Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да си съхраняваме снимките.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да си съхраняваме снимките.

    Здравейте ,имам проблем с съхраняването на снимките ми.Принудена съм да ги качвам в един сайт ,защото при едно преинсталиране или друг проблем на компютъра ми всички снимки ще бъдат изтрити .В този сайт където са ми снимките ,наскоро прочетах че се е случвало да изчезват снимки от там.И не искам да се случи и на мен имам доста снимки който са ми безценни .Моля ви да споделите с мен в кой сайтове си качвате снимките ,за да са на по сигурно място.За да не правим реклами на сайтовете ,може да ми пишете лс.
    Благодаря ви предварително.
    http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

  • #2
    До: Къде да си съхраняваме снимките.

    Най-добре ще е да си правиш архиви някъде ти. Дали на дискове, външно устройство, външен хард диск и т.н.
    Има и сайтове, които предлагат такива backup услуги.

    Коментар


    • #3
      До: Къде да си съхраняваме снимките.

      Предполагам харда ти е разделен, така че преинсталиране не би трябвало да те плаши. Вече ако нещо ти гръмне или се повреди харда/при мен от светкавица, ми беше станала дупка в харда/ е друг въпрос. Моя съвет е един външен хард. Мисля, че вече се намират под 100 лв/зависи колко ГБ/ и вършат добра работа. Взимаш си едно 100 гб външен и си готова. Нека някой хардуеър спец да каже, но сигурно и за 50-60 кинта може да има вече.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

      Коментар


      • #4
        До: Къде да си съхраняваме снимките.

        Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
        Предполагам харда ти е разделен, така че преинсталиране не би трябвало да те плаши. Вече ако нещо ти гръмне или се повреди харда/при мен от светкавица, ми беше станала дупка в харда/ е друг въпрос. Моя съвет е един външен хард. Мисля, че вече се намират под 100 лв/зависи колко ГБ/ и вършат добра работа. Взимаш си едно 100 гб външен и си готова. Нека някой хардуеър спец да каже, но сигурно и за 50-60 кинта може да има вече.
        Да но проблема идва от друго място,незнам по каква причина мога само да слагам всичко в цето а в дето ми пише че нямам място,а нищо не съм слагала там ,за външен хард съм сагласна да си купя ,но и ми трябва някой свестен сайт където да ги качвам за всеки случай ,и става по бързо като качвам снимките там и после тук в форума се виждат голям формат , а не прикачени.
        http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

        Коментар


        • #5
          До: Къде да си съхраняваме снимките.

          Ами така както го описваш имаш нужда от хостинг
          Приготвяш между 60 и 120 лв на година и си купуваш един хостинг акаунт. Качваш си снимките, пускаш си галерийка и т.н.

          Коментар


          • #6
            До: Къде да си съхраняваме снимките.

            Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
            Ами така както го описваш имаш нужда от хостинг
            Приготвяш между 60 и 120 лв на година и си купуваш един хостинг акаунт. Качваш си снимките, пускаш си галерийка и т.н.
            Това как да го разбирам ,аз съм малко боса и някой неща не са ми ясни /и какво значи хостинг
            http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

            Коментар


            • #7
              До: Къде да си съхраняваме снимките.

              Аз записвам на по две дивидита за всеки случай, после си компресирам снимките, за да ми стоят и на компютъра, но да не заемат много място. За хостинга също нямаш 100% гаранция, защото всичко се случва Така че записваш на повече места, пращаш на приятели общите снимки и се надяваш, че имаш всичко
              Аз колкото и да записвам и съхранявам все успявам някои снимки да си ги изгубя

              Коментар


              • #8
                До: Къде да си съхраняваме снимките.

                Първоначално публикуван от svetik Преглед на мнение
                Аз записвам на по две дивидита за всеки случай, после си компресирам снимките, за да ми стоят и на компютъра, но да не заемат много място. За хостинга също нямаш 100% гаранция, защото всичко се случва Така че записваш на повече места, пращаш на приятели общите снимки и се надяваш, че имаш всичко
                Аз колкото и да записвам и съхранявам все успявам някои снимки да си ги изгубя
                Много ти благодаря ,и аз така правя качвам ги на по два диска ,и се надявам все някой от двата да не се прецака,но и ги качвам в един сайт за по сигурно уж.
                http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                Коментар


                • #9
                  До: Къде да си съхраняваме снимките.

                  А най-добре е да си избираш най-хубавите снимки и да си ги вадиш на хартия само че на мен ми е много трудно да си подбирам снимки и имам вече около 10 хиляди (ако не и повече).... на дискове и още нищо на хартия

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде да си съхраняваме снимките.

