Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на стъкло на скенер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на стъкло на скенер?

    Предполагам, че до известна степен темата е подходяща за тук, затова да питам: стъклото на скенера ми вече се понадра и ми се иска да го сменя с ново. Но как? Не говоря за разглобяването и т.н., а какво стъкло трябва да се използва? Става ли някакво най-обикновено, без дефекти, с подходяща дебелина и изрязано по размер, или трябва някакво специално стъкло, с някакви обработки и свойства? Има ли някоя фирма, която да извършва услугата? Благодаря!
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Смяна на стъкло на скенер?

    Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
    Става ли някакво най-обикновено, без дефекти, с подходяща дебелина и изрязано по размер, !
    Не виждам причина, да не стане.
    Стига да не се сканират $$$.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на стъкло на скенер?

      По-добре си вземи нов скенер... Имам скенери за по 3 и повече години, които нямат и драскотинка по стъклото... Интересно ми е как сте надрали вашето... Според мен ще има проблеми ако стъклото е обикновено... Но най добре може да се види като се пробва...

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на стъкло на скенер?

        Смяната на стъклото не е като смяна на стъкло на прозорец.
        Прехвърлянето на лентичката, която е репер при калибриране, е важна и тънка работа.
        Един нов скенер не е такава сума, каквато беше преди години.

        Успех!

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на стъкло на скенер?

          Надраска се от интензивна употреба. Уж внимателно се почиства, но в крайна сметка остават дребни драскотинки, колкото и да се внимава, все попада нещо абразивно. Не става въпрос за дълбоки деруги, но все пак има микроскопични драскотинки, доста. Да, сега скенерите сега са евтини, но тук става въпрос за сравнително по-скъп модел и само на около година и половина. Ако се окаже проблемна смяната, всъщност не е толкова зле и в този вид да работи
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на стъкло на скенер?

            А не може ли да се полира някак ?
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на стъкло на скенер?

              Според мен няма да е обикновено стъкло - то ще има определен цвят. Едно време във фотомашините се използваха кристални, които нямаха оттенък на цвят. Предполагам и това е такова, както и дебелината му ми се струва важна, освен скалата де!
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X