Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

    Здравейте колеги.Приятел иска да се снабди с някой от горепосочените фотоапарати и ме попита за мнение.Поразгледах данните, но...за мен лично са твърде оскъдни, за да му дам съвет.
    Та на въпроса...кой от двата да предпочете?
    Сега...за мен /макар и работещ със система Никон/, първата и съществена разлика е, че Канона е с по-голяма матрица.Това обаче дали е толкова съществено, тъй като за едно по-голямата матрица е в +, а в някои отношение е в -
    От там нататък обаче...процесори, екстри, на кой апарат какви са му възможностите...за мен е тъмна Индия!
    Не само това, ами кои са и подходящите/т.е. добрите обективи/ за всеки един от тях?
    П.П.Загледах се в хардуерния превключвател и на двата за режимите на снимане.Ами то в общи линии...фото и видео..., което за мен е малко невъзможно.Как ще се снима примерно в режим с приоритет на блендата?
    Вероятно софтуерно се прехвърля от менюто, но...и за това не съм сигурен...
    Та дайте да поразчепкаме малко двата фотоапарата.
    П.П. Моят приятел си има Никон огледален, но търси нещо малко и преносимо, за да има винаги под ръка фотоапарат и да не изтърва моменти.Същевременно пък няма средствата да затвори за намазан Олимпус безогледалка от среден клас.Той като заклет Никон-аджия беше решил да взема V1, ама аз като му вкарах мухата за канона, че е с матрица като на огледалния му/е почти де/, а същевременно е малък на размери и вероятно ще върши същата работа в повечето случаи и сега...влязох в голямо приключение.
    Помагайте в избора.
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

    Може би вече си го направил, но в дпревю няма ли подробен преглед?
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

      Никона не е ли спрян от производство вече? Били пуснали някакъв универсален адаптер за чужди обективи за Никона, та може и да стане интересно. И след като има вече ДСЛР Никон, и след наличието на толкова адаптери за големите никонски обективи, що се чуди толкова.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от коко келеша; 05-05-14, 16:29.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

        Оригиналния еос м имаше супер бавен автофокус. След ъпдейт се пооправи но пак не е шамшион.

        След това излезе нов модел, еос м2 или нещо подобно, но не си спомням дали беше само за японския пазар, или за всички пазари освен щатския. Той е с АФ датчици на матрицата, като никона.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

          У нас все още е актуален М1 и то с поръчка. А тия, дето аз много не им вервам, викат така :

          http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-M-vs-Nikon-V1
          Последно редактирано от коко келеша; 05-05-14, 16:37.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            У нас все още е актуален М1 и то с поръчка.
            Като гледам немския сайт - май в цяла Европа е така. Излиза че М2 е само за японския пазар.

            При това положение препопръчвам никона, но само в AW1 вариант Поне ще може да се гмурка с него и да го изпуска от два метра.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Като гледам немския сайт - май в цяла Европа е така. Излиза че М2 е само за японския пазар.

              При това положение препопръчвам никона, но само в AW1 вариант Поне ще може да се гмурка с него и да го изпуска от два метра.
              Добре де, да вкарам малко интрига в ситуацията.Сравнен с тия двата какво ще кажете за вариант на Олимпус Olympus E-PM2 PEN mini

              Гледам че в комплект с обектив 14-42 и чантичка се харчи около 700лв.
              За Никона и Канона моят човек се е насочил към втора употреба, така, че...това е...т.е. няма мърдане от моделите.Никона е по-евтин, което всъщност е и още една причина да наклонят везните към него.
              Въпросът е...с кой от трите ще стават най-читави снимки...
              П.П.Очаквах и Димо да се включи, защото знам , че има пряк досег с Никон v1...
              Поздрави и весел празник!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

                Най-доброто от трите или поне в директния джипег от апарата.
                http://club.foto.ru/forum/44/612717

                http://club.foto.ru/forum/44/652878

                http://club.foto.ru/forum/44/672125
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  П.П.Очаквах и Димо да се включи, защото знам , че има пряк досег с Никон v1...
                  Ми аз хубаво да се включа, ама ти искаш сравнение, пък аз Канона не само че не съм го пипал, ми даже не го и знам как изглежда

                  За V1 мога да кажа само хубави работи - просто на мен ми пасна много добре, понеже силните му страни се покриват идеално с нуждите ми.
                  Малката матрица аз я виждам по-скоро като предимство, отколкото като недостатък. Първо, защото сваля размерите и теглото на цялата система, най вече на обективите. Второ, заради кроп-фактора - при наличието на оригиналния никонски преходник, дългото става достъпно на пренебрежима цена, сравнено с кой да е огледален и с не-малко безогледални. Като бонус почти всеки F-обектив закачен с преходника дава прилични възможности за макро. Като динамика, матрицата е съвсем прилична, като чувствителност - аз го държа през повечето време на Auto-3200 и кадри на 2200-2800 са съвсем използваеми с минимално шумоподтискане в постобработката и без съществени загуби на детайл. Липсата на хардуерни бутони не е болка за умиране - с менюто се работи изключително лесно и бързо.

