Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтернативи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтернативи

    Тия дни се замислих за нова светкавица. Имам си една вярна никонска SB 600, но ми се ще да взема още една (а защо не 2-3) за по-сериозна работа. И така, стъпка по стъпка отново се изправих срещу наплива на всякаквовидовата китайска електроника. Вярно е, че са на добра цена, но и също така съм чувал доста хора да се оплакват (и то от нови машинки). Споделете вашите виждания, а дай боже и опит!
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

  • #2
    От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

    Интересна тема и на мен ми е тъмна индия, знам че SB900-910 са по по най за Nikon и толкоз.
    P.S. Щом не е китайско, значи е менте
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #3
      От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

      Китайките са за такива като мен, дето светкавица ползват евентуално на под полвин мощност и то на "второ перде". А откакто съм с малката джъчка дори и това не ползвам, щото съм стиснат и не ми се дават кинти за никонска, а за 1-ците други няма.
      За по-сериозна работа, разбирай с по-често и сериозно натоварване, не бих се доверил на китайка.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

        Yongnuo, дивно китайско, в студийна употреба ги пердаших четири парчета две години на пълна мощност отразени в тавана, по един комплект батерии изпомпвах на сеанс (eneloop), хиляди снимки. Голямата глава, четири батерии, там 560ки ли се водят какво се водят. До ден днешен не са мръднали, просто вече не ги ползвам толкова. Комплект с rf603 контролер, реглажи всякакви. Изработката им е много по-добра от всичките ми светкавици олимпус, и на нивото на sb-800 когато имах такава. Метална обувка, копче за блокаж, пластмасата си е на нивото на марковите. Сега че между първите две и вторите две (купени в интервал три седмици) шрифта на екрана е различен - карма.

        В общи линии с тях съм имал най-малко грижи, просто се наложи да мина на лампи понеже снимам дрехи с разни лъскави дрънкулки по тях и със светкавиците създават проблеми.

        Не знам какво си чел за китайските, но производители на светкавици в общи линии има четири: Панасоник, Нисин, Метц и китайците. Ако си вземеш марков китаец нямаш грижи. Проблемът е ако си вземеш фалшификат, за каниконци ги има - с емблемата и всичкото му - тогава вече става кофти.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

          Споделям същото мнение на Goblin, относно YongNuo + eneloop батерии.

          Аз позлвам 2 х YongNuo YN-560 II повече от две години. Вероятно 50 000+ сработвания.
          Изпозлвам ги с 2 х Yongnuo RF-603.
          Засега никакви проблеми. А съм ги изтървал. На цимент, на асфалт, на ламинат и т.н. само батерии.
          Миналата седмица си взех YongNuo YN-560 IV + Yongnuo Speedlite YN600EX-RT да имам резервни, ако нещо се наложи, а и последната е E-TTL (макар, че 99% снимам с ръчните светкавици и съм си доволен - просто искам да видя какво животно е).
          .

          Коментар


          • #6
            От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

            Аз също съм пред дилема каква светкавица да си купя.Доколкото съм чувал от колеги ползващи китайчета/основно въпросната по-горе спомената марка/, проблема с тях идва от некачественото TTL измерване.Иначе, настроиш ли си ръчно колко светлина ти трябва проблем няма и вършат страхотна работа.
            Лошото обаче е, че на мен пък ми трябва точно TTL-а да е точен и да работи коректно, защото аз в студио не снимам, а в реална ситуация нямаш време за нагласяне ръчно на светкавицата, за всеки един случай, и...просто така изтърваш момента в повечето ситуации!
            Та не знам...
            Приятел си взе наскоро доста хвалената светкавица на Meike/дано да го изписвам правилно/, която се твърди, че е точно копие на SB910...Струва 5 пъти по-малко и уж вършела работа ама...нито съм я хванал в ръцете си нито съм я тествал, за да дам мнение от първа ръка.
            С две думи обобщено...основния проблем на китайчетата е явно не-добрата TTL система/това според тествали и работили колеги с такива светкавици/.Тоест когато се избира светкавица от такъв производител, според мен трябва да се гледа именно това като едно от най-важните неща.
            Останалото е горе-долу ясно...държат, не се развалят, работят си добре и т.н.
            Та това знам аз по въпроса, и все още обмислям каква светкавица да си закупя...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

