Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интегриране на цифрова камера към микроскоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интегриране на цифрова камера към микроскоп

    Здравейте

    Възможно ли е да се интегрира Canon SX120 към оптичната система на стандартен лабораторен микроскоп

    Виждал съм подобно фабрично изпълнение на друга фирма, но цената му е доста солена...

    Необходимо ми е да снимам избрани хистологични срези от туморни препарати, т.е. изцяло за научни цели. Понеже средства за наука липсват - аз съм си единствен спонсор.

    Вероятно ще е необходим специално пригоден моно-окуляр, който да се адаптира към останалата система на микроскопа - пипкава работа, необходим е професионалист.

    Предварително благодаря
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: Интегриране на цифрова камера към микроскоп

    Ето две видеа, които може да са ти от помощ:

    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Интегриране на цифрова камера към микроскоп

      Да, това е идеята Някой може ли да изработи подобен адаптер, в "по-стабилен" вид
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Интегриране на цифрова камера към микроскоп

        Това надявам се да ти е от помощ! успех! в ебей се намират адаптери но тези които видях за dsrl апарати.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: Интегриране на цифрова камера към микроскоп

          Този фотоапарат не е особено подходящ за оптични аксесоари, защото няма стандартна фиксация за филтри и пр. Обектива е "плаващ", към него не може да се закрепва нищо. На някои подобни фотоапарати има резба за аксесори на корпуса, зад обектива, но на този няма.
          Варианта е да се направи "ложа" в която да влезе фотоапарата, и тя да има опред тубус, който да се свърже чрез втулка към микроскопската оптична система. Не че е особено сложно...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rose CamAdapter text.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5317664

          След това, трябва да се изработи преходна втулка към микроскопа, в която може да се наложи използване на коригираща снопа леща.

          Железар и стругар трябват. Мога да помогна донякъде с механиката, някой стругар ще трябва да се включи също.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #6
            От: Интегриране на цифрова камера към микроскоп

            Благодаря ви за отговорите

            Принципно нещата вече са ясни, но се пораждат следните два въпроса:

            1. Очевидно е необходим друг модел фотоапарат - без ,,плаващ" обектив, с резба за фиксиране. Бихте ли ми препоръчали максимално евтин модел с матрица от поне 10.0 MPix, с възможност за мрежово захранване

            2. Търси се майстор стругар, който има познания в оптиката, или фотограф с необходимите връзки в железарските среди

            Имам предвиден финансов ресурс, но е ограничен
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: Интегриране на цифрова камера към микроскоп

              Може да се почне спокойно с този апарат, ако оптиката му е подходяща (спрямо микроскопа) и ако резолюцията му е достатъчна.

              Ложата ще я направим за 1-2 часа, но за втулките ще трябва стругар. Ако направим чертежи, всеки стругар ще се справи. Само алуминиеви заготовки- пръти ще трябват, но стругарите обикновено имат.

              Проби за апарата - прави се картонена тръба, която да обхване обектива на фотоапарата, като опира в корпуса му. Може да се залепи с гафер (дъктейп). Надява се върху окуляра на микроскопа, почти да опрат един до друг обектива и окуляра. Може да се наложи малко отдалечаване или приближаване.

              Ако с вариото се покрива зрителното поле добре, и апарата може да фокусира, значи системата работи и се правят детайлите за постоянно закрепване.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X