Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пейзаж и природа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пейзаж и природа

    Atanas Jordanov много хубав преден план

    От мен една Мусаленска:

    Коментар


    • От: Пейзаж и природа

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230039.JPG
Прегледи:1
Размер:291.8 КБ
ID:5606394


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230058.JPG
Прегледи:1
Размер:443.7 КБ
ID:5606395


      ... на двамата колеги - респект!

      Моите аграрни...

      Коментар


      • От: Пейзаж и природа

        n960, само на мене ли ми се струва, че на всички пейзажни снимки правиш някаква обработка, която направо реже очите. Светлия кант по ръба на тревата и балата на първата снимка обикновено идват от прекалено изостряне. Освен това имам чувството, че навсякъде употребяваш някакви ефекти от набора на апарата. Аз винаги съм бил привърженик на естествените неща, но това е лично мнение разбира се .
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Пейзаж и природа

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          n960, само на мене ли ми се струва, че на всички пейзажни снимки правиш някаква обработка, която направо реже очите. Светлия кант по ръба на тревата и балата на първата снимка обикновено идват от прекалено изостряне. Освен това имам чувството, че навсякъде употребяваш някакви ефекти от набора на апарата. Аз винаги съм бил привърженик на естествените неща, но това е лично мнение разбира се .


          Ще се поправим, работим по въпроса, приемам критиката!

          Коментар


          • От: Пейзаж и природа

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230046рав1.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5607136

            На поправителен...

            Коментар


            • От: Пейзаж и природа

              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]734851[/ATTACH]


              [ATTACH=CONFIG]734852[/ATTACH]


              ... на двамата колеги - респект!

              Моите аграрни...
              От мен също един съвет.Много внимавай когато шарпваш /изостряш/ даден кадър.Това заедно с изсветляване /затъмняване/ най-бързо може да ти развали снимката при обработката.
              На кадрите като тия например, където има прекалено много ситен детайл, изострянето трябва да е много по-малко от на други снимки.В случая си прешарпнал и двете...
              Това е от мен.
              П.П. и това с последната снимка не е поправка...кадъра е друг
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Пейзаж и природа

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230039рав1.jpg
Прегледи:1
Размер:243.0 КБ
ID:5607138


                Благодаря за съветите - грешката е верна!

                Коментар


                • От: Пейзаж и природа

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:454.7 КБ
ID:5607161

                  Коментар


                  • От: Пейзаж и природа

                    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение


                    Благодаря за съветите - грешката е верна!
                    Я, можело значи !
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Пейзаж и природа

                      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение


                      Благодаря за съветите - грешката е верна!
                      Дааа...обаче на мен още малко не ми стига.Ще си позволя да направя сравнение, макар и набързо, за да разбереш за каква разлика става въпрос.
                      Виж първо твоята снимка...гледай основно тревата долу...



                      ...и сравни сега с един бърз опит да понамаля прешарпването.



                      Детайл си има в изобилие, но не боде очите...
                      Не знам дали го правиш по време на обработката или пък си засилил шарпнеса в самия фотоапарат/ако ползваш Raw файла за обработка значи не е от настройките на фотоапарата, защото те не влияят при този формат/, но това много разваля снимката.
                      П.П. Даже иска още според мен ...но не ми се заиграва.Просто пример , за да разбереш за какво говоря.
                      Поздрави!
                      Последно редактирано от lubashki777; 24-08-14, 17:12.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Пейзаж и природа

                        Благодарско за съветите и критиката! И за търпението....
                        Миналата година се ,,заимах'' с Оли Е-PL5, с китака 14-42 и започнах яко щракане на ...auto, започнах да чета и разглеждам снимки - тук и на други места... Взеха да ми стават ясни нЕкои елементарни нещица... Купих нЕкое филтърче, леко стативче и пак щракане. До преди 3-4 месеца на ауто или готова програма на апарата, ,,узрях'' и дойде момента за ...,,Мануал'' . На ,,мануал'', ама jpeg само и обработка на ,,Фотоскейп'', докато не се ядосах/съвсем наскоро/ и почнах да снимам и в RAW и да обработвам на фирмената програма на Оли.Ще му хвана цаката скоро!
                        Оборудвах се с градиентни филтри и неутрален, и с другия китак 40-150 мм и така...
                        Та това е моето ,,професионално'' израстване и като питам - бъдете търпеливи, а аз ще продължавам да чета, питам и зяпам, че мерака е голеЕм.

                        Коментар


                        • От: Пейзаж и природа

                          Щом ползваш Raw файла, значи всичко идва от обработката ти.Внимавай особено с рязкостта, а също така и с бялото да не го изгаряш при осветляване.Щом имаш мерак, значи ще я бъде работата.
                          п.П.Според мен не снимай на М/Manual/.Фотоапарата ти няма как да няма режими при които са на приоритет бленда/при мен това е режим А, само, че...не ауто /, и режим с приоритет на скоростта/при мен е обозначен с S/
                          При единия си нагласяш блендата според това което искаш да снимаш и фотоапарата ти прави останалото автоматично/говоря основно за скоростта-исото не го прави на автоматично, а се учи да си го нагласяш ти!/ и съответно на другия режим си избираш скорост, а останалото/разбирай основно блендата/ фотоапарата си го прави автоматично.
                          Аз лично снимам в повечето случаи на режим А-приоритет на бленда, като следя каква скорост ми дава фотоапарата и ако не ми достига или намалявам малко блендата, или пък ако държа да си остане тя заложената вдигам малко исото за компенсация
                          Та така...някой ден ще стигнем и до момента да снимаме на М/Manual/, но дотогава е по-добре камерата да върши някои работи вместо нас
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Пейзаж и природа

                            Да-а, както казва един познат - М означавало "магьосници" !
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Пейзаж и природа

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8240118ттттт.jpg
Прегледи:2
Размер:55.6 КБ
ID:5607250

                              Преди малко...
                              На М, бленда 22, скорост1/50-60/s, исо - 200, лайв вю-то е гОлема благинка. Нямаше време за статив и ,,изстрела'' беше от корема, при затаен дъх ...
                              Филтърът е стандартен неутрален на Lee...

                              Коментар


                              • От: Пейзаж и природа

                                Мале-е, каква е тая бленда 22 с двукропната матрица? Повече от 11 не ти требе, щото по-нагоре почва мазане от дифракцията.
                                Ето нещо за четене, ако не, има и за гледане: http://review.lospopadosos.com/chto-takoe-difrakciya
                                Последно редактирано от коко келеша; 24-08-14, 20:56.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X