Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видео...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видео...

    Здравейте приятели, колеги...!
    С оглед на развитието на технологиите в последните години, или както беше модерно да се казва преди "бурното развитие на НТП", заснемането (и редактирането) на видеоклипове стана общодостъпно, било с телефони, ДСЛР-и, безогледалки, дронове и пр. Аз също не останах встрани от цялата тази инвазия и искам да се науча да снимам, обработвам и поствам разни хубави и интересни (според мен) неща от ежедневието. Както знаем, заснемането (и обработката) на видео е доста по-различно от фотографията и бих желал да можем да обменяме опит тук за техника за видеозаснемане, техника НА видеозаснемане, трикове и всичко друго, свързано с тази идея. Потърсих тема, но не намерих. Ако има - моля да бъде извинен! Ако няма - админите са на ход .
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

  • #2
    Първо да отбележа, че ако иде реч за видео на сериозно ниво, няма нищо общо между него и фотографията и като технология на работа и като техника с която се работи. Но подготовката по фотография много помага. Осветление и прочее, също е различно, налага се да се работи при различни (много по-ниски) нива на осветеност.

    И видеото като цяло е "колективен спорт", оператор, осветител, след това монтаж и цветови корекции т.н. color grading.

    За сам човек е трудна работа...

    Малко в страни, но видео с дрон е място, където има възможност сам човек да направи интересни неща. Но пак трябват познания за монтаж.

    Препоръчвам започване от монтажа, ако ще е самостоятелна работа, а за софтуер задължително DaVinci Resolve.


    Камера и фотоапарат са две различни неща. Моят съвет е, отделна видео камера, като ако ще се работят художествени проекти, задължително с RAW възможност за запис. Всичко друго е като да се снима в JPG. Има вече достатъчно добри като цени. Всъщност ако потрябва помощ, за конкретен избор и съдействие за цени, насреща съм. Аз съм от най-големите купувачи на фото и видео техника в България, имам специални условия за всичко.

    Задължително гимбал, препоръчвам, DJI Ronin + поне един приличен обектив.

    Ако иде реч за репортаж, там нещата са съвсем различни, техниката също...

    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Венци, абсолютно съм съгласен, затова подхвърлям темата! Да обменяме инфо, опит, акъли ...
      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X