Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сканиране и обработка на стари снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сканиране и обработка на стари снимки

    Моля за помощ: Имам стара снимка, която ще сканирам. Нужно ми е да отделя 1 лице от всички и малко да се "ретушира" за А4 надгробна снимка.
    Въпроси:
    1. С каква разделителна способност да сканирам?
    2. Къде да кача файла?
    3. На кого да го пратя, за да изреже и поокраси лицето, естествено с/у заплащане?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Сканиране и обработка на стари снимки

    Колеги, някой няма ли идея как става това или да ме насочи къде и към кого да се обърна?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Сканиране и обработка на стари снимки

      Излизам след малко, но ако до довечера никой не е свършил работата ще ти дам мейл да ми я пратиш.
      Сканираш в макс разделителна способност на скенера.
      На какво ще го печаташ това А4?
      Пари не мерси.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Сканиране и обработка на стари снимки

        Макс. разд. ще направи файл около 2 гигабайта. Моят мейл е ограничен за 1 прик. файл до 2 мб, и общо до 30 мб на 1 писмо. Така, че не мога да го пратя на мейл. Трябва да се разпечата на цветен лазерен принтер, да се ламинира и сложи в метална стойка на гроб. А ако не платя с пари, с какво друго?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Сканиране и обработка на стари снимки

          Светльо, направи набързо една поща в гугъл, после го качи в гугъл диск , там може големи файлове.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Сканиране и обработка на стари снимки

            1. Сканираш в разделителна способност +300dpi с изключена линеатура(ако няма къде да се зададе 0 lpi сигурно има падащо меню, че се сканира снимка) умножена по увеличението като площ. Например ако снимката е А4, а ти искаш да излзезе в А5 сканираш в 300*0.5=150dpi поне. Ако сканираш А5, а ще печаташ A3, 300*4=1200dpi поне.

            2. След сканиране записваш в JPG на 75-95% като следиш резултатът да те задоволява.

            3. Ако не е спешно за днес може да ми я изпратиш на imarh@abv.bg без заплащане, разбира се.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Сканиране и обработка на стари снимки

              Намери ли се някой?
              Ако не гого диск, дропбокс, скайп
              И го меткай.
              Ще черпиш една бира като се видим.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X