Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на стари снимки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реставрация на стари снимки?

    Имам стари семейни снимки, който се нуждаят от реставрация. Може ли да ми препоръчате студио в София където могат да направят тази процедура качествено, доколкото е възможно!?!
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    Имаш предвид да се реставрира снимка на фотохартия?
    В днешно време не знам дали няма да стане по-лесно и по-добре ако снимката се сканира, да се "нафотошопи" и да се разпечата.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      glinski беше ника на един пишещ тук потомствен профеисонален фотограф, потърси го и го питай Калин му е името иначе.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        Имам стари семейни снимки, който се нуждаят от реставрация. Може ли да ми препоръчате студио в София където могат да направят тази процедура качествено, доколкото е възможно!?!
        Негативи не са ли запазени някъде? провете, ако имате възможност.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #5
          Снимките са на повече от 50-80 години, нямат негативи и са поне няколко кутии. Не са в супер окаяно състояние, но някои са зацапи, други прегънати тук-там, избледнели и т.н. Иска ми се да кача част от тях на електронен носител, защото за всички ще бъде убийствен труд и предполагам доста средства и някои да извадя на хартия евентуално...
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            Сканирането на снимките и последваща специализирана обработка за възстановяване е може би най-удачния вариант.
            Бих препоръчал https://filmscan.pro/
            Не съм ползвал услугите им, но скенерите с които разполагат са много, много високо ниво. :–)
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
            2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
              Сканирането на снимките и последваща специализирана обработка за възстановяване е може би най-удачния вариант.
              Бих препоръчал https://filmscan.pro/
              Не съм ползвал услугите им, но скенерите с които разполагат са много, много високо ниво. :–)
              Един лев за сканиране на идеална снимка 6х9 в офисен режим от 600dpi

              П.П.Накратко - вземи си един плосък скенер на старо и ги дигитализирай сам.
              Последно редактирано от коко келеша; 08-08-23, 14:50.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                Това е така само на пръв поглед... Преди доста години се занимавах с такова "губи-време" та знам. Сканираш, тук прашинка, там власинка, хайде сканирай отново.
                Още по-зле беше положението със сканиране на негативите. Скенерът имаше и такава приставка. Бърши, чисти, айде пак някоя власинка. Но власинка върху снимката изглежда по един начин, а върху негатива по друг. По-забележима е...
                Поразпитах насам-натам, и накрая зарязах сканирането на негативите.
                Но ако човек има доста свободно време и не намира за досадно или дразнещо това което описах по-нагоре, би могъл да се справи и сам.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  В гореказаното само едни 10-тина процента отговарят на истината. И то само по отношение сканирането на негативи. При сканиране на снимки ти трябва само една микрофибърна кърпа и си работиш без проблем на масата в нормално почистена стая/хол/кухня. Естествено всеки знае него си. Който има неограничен бюджет за харчене, може да си позволи няколко хилядарки за решаване на всякакви проблеми Наздраве
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    Ами нещата са навързани. Когато започнеш да бършеш, някои материи се наелтрезират (статично електричество) и стават като магнит за власинки и прашинки.

                    В крайнан сметка в темата са предложени няколко решения. Натам ССП (секи сам си преценя).
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                      Сканирането на снимките и последваща специализирана обработка за възстановяване е може би най-удачния вариант.
                      Бих препоръчал https://filmscan.pro/
                      Не съм ползвал услугите им, но скенерите с които разполагат са много, много високо ниво. :–)
                      Хардуера им май е надскочил софтуера и резултата е леко ламерски:

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot 2023-08-12 at 10.51.33.png Прегледи:0 Размер:77.4 КБ ID:6933260

                      Добре де, не точно зофта а капацитета на драскачи и админи.
                      То па пъхъпъто и вовдореса все са един зофт... Чисто крими ама т'ва е друга тема
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • ikristiqn
                        ikristiqn коментира
                        Редактиране на коментар
                        //offtopic
                        Не е. След последния ъпдейт на WordPress, което често става автоматично, е нужно версията на PHP да е поне 7...

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X