                    Първоначално публикуван от svetik Преглед на мнение
                    А най-добре е да си избираш най-хубавите снимки и да си ги вадиш на хартия само че на мен ми е много трудно да си подбирам снимки и имам вече около 10 хиляди (ако не и повече).... на дискове и още нищо на хартия
                    Ти като една приятелка фотографка и тя така снимки много все ходи някъде да щрака чак и във един сайт ги качва и там ги оценяват ,абе то като се зарази човек ,така е ,хубавото е че мен не ме е заразила Аз от както имам компютър не съм изкарала една снимка на хартия.Но и не ми се занимава.
                    Последно редактирано от krasito; 22-03-09, 19:08.
                    http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде да си съхраняваме снимките.

                      Първоначално публикуван от krasito Преглед на мнение
                      ....става по бързо като качвам снимките там и после тук в форума се виждат голям формат , а не прикачени.
                      Това го забрави, защото тук снимки в оригинален размер не можеш да сложиш! Резолюцията не трябва да е по-голяма от 1024/768 пиксела. Така че, за да ги постваш тук ще трябва да са намалени.
                      Според мен външния хард е добро решение. Преди близо година си взех 500гб за около 200лв, ако ще го ползваш само за снимки, доста ще трябва да поснимаш. Сега са по-ефтини, а може да си вземеш и по-малък.
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде да си съхраняваме снимките.

                        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                        Това го забрави, защото тук снимки в оригинален размер не можеш да сложиш! Резолюцията не трябва да е по-голяма от 1024/768 пиксела. Така че, за да ги постваш тук ще трябва да са намалени.
                        Според мен външния хард е добро решение. Преди близо година си взех 500гб за около 200лв, ако ще го ползваш само за снимки, доста ще трябва да поснимаш. Сега са по-ефтини, а може да си вземеш и по-малък.
                        Aз вече ги качвам намалени 800x600пиксела
                        http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде да си съхраняваме снимките.

                          Първоначално публикуван от svetik Преглед на мнение
                          Аз записвам на по две дивидита за всеки случай, после си компресирам снимките, за да ми стоят и на компютъра, но да не заемат много място. За хостинга също нямаш 100% гаранция, защото всичко се случва Така че записваш на повече места, пращаш на приятели общите снимки и се надяваш, че имаш всичко
                          Аз колкото и да записвам и съхранявам все успявам някои снимки да си ги изгубя
                          Това не решава много проблеми. Провери си ДВДтата от преди 1-2 години... твърде възможно е не всички от тях да бъдат разчетени. По принцип се твърди, че записаните ДВДта са сигурни до около 6 месеца. После не се знае, дали ще могат да бъдат разчетени. Всички по-сериозни архиви, които се пазят на ДВД или СД, билат пезаписвани през 6 месеца на нов носител.

                          Компресирането на JPEG картинки също не решава проблема с мястото. Самият JPEG формат е вече компресирана картинка. Архивирането може и да спести малко място, но няма да е нещо чуствително. Друг е въпроса, ако се пазят снимки в RAW формат, тогава би се усетила разлика.

                          Иначе най-добрият вариант наистина е външен хард диск. Аз лично имам два лапотпа и стационарен компютър и просто пазя копие на всичко и на трите места... На скоро основният ми лаптоп изгоря, така че това презастраховане излезе оправдано .
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде да си съхраняваме снимките.

                            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                            Това не решава много проблеми. Провери си ДВДтата от преди 1-2 години... твърде възможно е не всички от тях да бъдат разчетени. По принцип се твърди, че записаните ДВДта са сигурни до около 6 месеца. После не се знае, дали ще могат да бъдат разчетени. Всички по-сериозни архиви, които се пазят на ДВД или СД, билат пезаписвани през 6 месеца на нов носител.
                            Ааа така ли било? Ама защо? Аз имам тука маса двд-та със снимки и си мислех, че просто компютъра нещо се е сбъгал и не ги отваря. Ама сега разбирам, че проблема бил друг.
                            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                            A2 (+)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде да си съхраняваме снимките.

                              Действително практиката показва, че DVD-та с времето започват да не се четат. Най-сигурно е на два външни хард диска. Причината е, че ако е само един, при повреда или "нещастен случай", например падане, се губи всичко наведнъж..

                              А по отношение на нечетене на дискове - задължително се опитва отварянето им поне на още два компютъра. Скоро чух, че давало резултат поставянето на диска за 5-10мин. в хладилна камера. Не съм го пробвал още.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X