              Докато се чудиш, разгледай Metz! Две имена от сегашните, изключая фирмените естествено, са ми останали в паметта от едно време - Metz и Nissin. Иде реч за преди и около 90-та година!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

                Метц са си Метц, с тях проблемът е че цените им не са чак толкова по-ниски от фирмените. При тях плюса е в наличието на рой аксесоари които за оригиналните често (вече) не съществуват.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

                  Метц...именно това избрах с оглед на компромис и най-добро съотношение цена/качество.
                  Дилемата ми е всъщност...нов Метц за около 450лв. /52-ка/ или на старо/уж малко ползвани/ изпадат SB900-910 за около 450-500лв....?
                  Това е моята дилема, ама нали стана въпрос за китайчетата, че споделих какво съм чувал за тях ...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

                    Светкавицата е като жената - и да навърти километри, километраж няма. А най-чистите светкавици са като най-чистите фотоапарати - седяло в студиото, никога не е пипано да се изтърка, никога не е изпускано да се издраска, слънце не го е напекло да избелее, дъжд не го е валял да петняса, море не го е пръскало да избие сол, в чанта не е носено да се очука, не е изпускано, но колко пъти е щракнало - при апарата можеш да разбереш, при светкавицата не. А в студиото се щрака цял ден.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Светкавицата е като жената - и да навърти километри, километраж няма. А най-чистите светкавици са като най-чистите фотоапарати - седяло в студиото, никога не е пипано да се изтърка, никога не е изпускано да се издраска, слънце не го е напекло да избелее, дъжд не го е валял да петняса, море не го е пръскало да избие сол, в чанта не е носено да се очука, не е изпускано, но колко пъти е щракнало - при апарата можеш да разбереш, при светкавицата не.
                      Мда...именно това ме спира относно втора употреба/макар, че последната която почти купих беше на 3-4 месеца внос от Англия, ама поради това пък без остатъчна гаранция, а за това време колко пъти пък ще е светнала.../
                      Все пак съм още на изчакване...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

                        Добре тогава, щом в студио светкавицата не гасне от работа 1-2-3-... месеца, година, две и продължава да работи, освен да и изгори лампата друго какво ще и се случи. Полюлея в хола го има от 1974 и още си работи това в кръгът на шегата.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

                          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                          Добре тогава, щом в студио светкавицата не гасне от работа 1-2-3-... месеца, година, две и продължава да работи, освен да и изгори лампата друго какво ще и се случи. Полюлея в хола го има от 1974 и още си работи това в кръгът на шегата.
                          Само не пипай фасунгите на полилея, че ще се разпаднат... Има много неща, които могат да се бъгнат в една светкавица. Естествено, колкото е по-нова, толкова е по-сложна - електроники, програми, кондензатори, лед дисплеи... Не забравяй, че вътре всичко работи под мноого високо напрежение... Демек, може и да се случи прегаряне на пътечки и прочее... Така че, има какво да се скапе... И както обикновено става - се случва в най-неподходящия момент
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

                            Може да даде фира "крушката", и разни захранвания, преобразователи, кондензатори и прочее.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Светкавици - Canon, Nikon, Pentax ит.н., демек марковите срещу китайските алтерна

                              Да повдигна темата. Как да разбера, че дадена светкавица втора употреба е наред? Да речем че си харесам някоя (примерно SB910) какво да гледам, какво да пробвам, че ще светне е ясно, TTL дали мери ще го видя, а на какво друго да обърна внимание?
                              Последно редактирано от drago varvar; 08-03-16, 21:16.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X