Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да заснема...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да заснема...?

    ...бягащи деца в стая.
    Ситуацията:
    Осветеност на лампа.Голяма стая.Много играещи деца.Китов обектив.Искам да "замразя" движението.
    На "Auto" не става защото светкавицата осветява само близките деца,а останалите остават в тъмнината.
    На "P" също не можах да го направя защото не мога да "замразя" движението.
    Като дам с приоритет на затвора и му пусна бърза скорост не влиза достатъчно светлина и пак стават тъмни снимки.Не става да "следя" обекта защото идеята е да са на фокус повечето деца.
    Познанията са ми до тук.Едва ли е важно какво е тялото но все пак Никон Д80.
    Задачата е с тази техника мога ли да постигна желания резултат?

  • #2
    От: Как да заснема...?

    Фиксирай ISO то на максимум. При теб доколкото си спомням трябва да е над 1600.
    Сложи повечко обикновени крушки не енергоспестяващи и дай настройката на 3200 за цветна температура, или на лампа.
    Ако ще правиш заведение за детски рождени дни, има бюджетни решения със студийни светкавици, вече за около 500 лв.
    Едни такива приличат на чадъри.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Как да заснема...?

      Nik Nikolov е прав , само не съм много съгласен за ISO-то ..... Nikon D80 ще вкара доста "цветен шум "на това ISO ...хубава снимка ще направиш някъде до 800 ISO , затова решението ти е да пробваш с по -просветлен обектив ,нещо с бленди около 2.8 и 2-3 светкавици за подсветка ,който ще сработят дистанционно от вградената светкавица на апаратчето ти . Мога да ти услужа с TAMRON 17-50 /2.8 ,ако си в София

      Коментар


      • #4
        От: Как да заснема...?

        http://www.photopavilion.com/?page=c...cat=70&start=0

        Набор от възможни решения

        Аз бих взел с чупеща се по двете оси глава и с водещо число кат на мечо Пух - колкото повече, толкова повече (за колкото стигне бюджета).
        И бих снимал с отразена в тавана светлина от светкавицата...
        Или с полупрозрачен отражател, изрязан от дъно на пластмасова чинийка за еднократна употреба например - има повърхност като на кора за яйца - идеален дифузор става.

        Относно просветления обектив не съм много съгласен, щот на 2.8 ще са на фокус малка част от децата, а останалите ще се превърнат в "арт" - ще се насладиш на прекрасно боке, ама тва противоречи на началните условия за макс. брой деца на фокус.

        Решението с 2-3 светкавици, които се палят дистанционно от вградената също е много подходящо (според мен най-подходящото), но не знам как ще стои ценово.

        А, да - синхронната скорост на Д80 е 1/200, което е достатъчно бързо, но все пак не е изключено това също донякъде да ти пречи да "замразиш" движението - зависи колко бързо се движат дзвЕровете, но от тва спасение нЕма.

        Можеш само да ги спечеш да не търчат за секунда докат ги снемеш .
        Последно редактирано от denislav; 14-12-11, 01:05.

        Коментар


        • #5
          От: Как да заснема...?

          Слушай адаша Николов - високо iso, но най-вече максимален брой лампи. Не само скоростта ще ти е проблем, но и автофокуса. Като нищо може да се наложи да фокусираш предварително - ръчно.

          За цветовия баланс не е страшно, него дори прости програмки като Пикаса могат да ти го оправят. Но предвид условията бих снимал в nef формат и после бих си играл с реглажите вече в компютъра.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Как да заснема...?

            Явно няма да е лесно

            Коментар


            • #7
              От: Как да заснема...?

              Никак дори. Деца, птици и животни са сред най-трудните за снимане обекти. Непредвидими и бързи. Успеваемостта при снимане и на едните и на другите се увеличава неимоверно след изучаване на навиците им
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X