Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Програма за обработване на снимки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Програма за обработване на снимки.

    Бе шо не мислите преди да натиснете копчето?
    Верно стават около 40 пъти по-малко кадри, ама пък бракът е 90% по-малко
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Програма за обработване на снимки.

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      еее, втората и третата са много композиция, ние с Радо сме още на пейзажчета виж, свинкята е от наш'те-обработвана ли е?

      Петьо, имах предвид някоя снимка в оригинал и обработена да се качи....демек да се види какво се гони с обработката т.е. кои кусури се скриват. на мен също ще ми е интересно как го виждат профитата
      М не е обработвана, ма ко си мислиш, че няма композиция при пейзажите )) Ся, верно, баш при прасетата е как не трее, ма тъкмо да покаже че понякога нещата стават и така ))
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Програма за обработване на снимки.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Бе шо не мислите преди да натиснете копчето?
        Верно стават около 40 пъти по-малко кадри, ама пък бракът е 90% по-малко
        Според Ансел Адамс 1 снимка на 100 става за нещо. Аз съм по-скромен - при мен е една на 1000. Та затова гледам да са повече, беликм има няколко читави кадъра
        Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
        Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

        0885372997 - Дани

        Коментар


        • #64
          От: Програма за обработване на снимки.

          Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
          Според Ансел Адамс 1 снимка на 100 става за нещо. Аз съм по-скромен - при мен е една на 1000. Та затова гледам да са повече, беликм има няколко читави кадъра
          Ми не съм съгласен че с увеличаване на количеството може да получиш качество. Тва все пак се бара да е изкуство фотографисването. Аре техническата част не е сложна за постигане, уж, щото бая снимки без фокус или с фокус не където трябва наблюдавам. И после пак се пита с кво да я обработя.
          С нищо. Тая раута става в главата основно и най-вече. И ако не си направил нещо дето да става за нещо оти да се абиш да размахваш фотосопата.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Програма за обработване на снимки.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ми не съм съгласен че с увеличаване на количеството може да получиш качество. Тва все пак се бара да е изкуство фотографисването. Аре техническата част не е сложна за постигане, уж, щото бая снимки без фокус или с фокус не където трябва наблюдавам. И после пак се пита с кво да я обработя.
            С нищо. Тая раута става в главата основно и най-вече. И ако не си направил нещо дето да става за нещо оти да се абиш да размахваш фотосопата.
            Абе уж си прав - логически погледнато. Обаче от опит ти казвам - като щракам повече има и тък-там попадения. Сега поне не сме ограничени от 36 пози, та защо да няма и фира? Човек не винаги може да усети колко добър момент е пропуснал и обратно ....
            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

            0885372997 - Дани

            Коментар


            • #66
              От: Програма за обработване на снимки.

              Де да знам.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Програма за обработване на снимки.

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                ... имах предвид някоя снимка в оригинал и обработена да се качи....демек да се види какво се гони с обработката т.е. кои кусури се скриват. на мен също ще ми е интересно как го виждат профитата
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                ... ма ко си мислиш, че няма композиция при пейзажите )) ...
                То баш при пейзажите е най-тегаво, че трудно влизат в правоъгълника
                Е тука една м'гла преди и след. Мене лично не ме боли да си резна само каквото ми трябва, ако и форматът да става изкилифещен.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0189-2.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5444672

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0189.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5444673
                Последно редактирано от stargazer; 17-01-13, 22:54.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #68
                  От: Програма за обработване на снимки.

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  То баш при пейзажите е най-тегаво, че трудно влизат в правоъгълника
                  Е тука една м'гла преди и след. Мене лично не ме боли да си резна само каквото ми трябва, ако и форматът да става изкилифещен.
                  ето, за това говорех........... едно показване заменя хиляда приказки
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #69
                    От: Програма за обработване на снимки.

