #2
    От: Ремонт на Flektogon 35/2.4

    Занеси го при Наско от Дондуков !
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на Flektogon 35/2.4

      Занесох го. Взе ми 35 лева и нищо не направи. Фокуса пак затяга. Единствено е почистил блендата и сега работи, но не се отваря докрай. Ходих три пъти да му обяснявам, че не си е свършил работата и той се прави на ударен. Сега съм разглобил обектива и почистих фокусния механизъм. Мисля да го смажа с Литол 24 - ще сложа съвсем малко. Старата грес я почистих с обезмаслител и четка за зъби.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на Flektogon 35/2.4

        Странно,за първи път чувам Наско да не свърши работа както трябва.
        На мен ми е правил ръчно фокусни обективи дори без да иска пари за това.....
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на Flektogon 35/2.4

          Ами не си е свършил работата. Блендата не се затваряше напълно - може би 1 мм, но се усеща дори при бокето и е видимо. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1322.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5552184

          Сега го оправих - настроих ограничителните пластини и блендата се отваря напълно - стана за 15 минути.
          Сега се боря с фокуса - там е по-сложно. Има едни водачи, които ако ги затегнеш накриво и фокуса затяга. Той ако изобщо го е отварял дотам, не ги е затегнал добре и фокуса затяга особено при късите дължини под 1 метър разстояние до обекта и е адски дразнещо. Малко не съм наясно колко смазка да сложа и дали тази грес е най-добрия вариант, но друго нямам под ръка.

          П.П. Благодарение на това ръководство (модераторите да преценят дали да изтрият линка) разглобих обектива, почистих и смазах фокусния механизъм. Не знам дали може по-плавно да стане, но сигурно може. Утре ако имам време ще си поиграя още малко с водачите. Блендата вече се отваря почти изцяло, но явно ще трябва да пипна и механизма за отваряне на блендата - просто при производството са решили, че леко отворената бленда се счита за отворена. Не е непоправимо, просто не знам дали има смисъл да си играя. Майстора не пожела да го направи, а може би не може.
          Последно редактирано от axlastro; 10-01-14, 16:44.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на Flektogon 35/2.4

            Не и Литол!!! Това е за главини на Москвич и ЗАЗ. Търси нещо друго.

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на Flektogon 35/2.4

              Общо взето проучих как стоят нещата. Трябва грес, която да не отделя масло, да не съхне и да не се сгъстява с времето. Трябва да няма "дампинг" за да е лек фокуса. Механизма е хеликоиден - т.е. подобен на диференциал.

              Трябва някаква силиконова грес. Има специална е E-bay, но не ми се дават толкова пари и не ми се чака. Руснаците препоръчват ЦИАТИМ 221, което е бяла силиконова грес.

              На други места препоръчват Литиева грес за велосипеди - даже някои смелчаги мажат 85/1.8 с такова нещо.

              Каква е разликата между литиевата и силиконовата грес всъщност?
              Последно редактирано от axlastro; 10-01-14, 21:43.
              Александър

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X