Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Портретна фотография

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Портретна фотография

    Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
    И още малко



    [ATTACH=CONFIG]775771[/ATTACH]
    Красиво!)

    Коментар


    • #77
      От: Портретна фотография

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290010.jpg
Прегледи:2
Размер:109.3 КБ
ID:5644719

      Сашко...

      Първи опити със Сигма 60мм/f2,8

      Коментар


      • #78
        От: Портретна фотография

        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
        [ATTACH=CONFIG]780751[/ATTACH]

        Сашко...

        Първи опити със Сигма 60мм/f2,8
        Мен лично ми допада как се е получило, но аз не съм много критерий относно портретите.
        Харесва ми детайла в лицето и цвета на кожата как се е получил!
        П.П.Единствено негативно в кадъра което на мен ми прави впечатление е светлата ивица по ръба на носа на ...Сашко...
        Като гледам фона, било е светло и надали тази светла ивица е от блеснала светкавица, а тя се е получила най-вероятно от слънцето...или бъркам
        Гледам , че май и ти позира за снимката/т.е. не е да си го хванал в движение отдалеко и той да не знае/, та другия път ги карай моделите малко да застават така, че да не им блести така по лицето и не използвай светкавица, която да свети пряко в лицето на модела/това по принцип/.
        П.П.Всичко което написах е това, което ми направи впечатление, но пак казвам, от портретна фотография нищо не разбирам.
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #79
          От: Портретна фотография

          Мерси за коментара! Просто дигнах апарата с току що купения обектив и щракнах - всичко, което си писал е верно, знам как да оправя нещата . Но обективчето определено кефи! Като бях в магазина, пробваха ДСЛР с един огромен обектив - уплаших честно!
          Поздрави!

          Коментар


          • #80
            От: Портретна фотография

            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            Мерси за коментара! Просто дигнах апарата с току що купения обектив и щракнах - всичко, което си писал е верно, знам как да оправя нещата . Но обективчето определено кефи! Като бях в магазина, пробваха ДСЛР с един огромен обектив - уплаших честно!
            Поздрави!
            Да определено обективчето кефи каква картинка и какъв детайл вади...
            П.П.От какво се уплаши бре...да не е от...грамажа...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #81
              От: Портретна фотография

              Ама съм фотогеничен...
              Y61

              Коментар


              • #82
                От: Портретна фотография

                Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
                Ама съм фотогеничен...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #83
                  От: Портретна фотография

                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #84
                    От: Портретна фотография

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290010.jpg
Прегледи:2
Размер:109.3 КБ
ID:5644751
                    Е ГАТИ ПАУЪРА!!!
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Портретна фотография

                      Радвам се, че стана весело...

                      А това е Стефчо...


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2250011.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5644953

                      Коментар


                      • #86
                        От: Портретна фотография

                        Без претенции да разбирам...харесва ми този път!
                        П.П.не съм сигурен съвсем, но...май бих резнал в ляво ръката му да не се вижда.Така хем няма да изглежда с част от ръката и хем ще остане по-голямата част от кадъра в дясно накъде е обърнат той!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Портретна фотография

                          Първоначално публикуван от lubashki777
                          П.П.не съм сигурен съвсем, но...май бих [B
                          резнал в ляво ръката му[/B] да не се вижда.Така хем няма да изглежда с част от ръката и хем ще остане по-голямата част от кадъра в дясно накъде е обърнат той!
                          Поздрави!
                          За ръката си прав, но трябваше да ,,смъкна'' малко надолу, за да се вижда цялата китка, дето стиска чувала без да се вижда другата част от ръката и в никакъв случай рязане през кокала.... Въпреки долната схема, ако остане дланта, стискайки чувала на мен лично ми харесва, иначе при махането/,,рязането''/ на пръстите ще замяза на снимка за паспорт...

                          http://mikkro.net/?p=1040

                          Коментар


                          • #88
                            От: Портретна фотография

                            Да де...аз имам предвид, как да поправиш дефекта.То е ясно, че ако беше снимал цялата ръка щеше да е най-добре...
                            П.П.Хубава и нагледна схема за къде ...може, и къде...НЕ трябва да се реже при снимане на портрети.
                            Набиваха ми я в главата по-вещи от мен приятели, още преди години.Даже ми говореха, как ако режа хората през ставите изглеждали като осакатени инвалиди... ...ама е вярно всъщност...
                            Важното според мен е, че в главата си го докарал много добре.Има детайл, няма отблясъци, не е тъмен, не е прекалено светъл и като цвят изглежда добре.Другото се наглася със снимането на портретите.Колко още неща има за съобразяване освен откъде да отрежеш кадъра...Светлината е нещо с което можеш да правиш чудеса в портретната фотография/говоря за разполагане под определен ъгъл на модела, отразяване на светлината с подходящ инструмент/някои го правят дори с онези станиолените сенници дето се слагат лятно време на таблото, за да не го напича слънцето , и т.н./
                            Та така...всеки раздел на фотографията си има особености и като се задълбочиш си иска доста техника, допълнителни аксесоари, помощници дори/примерно да ти държат отражателите, или пък да ти веят с вентилатор , за да изглежда, че модела го обдухва вятъра и т.н./.Отделно пък и обработката на лицата/особено на тези снимани в близък план/ си е специфична, защото изисква хем да поправиш дефектчетата по кожата, хем пък да не изглеждат лицата после като пластмасови...Абе сложна работа, ако искаш разбира се да постигнеш максимални резултати и да правиш шедьоври.Другото според мен е в голяма или по-малка доза просто щракане на хора или пък лицата им...
                            Аз лично затова и нещо не долюбвам много портретната фотография и дори в къщи на семейни събирания по поводи, снимките само ги копирам на компа и почти нямам обработени такива...
                            П.П.Пак казвам...всичкото това е лично мнение и твърде е вероятно да се разминава с общоприетите правила и разбирания.Аз не разбирам почти нищо от портретна фотография и много е вероятно да бъркам в доста аспекти...
                            П.П.П. всъщност за изрязването не съвсем прав.Не се изисква обаче само кроп , а и ...още мъничко пипване .Ето набързо...не мисля, че изглежда като снимка за паспорт...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2250011.jpg
Прегледи:1
Размер:516.2 КБ
ID:5645057

                            Снимката може и да не се изреже чак толкова в ляво, ама нямам време за обработка.Мисля обаче, че и така не изглежда прекалено изрязана...

                            Поздрави!
                            Последно редактирано от lubashki777; 26-02-15, 06:40.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Портретна фотография

                              Мдаааа, баш!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Портретна фотография

                                Две на синът ми, правени с телефона :

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1425335341927.jpg
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:5645893

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1425335358439.jpg
Прегледи:1
Размер:32.1 КБ
ID:5645894

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X