Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Без фотошоп, без електроника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Без фотошоп, без електроника.

    В някакъв американски филм, по времето, когато нямаше пиксели и фотошопове, видях такава снимка.
    Човек държи в ръката си вестник с днешна дата. На вестника (едър план) има снимка на човека, с вестник в ръката със също днешна дата...Това продължава, докато текстът става ситен и не се чете.

    How it is made? Как е направено?

    Въпросът е сериозен.

  • #2
    От: Без фотошоп, без електроника.

    Често обикновеното огледало е помощното средство за постигане на подобни ефекти.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Без фотошоп, без електроника.

      Напомня ми на онзи прах за пране "Алка", на който имаше едно пате, което носи прах за пране, а на него пак пате...
      Иначе за тогава знам, че са рязали от фотоплаките и са монтирали.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        От: Без фотошоп, без електроника.

        С две огледала, едно срещу друго, под малък ъгъл.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          От: Без фотошоп, без електроника.

          Offtopic:

          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
          В някакъв американски филм, по времето, когато нямаше пиксели и фотошопове, видях такава снимка...
          Всъщност това е неточно казано. Фотошоп, който го знаем днес (или средството за редакция на цифрови изображения) е съществувал почти и в зората на фотографията, под други форми разбира се. НО идеята е, че твърде отдавна хората са манипулирали, обработвали и експериментирали.

          Коментар


          • #6
            От: Без фотошоп, без електроника.

            99% от нещата възможни с Фотошоп се правят от време оно. Просто е било по-трудоемко. Достатъчно е да погледнем която и да е стара снимка правена в студио. Що мек молив е играл по негатива не е истина.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Без фотошоп, без електроника.

              Тва нали няма да стане поредната тема, според която истинските снимки са тези, които не са минавали през фотошоп?

              Иначе Джорджо е дал верният отговор.


              ПП Това също е правено без намесата на сопата. Може да е интересно

              Последно редактирано от turtey; 06-06-10, 19:27.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Без фотошоп, без електроника.

                Още един фокус без фотошоп. Преди 30 години.Нощем, тъмно. Закрепил съм "Зоркия" на стойка на балкона да гледа навън. Нагласям самоснимачката на 4-5 секунди и правя първи кадър със светкавица, държейки в ръце малката си дъщеричка. Правя втори кадър без да премотавам лентата като се измествам малко встрани да не се наслагва образът. Сега съм се надвесил над парапета - ще "хвърлям" детето от третия етаж. И последен кадър - вече без малката, отчаяно съм се хванал за главата, гледам надолу.
                Нямаше възторзи от страна на жена ми за фокуса.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X