Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намаляване на снимки, проблеми с качеството във форумите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Намаляване на снимки, проблеми с качеството във форумите

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Сега погледнах в инфото на ъплоудъра - явно са променени лимитите или пък информацията там не е вярна - за jpg пише 200Мб (те RAW файловете са по 15-ина мб при 10Mpx ), но 1024/768 си е валидно. От ФТП-то наистина не ги пипа, ама ти тоя 1гб откъде го извади ...
    Моя грешка...... 1,17 Мb, а не Gb...сори.
    За мен правилната рецепта за да не се променя максимално качеството на кадъра тук във форума , а и принципно да не му се влошава качеството при ресайза е:
    1. Намаляване с качествен софтуер/аз лично го правя с ФШ/
    2. Намаляването на кадъра да става на няколко пъти/аз лично намалявам един кадър около 4 пъти докато достигне 1024 пиксела по дългата страна/
    3. След това качване във ФТП или пък някакво друго място в интернет пространството, което обаче да се провери дали форумния софтуер не му влияе зле/аз лично ползвам 2 ФТП-та-това на този форум както и това на Старозагорския, и при двете снимките нямат разлика след качване във форума/
    Това е максималното което може да се направи по въпроса...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Какво заснех днес ...

    Колеги, знаем за проблемите със снимките. Едно време не пречеха, но сега вече са си сериозен ограничител. Да се опитваме да коригираме софутуера е безнадеждна работа, но много е напреднал проекта, за преминаване към версия 5 на Vbulletin. Отдавна е купена и се работи интензивно. Там с картинките има сериозна промяна. Включително възможността да се прикачат големи и да бъдат показвани в зависимост от възможностите на монитора и браузера. За тестване на всичко това се ползва ADV-то. Бих се радвал на коментар дали така е ОК с качеството на различни браузери. Примерно тук голяма част от картинките са с дълга страна 1920 и се разчита на софтуера за автоматичен ресайз. И което е най-важното новият софтуер ще позволи всяка картинка да бъде отваряна по желание и в пълна резолюция...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Намаляване на снимки, проблеми с качеството във форумите

      Проба:

      Намалена на фотошоп до 1023 пиксела и качена през линк с копиране на снимката:

      Alignement: Left, Size: Full




      Същата през линк без копиране на форумния сайт:






      Пълен размер, копирана през сайта:




      Пълен размер, само по линк (ако цъкнета с десен бутон и поискате "View image" - отваря го в цял размер. Поне на лисицата):




      Малък размер (1023пкс), само от линк:




      На тази последната - на теория ако просто цъкнете, ще ви отвори голямата снимка на нова страница.

      На настоящия етап последното ми се вижда най удачно. Схемата е следната:

      - Правите си намалена снимка за форума (до 1024)
      - Правите си голяма снимка каквато искате да бъде.
      - Качвате ги и двете онлайн. На фтп-то примерно.

      - Горе в инструментите натискате бутона "Switch editor to source mode".

      - Копирате линка към интернет местоположението на малката снимка
      - Натискате бутона "Прикачи снимка". Избирате "from url", като махате чавката за копиране върху форумния сървър. Слагате адреса към малката снимка.
      - Снимката излиза като линк във вида [ IMG ] http : // връзка към снимката [ / IMG]
      - Копирате линка към голямата снимка.
      - Селектирате цялото [ IMG ] нещо си [/IMG]
      - В инструментите натискате бутона за интернет линк (зеленото глобусче).
      - Слагате линка към голямата снимка.

      Резултата е : [URL = "връзка към голямата снимка "][ IMG ] връзка към малката снимка [ / IMG]
      [ / URL]

      По-бързо става отколкото изглежда.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Goblin; 18-08-14, 23:12.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Намаляване на снимки, проблеми с качеството във форумите

        Аз най-чисто виждам първата и четвъртата.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Намаляване на снимки, проблеми с качеството във форумите

          За да не оразмерява форума просто слагайте снимките с резолюция до 1024 - по тоя начин качество се запазва. Вярно 1024 вече е малка резолюция, но ще почакаме новата версия и там ще е друго. Иначе друг вариант е ако ползвате фото хостинг като пикаса - там в url-a се съдържа и размерът, ако се промени цифричката - снимката се преоразмерява от пикаса сървърът. Естествено пак се губи някакво качество, но съм забелязал че е приемливо.
          LZ2NKM

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X