Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стар евтин и ненужен фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стар евтин и ненужен фотоапарат

    Понеже стария ми боен другар който нося в работните дрехи НР 735 взе да издава тотално багажа а с него снимам основно образователната част за форума в машини и обработка на детайли търся нещо много ефтино почти подарък и работещо което да го замести. На времето ми подариха два работещи и десетина за части и сега всичко е при един колега електронкаджия да си пробва нещо да събере ако успее добре но ако не успее ще трябва да търся нещо защото ако взема домашния фотоапарат в работата жената ще ме направи разноглед. Последния работещ спря да си познава SD картата и сега повече от 8 снимки на 3.2 МР не мога да правя отделно почна да гълта и много ток и бързо изяжда акумолаторите.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

    За момента пряката необходимост отпада колегата е успял да събере един работещ.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

      Моят HP735 взе да сдава багажа по същия начин - нови и хубави акумулаторни батерии свършват за по-малко от 10 снимки. Е, вярно че жената го къпа в реката, ама след това си бачкаше нормално.
      Ядосах му се, отидох в магазина и след половин час излязох с някъв панасоник за 200 лв. Сега може и за 100 лв да си вземеш щракалка. А стария го пуснах да се продава в нета. Купиха го, хем бях писал за проблема с тока, че и ме търсят все още да питат дали е продаден

      Коментар


      • #4
        От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

        Човека който ми ги подари преди 2-3 години ми каза че това е последната сапунерка с истинска стъклена оптика а той определено разбира от тази техника.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

          А,да ти се намира някое екранче,около 2,5 инча,че аз убх дисплея на едно Никонче,а ми вършеше чудесна работа.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

            Всичките десетина апарата са в един колега и той като има време се мъчи да сглоби нещо . Днес ще видя дали плика е още в работата . То май само здрави екранчета има .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

              Ми трябва да измислиш цена няква,ако има някое съвместимо (май ще трябва да отворя моя апарат).
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Човека който ми ги подари преди 2-3 години ми каза че това е последната сапунерка с истинска стъклена оптика а той определено разбира от тази техника.
                Това за HP-то ли се отнася?
                Ако ще и цайс оптика да има, другото като му е слабо е все тая. Снимките винаги са имало много шум. И като почне да пие ток...

                Коментар


                • #9
                  От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

                  Това HP ако не се лъжа имаше пълни ръчни настройки, които нито една сапунерка от този клас навремето нямаше ! Те са голямо предимство, но за човек, който разбира и знае как да си го настрои. Оптиката трябва да е Пентакс.
                  2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                  2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                  2007 HOMDA FMX 650

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

                    Ужасната лакомия на моя 735 беше причината да го изоставя - а интересното е, че преди не беше толкова лаком. Мислех, че е от акумулаторите, с нови е същата работа.
                    Иначе го бях оборудвал - калъфче, докинг станция, голяма карта - не помня вече колко беше.

                    Сега седи в кутията си и ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

                      А къква е причината да се увеличи консумацията на ток ?
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

                        не е ясно- не искам и да търся - отварянето , и успешното затваряне на фотоапарат не водят до отговор на въпроса.
                        Наблюденията ми са върху два броя 735, с поредни серийни номера.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

                          От скоро започна да прави и друг проблем обикновенно като щракна няколко снимки една след друга по бързо червения диод от дясно мига доста дълго докато успее да ги качи на картата и в повечето случаи не успява мига си по един час и снимките ги няма . За да съм сигурен че са станали трябва да снимам по една и да изчакам да спре да мига диода и тогава следващата абе мъка ще го ударя от земята накрая .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стар евтин и ненужен фотоапарат

                            Колега, ако апаратчето има опция за серийна снимка опитай с нея. Би трябвало снимките първо да се записват в буферната памет и след това на картата.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X