Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Застраховка на дрон?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Застраховка на дрон?!

    Преди малко както си сърфирах, ми излезе една реклама за фирма предлагаща застраховки на дронове (на ползвам адблокери - полезно е)
    Та питането ми е има ли смисъл от тая работа, някои дали си е застраховал дрона?
    Набързо прегледах условията и ми направи впечатление, че изискванията са дрона да се ползва "само за търговски цели" каквото и да значи това. Другото интересно беше, че не може да лети извън посочената геолокация, имаше и някаква опция за оператор...

    Та ако някои има наблюдение и впечатление от такава услуга нека сподели...

  • #2
    От: Застраховка на дрон?!

    За търговски цели преполагам означава, че трябва да се ползва за заснемане на видеоклипове/снимки срещу заплащане от фирма. Подчертавам фирма
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Застраховка на дрон?!

      Значи с частни клиенти не може да се работи...
      Някои като ще прави сватба, първо да прави фирма, иначе няма снимки [emoji1]

      Коментар


      • #4
        От: Застраховка на дрон?!

        Аз това само го предполагам де, но обикновено когато се има предвид търговска дейност, се визира фирмена дейност. А на частно ще има снимки, но няма да има застраховка.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Застраховка на дрон?!

          То на сниманите пО им трябва, че знае ли се, а дрона- само да няма кучета наоколо
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Застраховка на дрон?!

            И аз подочух така, вип-съпорта пък 3 обучена птица на име: Дронодонес-изнощес.
            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

            Коментар


            • #7
              От: Застраховка на дрон?!

              Има две сериозни EU фирми, които правят застраховки на БЛА в Българиа, едната предлага и за частни лица. Само че, с БЛА за лично ползване няма как да се снимат сватби (освен ако са на роднини). Всяка дейност срещу заплащене е работа, тоест попада в друга категория дейности. Ако се интересува някой, може на лични.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Застраховка на дрон?!

                А какво е разделението между Бла за лично ползване и за сватби примерно?

                Коментар


                • #9
                  От: Застраховка на дрон?!

                  Просто - със пари и за без пари, за кеф само. Ако стане инцидент, и застраховката е за кеф, но сте работили за пари, нищо няма да изплатят.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    От: Застраховка на дрон?!

                    Хаха. Едните казават, че изплащат само ако се е работило за пари, другите обратно. Интересно как ще разберат дали съм работил за кеф или за пари...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Застраховка на дрон?!

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Хаха. Едните казават, че изплащат само ако се е работило за пари, другите обратно. Интересно как ще разберат дали съм работил за кеф или за пари...
                      Няма нужда да разбират, по-гадно е от колкото си мислиш, просто ти отказват обезщетение защото твърдят, че си работил за пари а ти следва да докажеш, че НЕ си, сети се сам...
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Застраховка на дрон?!

                        Абе маи пак е някаква дупка за пари. В крайна сметка какво значение има за пари ли работиш. Като направиш застраховка на колата и я ползваш служебно, застраховката на важи ли?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Застраховка на дрон?!

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          ... В крайна сметка какво значение има за пари ли работиш. Като направиш застраховка на колата и я ползваш служебно, застраховката на важи ли?
                          Ами има. Едно е да използваш нещо от дъжд на вятър за кеф, друго е ежедневно да го използваш в търговска дейност. Приема се, че във втория случай има по-голяма вероятност за настъпване на застрахователно събитие. По-голям риск = повече пари за застраховка. То и гаранциите на разни уреди и машини са едни за физически лица, и други (по-къси) при употреба в стопанска дейност.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Застраховка на дрон?!

                            В това има логика. Интересно обаче, че при застрахователя които гледах, условията бях да се ползва само комерсиално. А при другия, казват, че са да не се ползва комерсиално....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Застраховка на дрон?!

                              При сключване на договор се прилагат различни тарифи - за лично ползване по-ниски, за работа по високи, може и комбинация, разбира се.

                              Важно е за отговорности към трети лица, за изплащане на обезщетения и т.н.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X