Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на макрообектив?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на макрообектив?

    Привет колеги!Имам Никон Д40 с два обектива/18-55 и 55-200/,но ми си иска да добавя и един истински макрообектив!Главната причина е запалеността на жена ми по макроснимките!Задължително условие е обектива да е с моторче,тъй като при Д40 то липсва и също така да е по-дилгофокусен,за да може да се снимат обектите от по-далеч!Колкото по-макро,толкова по-добре иначе!Предварително ви благодаря за мненията и препоръките!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    От: Избор на макрообектив?

    Току що ми попадна една джаджа-макроконвертор Raynox DCR 250 с адапрор за различни обективи!Някой има ли опит с подобно нещо,че се замислям да го сложа на 55-200 и да реша проблема!Ще стане ли?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Избор на макрообектив?

      Няма да реши проблема ти, просто ще ти разчеше крастата и така ще те ядоса че после ще скочиш на най-дивния и скъп обектив за да отмиеш гнилия вкус.

      Защо не се огледаш към някой стар ръчен макро никон обектив ? Автофокус в макро така или иначе ще ти е нужен само в строго определени видове макро. Ако обектите са статични - автофокуса ще ти е повече в тежест.

      Отделно можеш да се огледаш за "macro extension tube". С тях ще загубиш възможността да фокусираш надалеч когато са монтирани, но какво пък. Има евтини - без електроника, които са за обективи които имат поне пръстен за ръчно фокусиране и ръчен реглаж на блендата, и такива с електроника, които работят със запазване на електронните реглажи и на фокуса. Едните са разбираемо много по-евтини от другите.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Избор на макрообектив?

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Защо не се огледаш към някой стар ръчен макро никон обектив ? Автофокус в макро така или иначе ще ти е нужен само в строго определени видове макро. Ако обектите са статични - автофокуса ще ти е повече в тежест.
        Напълно подкрепям.

        Иначе, аз си взех Сигма и съм много доволен.
        (Все пак снимам макро 2 месеца в годината.)

        Коментар


        • #5
          От: Избор на макрообектив?

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Напълно подкрепям.

          Иначе, аз си взех Сигма и съм много доволен.
          (Все пак снимам макро 2 месеца в годината.)
          Каква Сигма?
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Избор на макрообектив?

            105/2.8 макро.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на макрообектив?

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Няма да реши проблема ти, просто ще ти разчеше крастата и така ще те ядоса че после ще скочиш на най-дивния и скъп обектив за да отмиеш гнилия вкус.

              Защо не се огледаш към някой стар ръчен макро никон обектив ? Автофокус в макро така или иначе ще ти е нужен само в строго определени видове макро. Ако обектите са статични - автофокуса ще ти е повече в тежест.

              Отделно можеш да се огледаш за "macro extension tube". С тях ще загубиш възможността да фокусираш надалеч когато са монтирани, но какво пък. Има евтини - без електроника, които са за обективи които имат поне пръстен за ръчно фокусиране и ръчен реглаж на блендата, и такива с електроника, които работят със запазване на електронните реглажи и на фокуса. Едните са разбираемо много по-евтини от другите.
              Ами намерих тези "macro extension tube"...3 пръстена са с различна дължина и са 200 лева!Подържат афтофокуса и блендата!Биха ли могли да осигурят качеството на снимката като макрообектив?Аз смятам, че биха като единствената загуба както ти посочи е това,че не можеш да снимаш на далеч с тях,ама като сме тръгнали за макро-макро ще снимаме,а и нали чантата с другите стъкларии е при нас...!Само,че пише ,че е за байонет тип F!Моя такъв ли е?
              Последно редактирано от sonda; 15-12-11, 17:05. Причина: добавяне
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Избор на макрообектив?

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                105/2.8 макро.
                Добър e,ама 1000 левчета,а и за мен не става-няма моторче!
                Последно редактирано от sonda; 15-12-11, 17:59.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на макрообектив?

                  Другите варианти са да следиш за нещо втора ръка или да взимаш под наем.
                  Или си вземи един D50 за 200-300лв. и си решаваш проблема с моторизацията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на макрообектив?

                    http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional

                    или това

                    http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional в комбинация с

                    http://photo-forum.net/forum/read.ph...54720&t=154720 - по-конкретно: 3. PORST Color Reflex auto 55mm/2,8. Слаби външни следи от ползване, чиста оптика, плавна механика. Резба за филтри 49mm. Фокусира от 0,90m. Бленда с 5 ламела – от f2,8 до f22. А и М позиции (без отделен селектор). Задна капачка.
                    Цена - 50 лв.

                    Или това http://photo-forum.net/forum/read.ph...54866&t=154866 (ВОЛНА-9 MC MACRO), в комбинация с екстендерите от първия линк.

                    Варианти мнооого и достатъчно евтини. Успех в макренето!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на макрообектив?

                      Е така де ама пуста глезотия!Искам да се запази афтофокуса и комуникацията на обектива с тялото....затова се насочих към тези екстендори по-горе,които позволяват това!От друга страна с истински макрообектив може да снимаш и не-макро,без да се налага да го сменяш с друг!И особено ако е с постоянна светлосила,качеството е друго,а пък не ми се сменява тялото,което значи че търсеното обективче трябва да е с мотор,и пак отиваме на доста парици!Размишляваме ще...както би казал Йода!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на макрообектив?

                        Не забравяй че (освен ако не е с модерните ултразвукови или какви са там мотори), макро обектива е изключително "развъртян" - демек - има огромен ход на фокусиране от минимум до максимум. Когато е наблегнато на макрото разбира се.

                        Това го прави неприятна твар при фокусиране в нормални условия.

                        На олимпуса ми ZD 50мм f2.0 макро се слави като един от най-добрите обективи въобще, но тръгнеш ли да фокусираш върху нещо по-бързо от застаряващ охлюв - по-добре да почнеш от сутринта, та да си свършил до обед. Бззззззззззззззззт...бззззззззззт...

                        А 12-60мм-ката която пак е с читаво макро но с бързо моторче и създадена не специфично за макро - "бзит !!!" и си готов.

                        Та поиграй си с преходниците. Не пречи после да им сложиш макро обектив.

                        Но имай предвид че при мен като сложа 25мм преходник (който при никона ще е екивалент предполагам на 31-32мм), фокусирането е възможно на максимум десетина сантиметра. С много специфични приложения е.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на макрообектив?

                          Най-ефтиния вариант за макро са допълнителните лещи, но там се работи задължително на много затворена диафрагма. За сметка на това всички връзки на обектива с тялото си работят. Канон + Хелиос + макропръстени + малко Лайтрум. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9403.JPG
Прегледи:4
Размер:328.5 КБ
ID:5326878
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на макрообектив?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Най-ефтиния вариант за макро са допълнителните лещи, но там се работи задължително на много затворена диафрагма. За сметка на това всички връзки на обектива с тялото си работят. Канон + Хелиос + макропръстени + малко Лайтрум. [ATTACH=CONFIG]394462[/ATTACH]
                            А защо се работи на затворена бленда?Значи при недостиг на светлина е кофти!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на макрообектив?

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              А защо се работи на затворена бленда?Значи при недостиг на светлина е кофти!
                              Така или иначе светкавицата е необходим аксесоар за макро.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X