                    Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                    Абе уж си прав - логически погледнато. Обаче от опит ти казвам - като щракам повече има и тък-там попадения. Сега поне не сме ограничени от 36 пози, та защо да няма и фира? Човек не винаги може да усети колко добър момент е пропуснал и обратно ....
                    Да де ама така щракайки губиш време в щракане, вместо в снимане. И аз навремето мислех, че имайки много снимки все някоя ще става, но се оказа, че сега - като снимам по-малко - имам повече хубави снимки. Просто обръщам повече внимание, повече мисля, чакам късмет някакъв, повече оставям усета и интуицията да работят, без да се натоварвам с излишни снимки. Затова има и разни лентови снимачи, дето вярват, че като снимат на лента мислят повече - то е така, щото филмите са скъпи, но от друга страна и с цифровия апарат може да си поставиш ограничения да не снимаш излишни неща. С времето развиваш чувство кое става и кое не и така... И ти решаваш трябва ли ти това. Аз обръщам по-сериозно внимание на фотографията от малко повече от година и все по-често не правя дадена снимка, щото не виждам смисъл. От друга страна често виждам подходящи кадри, но пък нямам или не мога веднага да извадя апарат. Ама то зависи де, с тая достъпност на фотографията сега, има една голяма група от хора, които са много далече от фотографията като изкуство, дето вика колегата горе. Просто си щракат снимки за спомен, в което няма нещо толкова лошо, освен да си мислим, че сме добри фотографи само щото имаме добър апарат. Лошо няма де - при такова снимане може би количеството ражда качество...

                    Преди да го публикувам се сещам и нещо друго де, което пак оставя нещата многозначни. Много от големите фотографи ще ти кажат, че не ти трябва много снимки, трябва да търсим "момента" и т.н. В момента чета една репортажна работа на Стайнбек и Роберт Капа от Русия - "A Russian Journal". От това пътуване има публикувани около 50 снимки и си викам - ето това е. Човекът е изснимал 200 снимки и изкарал 50, така се прави! На това пътуване Капа е трябвало да проявява филмите в Русия, заради цензурата. Какво беше учудването ми, обаче, като прочетох че е донесъл 4000 негатива от там! Фирмите за Rolleiflex тогава са били по 12-16 кадъра в зависимост от модела на апарата. Представяте ли си колко ролки е носел, проявил и върнал с него! Викам си - Капа ако беше жив сега, с един цифров апарат дали щеше да снима по 20 000 снимки? Но пък има и нещо друго - не е бил много доволен от работата си там, макар и големия брой снимки.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #70
                      От: Програма за обработване на снимки.

                      Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                      Има стотици програми за обработка а изображения. По градация на сложност аз имам опит с три:

                      1. Picasa - елементарно проста за базови корекции.
                      2. Lightroom
                      3. Photoshop

                      В момента през 95% от случаите използвам Lightroom. Почти всичко, което му трябва на един фотограф го има като функции. Между другото за точна обработка на снимки е необходим и хубав калибриран монитор.
                      С Lightroom не мога да обработвам снимки на формат RAW,дали трябва някакви допълнителни настройки да се направят.
                      Оказа се,че и Adobe Photoshop CS2 също не отваря тези фаилове.
                      Пикасата ги отвори,но там съм много ограничен от към настройки.
                      Последно редактирано от Rosen-shumen; 02-02-13, 10:27. Причина: Допълване

                      Коментар


                      • #71
                        От: Програма за обработване на снимки.

                        Лично аз съм пробвал фотошоп и adobe lightroom, но като цяло втората има същите функции, както camera raw, която е налична с фотошоп 5 и 6. за по-старите версии не съм сигурен. Може да се изтеглят видео уроци и общо-взето можеш да се научиш да работиш с фотошоп и камера роу за около ден...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Програма за обработване на снимки.

                          Имам един въпрос. Защо след обработване с Пикаса, размерът на снимките, става по-малък ?
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #73
                            От: Програма за обработване на снимки.

                            Когато(ако) обработваш снимки във формат джипег, при всяко отваряне те се компресират допълнително без да те питат.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Програма за обработване на снимки.

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Когато(ако) обработваш снимки във формат джипег, при всяко отваряне те се компресират допълнително без да те питат.
                              И как да го оправя ?
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #75
                                От: Програма за обработване на снимки.

                                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                                И как да го оправя ?
                                На първо време...като натиснеш отдолу бетона "Експорт",огледай на каква резолюция е настроено.Дава ти опция да си избираш размера/с един плъзгач можеш да шаваш на ляво-на дясно/,но отгоре има опция"Оригинален размер"...
                                ако не искаш да има разлика в изходящия размер на дадена обработена снимка...просто включи последната опция и си готов!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X