Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

    Работя по една програма, която дава възможност да съхранявате до 1 ТБ (терабайт) файлове във фликр с безплатния им план.
    За момента е бета, но скоро ще е готова. В момента качвам там 160 Гб видео и снимки.
    Каква е ситуацията? Фликр дава възможност за съхранение на 1000 файла - сники или видео. Снимките са с размер до 200 мб/снимка, видеото до 1000 мб/видео.
    Програмата прикачва вашите данни (снимки и/или видеа най-вече) към видео файл. Така с 5 мб видео можете да съхраните 950 Мб данни. Всеки ваш файл е криптиран и папковата структура е запазена, т.е лесно можете да възтановите всичко.
    Така ще имате още едно място с вашите данни/снимки.
    Имате ли интерес?

  • #2
    От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

    да
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

      Интерес ще има докато ви усетят и не отправят "новото" им "бизнес предложение" с което ще спре да е безплатна тази услуга, трудно ще прогнозирам колко ще трае докато се усетят но не мисля, че ще е дълго време, моите две стотинки.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

        Да, както с всеки друг облак
        За мен е: докато работи - работи.
        Затова облака е 'още едно място'. Не единственото място.
        Мисля си цената да е почерпка на 2-3 бири в ЮК (до 20 лв.)

        Коментар


        • #5
          От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

          цената на кое ?
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

            На програмката, ако реша да бъде платена.

            Коментар


            • #7
              От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

              Виждам един голям недостатък - избрали сте архитектурен модел за работа с големи файлове, това не е никак добро решение защото:

              1. Големите файлове НЕ могат да ползват т.н. мрежова оптимизация нито на УАН нито на ЛАН нито на клауд ниво, защото са едно голямо сложно хаотично(криптирано) нещо.

              2. Големите файлове, криптираните такива особено са НЕизползваеми и при най-малката промяна докато не се синхронизират напълно, за 1ГБ файл това е време и много трафик, многото трафик сигнализира за потенциални проблеми и като риск ще бъде забелязан и на локално ниво от т.н. ЕДР и на мрежово от доставчици.

              3. Този т.н. безплатен продукт всъшност ще яде много трафик, който не точно платен в пари но ако аз имам такива потреботели по-мрежата си, които ми ядат трафика ще ги блокирам/шейпна и скоро продукта ще стане неизползваем. От Сис Админска гледна точка, такъв трафик е проблемен защото е много като обем и е Интернет тафик, не локален, не в пиъринг а външен в Интернет, а повечето доставчици плащат за него солидно и искат услугата им да е добра, а този трафик директно ги удря щото примерно 1000 човека четейки Фейсбук генерират по-малко Инет трафик от човека Хикс ползвайки тази безплатна услуга.

              Има технически решения за раздробяване на големи файлове на блокове и последващото им сглобяване но това е в пряк противовес на архитектурния/бизнес модел.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                А не може ли да пуснеш собствен облак, и за него да искаш пари? Аз лично облаци не ползвам, засега. Утре ще решат да ми направят акаунта платен, не е като да не се е случвало. Стотина лева е терабайт диск, не си струва разправиите.

                Коментар


                • #9
                  От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                  Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                  А не може ли да пуснеш собствен облак, и за него да искаш пари? Аз лично облаци не ползвам, засега. Утре ще решат да ми направят акаунта платен, не е като да не се е случвало. Стотина лева е терабайт диск, не си струва разправиите.
                  Или да измисли хитър алгоритъм и да ползва Амазон Клауд и после да взема с чувалите пари за продукт, който наистина добавя стойност, както например Дропбокс, който е именно фронт енд на Амазон Клауд...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                    Все още има възможност да бъде закупен хостинг, със съответното дисково пространство и начини за трансфер на файлове...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                      Амазон е най-скъпия хостинг, който съм виждал. Собствената машина засега няма алтернатива като цена.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                        Амазон е най-скъпия хостинг, който съм виждал. Собствената машина засега няма алтернатива като цена.
                        Амазон Клауд НЕ е хостинг, Амазон има над 165 различни предложения ето обяснение за видовете клауд - https://aws.amazon.com/types-of-cloud-computing/

                        Факта, че говориш за собствена машина в тези уравнения и бъркаш клауд и хостинг ме навежда на мисълта, че е добре да бъдеш игнориран...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                          S3 на амазона беше безплатен до колкото помня..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                            "Факта, че говориш за собствена машина в тези уравнения и бъркаш клауд и хостинг ме навежда на мисълта, че е добре да бъдеш игнориран..." .............. Нали щял да си хоства клауда баш на Амазон, аз такова прочетох. Нищо де, всеки да си харчи парите както му харесва, аз от 20 години ползвам само мейл като онлайн услуга, и следващите 20 години мисля да остане пак така. Амазон са стигнали чак парадокси в стригането, като борса за изчислително време например. И пак си имат клиенти, колкото и да ми е странно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                              S3 на амазона беше безплатен до колкото помня..
                              Безплатното в S3 е доста ограничено. Нещо от рода на 5Г.


                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Все още има възможност да бъде закупен хостинг, със съответното дисково пространство и начини за трансфер на файлове...
                              Ама губиш онова топло чувство, че "изчукваш" системата срещу 2-3 бири в УК.


                              Първоначално публикуван от garnet Преглед на мнение
                              Да, както с всеки друг облак
                              За мен е: докато работи - работи.
                              Затова облака е 'още едно място'. Не единственото място.
                              Мисля си цената да е почерпка на 2-3 бири в ЮК (до 20 лв.)
                              А защо в УК, а не в Саудитска Арабия, Луната или Марс?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Интерес ще има докато ви усетят и не отправят "новото" им "бизнес предложение" с което ще спре да е безплатна тази услуга, трудно ще прогнозирам колко ще трае докато се усетят но не мисля, че ще е дълго време, моите две стотинки.
                              Напълно си прав.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X