                  Това, което аз усещам, като недостатъци: на първо място, камерата не може да работи с големите светкавици, а само с такива, разработени специално за нея, които май са само 2 към момента и не са особено велики. Разбира се, този проблем е решим по няколко възможни начина, но сложността в случая не е оправдана. На второ място - батерия: макар че ползва батерия за дслр, в stand-by състояние я изпива доста бързо, за около 5 часа, при непрекъснато снимане изкарва около 400-450 кадъра и това е при изключен дисплей. За мен резервната батерия е задължителна, още повече, че зареждането е сравнително бавно - около 2,5 часа.

                  С оглед на написаното до тук, ако се избира V1, задължителната минимална конфигурация е поне това, което имам аз - китовия 10-30 (за мен много добро обективче, бие всякакви други китаци, които съм имал, при това с много), никонския преходник FT-1 (скъп е, но китайските евтини изобщо не са алтернатива), някакъв грип (колкото по-голям, толкова по-добре), резервна батерия. Това е базата, другите допълнения са вече според интересите - аз съм си заплюл широкото 6.7-13мм засега.

                  Успех с избора!
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

                    Благодаря Димо.Апарата се търси с цел да се носи в джоба навсякъде, за да не се изтърват моменти.Мъкненето на тежкия DSLR навсякъде и постоянно е невъзможно.В същото време обаче моят човек иска да запази и качеството на заснетото.Та това е дилемата и с тази цел се търси малък но добре снимащ фотоапарат. Тоест проблема с батерията отпада, защото той няма да стои включен постоянно. Грип също няма да е нужен, защото пък бягаме от критерия "малък".
                    Писах за тия двата, защото е намерил такива на малко пари втора употреба.Това обаче не означава, че няма да се спре на някой друг...въпроса е на кой бюджетен фотоапарат с малки габарити и снимащ добре да се спре!
                    Аз нямам опит и за това питам тук...
                    Поздрави!
                    Последно редактирано от lubashki777; 07-05-14, 07:10.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

                      http://www.dpreview.com/reviews/sony...t-dsc-rx100-m2

                      Това няма ли да му върши работа?

                      http://photo-forum.net/forum/read.ph...393&offset=all

                      Рядко влизам там, ама сериозни хора го имат и щракат с него.
                      Последно редактирано от n960; 07-05-14, 08:46. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #12
                        От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

                        Според мен, за такова снимане, предимствата на безогледалките със сменяема оптика се обезсмислят. Наистина е по-добре да се насочи към нещо с несменяем обектив. Като пример ще дам снимките на Чинела. Доколкото си спомням, той си продаде ДСЛР-а и сега снима с едно Сони, което на всичко отгоре е и с някаква повреда.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Грип също няма да е нужен, защото пък бягаме от критерия "малък".
                          В случая грипът не променя почти с нищо габаритите и теглото на камерата - той си е просто куха дръжка, не е като батерийните грипове на огледалните:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45382.jpg
Прегледи:1
Размер:310.3 КБ
ID:5585308

                          Но Коко е прав, аз дори бих бил още по екстремен - при така поставени цели, бих заложил по-скоро на някой "фикс", като Сигма ДП2.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

                            Сигма, Фуджи, Рико, ще останеш толкова изненадан от резултата на финала, че ще ти се прииска да си изхвърлиш ДСЛР-а !
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Никон V1 срещу Канон EosM - мнения.

                              Вие ме смляхте бре...
                              Сега пък ме завъртяхте и кум турбосапунери.Тия дни така да нямам време да се занимавам с въпросните проучвания, сравнения и т.н., а моя човек натиска.
                              Намерил в нета цена от 370лв. за Никон v1+обектив10-30+светкавица+8gb карта и дори пишело, че цената търпяла коментар.Според него е добро като оферта, ама ...дали си заслужава и дали няма да остане разочарован...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X